Wycieczka do Parku Bydgoskiego Drukuj
Wpisany przez Julia Idziak   
Powiększ treść artykułu

2Uczniowie w ramach zajęć rozwijających kompetencje kluczowe z biologii w ramach projektu „EU-geniusz w naukowym labiryncie” wybrali się do Parku Bydgoskiego w Toruniu na zajęcia terenowe. Celem tej wyprawy było rozpoznawanie pospolitych roślin występujących w polskich lasach po liściach, korze drzew i owocach. Dodatkowo uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu zoologii obserwując zwierzęta w parku zoobotanicznym. Podpatrując zwierzęta mogli zauważyć ich przystosowania do roślinożerności i drapieżnictwa. 

Więcej…
 
EU-geniusz w naukowym labiryncie- skąd te buty..?, skąd te ciuszki…? Drukuj
Wpisany przez Laura Ruszkowska   
Powiększ treść artykułu
   16.10.2018r. kółko geograficzne wraz z opiekunem Marzanną Czerw wybrało się do centrum handlowego, aby przeprowadzić ciekawe badania. Wycieczka odbyła się w ramach projektu Eu-geniusz w naukowym labiryncie. Miałyśmy sprawdzić, skąd importowane są produkty do Polski. W sobotni poranek pojechałyśmy do Torunia. Sprawdzałyśmy skąd sprowadzone są między innymi: odzież, obuwie, elektronika, biżuteria, kosmetyki, owoce oraz warzywa. Pierwszym produktem, które chciałyśmy posprawdzać była odzież . ( wiadomo, że dziewczęta interesują się modą). Najczęściej spotykałyśmy się z towarami z Kambodży oraz Bangladeszu. Następnie mogłyśmy przyjrzeć się obuwiu. Ku zdziwieniu kółka geograficznego okazało się, że nasze buty najczęściej pochodzą z Chin i z Polski. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek, a więc poszłyśmy na pyszną pizzę. Tam odpoczęłyśmy. Później sprawdzałyśmy kosmetyki. Następnie trafiłyśmy do sklepu sportowego i zamiast pracować jeździłyśmy na hulajnogach oraz deskorolkach. Była to ogromna frajda. Po zabawie sprawdzałyśmy skąd są importowane hulajnogi, namioty, narty itd. Później poszłyśmy na halę, gdzie zajęłyśmy się elektroniką ,owocami oraz warzywami. Miałyśmy też czas na drobne zakupy. Pod koniec sprawdziłyśmy jeszcze, gdzie Polacy najchętniej wybierają się na wycieczki zagraniczne. Okazało się, że do Turcji, Egiptu oraz Grecji. Około godziny 14 bezpiecznie wróciłyśmy do Wielkiego Rychnowa.
Więcej…
 
Ruszył program „EU-geniusz w naukowym labiryncie”. Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu
1Od września w naszej szkole jest realizowany program unijny „EU-geniusz w naukowym labiryncie”, w ramach którego uczniowie uczestniczą w szeregu zajęć dodtkowych.
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - programowanie Scratch są prowadzone dla chętnych uczniów z klasy IV i Va. Po omówieniu pojęć: szyfry, kody i algorytmy, przeszliśmy do historii Scratch'a i jego różnych wersji dla różnych kategorii wiekowych. Klasa V zna już program, ponieważ realizowała na Informatyce różne projekty w zeszłym roku. Dlatego zaczęliśmy od ambitnego projektu, jakim jest stworzenie pianina, gdzie poszczególne duszki to klawisze, które wygrywają melodie. Z klasą IV omawialiśmy poszczególne funkcje i zakładki programu, to ich pierwszy kontakt z programowaniem w Scratch.
Zajęcia wyrównawcze z j.angielskiego dla kl.Vb i VII mają na celu utrwalenie materiału przerabianego na lekcji. Natomiast zajęcia wyrównawcze z j. angielskiego dla kl.VIII poza utrwalaniem materiału z lekcji, dodatkowo przygotowują do egzaminu ósmoklasisty. W czasie lekcji uczniowie posługują się j. angielskim ćwicząc scenki sytuacyjne.
Więcej…
 
EU-geniusz w naukowym labiryncie Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu
   eugeniuszOd września 2018 w naszej szkole rozpoczyna się projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „EU-geniusz w naukowym labiryncie”. Warunkiem uczestnictwa ucznia w projekcie jest złożenie przez niego formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem uczestnika projektu. Dokumenty rekrutacyjne zostały zamieszczone poniżej. Ponadto, formularze zgłoszeniowe można również pobierać w sekretariacie szkoły. 
   Dokumenty rekrutacyjne należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza. Dokumenty muszą zostać podpisane przez ucznia, a w przypadku osoby niepełnoletniej - dodatkowo przez jego rodzica/opiekuna prawnego.


Załączniki:

 


free pokereverest poker revie