Sokoły walczyły na Mistrzostwach Makroregionu w jeździe na czas
m24 czerwca br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Młyńcu gm. Lubicz. Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały na trasie o długości 4,6 km z jednym nawrotem.
Jako pierwszy na trasę wyruszył Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo), który w swoim debiucie z czasem 09:02,76 zajął bardzo dobre czternaste miejsce spośród kategorii żak. Do udanych swój pierwszy start na czas zaliczy także Julia Kolasa (SP Wielka Łąka), która w kategorii żakini wywalczyła czwartą pozycję.
Następnie do walki o medale Mistrzostw Makroregionu wyruszyły młodziczki. Paulina Matczak (PG Kowalewo Pomorskie) dystans czasówki pokonała z czasem 07:51,48, co ostatecznie dało jej dziesiąte miejsce.
Więcej…
 
Wymarzony debiut Julki
mW dniu 25 czerwca br. w Świętosławiu rozegrany został wyścig ze startu wspólnego o Puchar Wójta Gminy Ciechocin p. Jerzego Cieszyńskiego.
Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej walczyli na rundzie o długości 10,8km. W kategorii żakini swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniosła zawodniczka UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Julia Kolasa (SP Wielka Łąka).
Julia swoją przygodę z rowerem szosowym zaczęła pół roku temu, trenuje pod okiem Agnieszki Zielaskowskiej i systematycznie zbiera doświadczenia startowe, które są niezbędne do jej dalszego rozwoju.
 
Więcej…
 
AGATA KOWALSKA SREBRNĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH
mW dniach 24- 25 czerwca br. w Raszkowie rozegrano III edycję Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Szkółkę prowadzoną przez UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo reprezentowali: Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo), Anita Tomaszewska (SP Pluskowęsy), Karolina Sęk, Wojciech Kowalski (oboje SP Wielkie Rychnowo), Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) i Paweł Walenciak (SP Wielkie Rychnowo).
Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas. Piekielny upał dawał się we znaki, ale to nie przeszkodziło Agacie Kowalskiej „wykręcić” piąty czas, Anita Tomaszewska zajęła ósmą pozycję. Bardzo dobrze spisali się Wojciech Kowalski i Aleksander Lipiński, którzy wśród 61 zawodników zajęli odpowiednio szesnaste i dwudzieste miejsce.
Więcej…
 
DAWID MIGAS ZAWODNIK TRENERA MARIANA KRYCH WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW !!!
mW dniach 21- 25 czerwca br. w Gdyni i Krokowej rozegrano Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.
         Znaczący sukces odniósł zawodnik trenera Mariana Krych UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo i TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team Dawid Migas, który w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 143,5km wywalczył Tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.
         Dawid był bardzo aktywny podczas rozgrywania wyścigu i przy współpracy Piotra Klimkowskiego i Dawida Wojtowicza spośród startujących 127 juniorów wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski i miejsce na podium.
Więcej…
 
ADRIAN MARZEC WICEMISTRZEM POLSKI ZRZESZENIA LZS

   mBardzo dobrą passę kontynuują wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team.

Adrian Marzec, Daniel Śliwka, Bartosz Małkiewicz wspierani przez kolegów z drużyny Konrada Kołodziejskiego, Mateusza Kępczyńskiego, Macieja Fąk i trenera Mariana Krych swoją wysoką dyspozycję potwierdzili podczas rozegranych w dniach 03-04  czerwca br. na szosach Opolszczyzny w miejscowości Niwki – Turawa – Szczedrzyk Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS  w kolarstwie szosowym.

Więcej…
 
Torowe eliminacje zakończone sukcesem wychowanków „Sokoła”

m    W ostatni weekend maja, na torze łódzkiego Społem, odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w konkurencjach torowych. Zawody te były jednocześnie jedną z eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team. W konkurencji sprint drużynowy Adrian Marzec i Daniel Śliwka, wraz kolegą klubowym Maciejem Fąk z czasem 42,628 wywalczyli drugie miejsce.

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy trenera Mariana Krych również poradzili sobie świetnie. Adrian Marzec zajął drugie miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 2km, a Daniel Śliwka był trzeci w konkurencji keirin, czyli wyścigu w którym kolarze rozpędzani są za motocyklem typu derny.

 

Więcej…
 
„KLIMEK” - PIOTR KLIMKOWSKI DRUGI NA WIELUŃSKIM KRYTERIUM
mWieluń, w którym rozegrano 47 Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie był kolejnym przystankiem na trasie zawodników i wychowanków UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w tym sezonie. Na starcie stanęło 230 zawodników, trasa była charakterystyczna, w kształcie ósemki, ponadto znalazł się odcinek z kostki brukowej, a punkty były przyznawane co drugą rundę. 
Bardzo dobrze na wieluńskim kryterium spisali się wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team. Junior Piotr Klimkowski wywalczył drugie miejsce, tracąc zaledwie jedno oczko do zwycięstwa, niewiele do podium zabrakło Adrianowi Marzec, który spośród startujących   60 juniorów młodszych zajął czwarte miejsce.
  
Więcej…
 
Zadowalający występ Sokołów na Mistrzostwach Makroregionu

2   13 maja br.  kolarski peleton zawitał do Świecia nad Osą, gdzie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. 

   UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo reprezentowali: Agata Kowalska, Kacper Sęk, Tymoteusz Śliwka, Anita Tomaszewska i Paweł Walenciak. 

   Jako pierwsi do walki o medale wyruszyli młodzicy, którzy do pokonania mieli blisko 34 km trudnej technicznie trasy. Bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Walenciak, który po finiszu z głównej grupy wywalczył ósme miejsce. Dzielnie na trasie walczył Kacper Sęk, który ostatecznie przyjechał w trzeciej dziesiątce. O pechu może mówić Tymoteusz Śliwka, któremu problemy techniczne przeszkodziły w zajęciu dobrego miejsca.

Więcej…
 
Kolarskie 8 dych na godzinę

 1Z taką prędkością na zjazdach po sukces mknęli wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, podczas rozegranego w okolicach Częstochowy w dniach 12 – 14 maja br. XIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury”  -  relacjonuje trener Marian Krych.

Wyścig składał się z prologu i trzech etapów, udział w nim wzięło 39 drużyn,  w tym, aż 9 ekip zagranicznych. Na starcie stanęło 200 juniorów młodszych i juniorów, w tym wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team: Piotr Klimkowski, Adrian Marzec, Daniel Śliwka, Bartosz Małkiewicz wspierani przez kolegów klubowych: Dawida Migas, Dawida Wojtowicza, Konrada Kołodziejskiego, Macieja Fąk, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych.

Więcej…
 
Daniel Śliwka na podium, a Adrian Marzec czwarty w Kluczborku
1Pracowity weekend majowy mają za sobą wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific”.
30 kwietnia br. w Dębiu odbył się 32 Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice, w którym wystartował junior Piotr Klimkowski. Kolarze do pokonania mieli dystans 81 km. Końcówka była bardzo emocjonująca, na metę z blisko 8 minutową przewagą wjechała czteroosobowa ucieczka z której Piotr Klimkowski finiszował na drugim miejscu.
Cztery etapy, trzy dni ścigania i blisko 270 kilometrów w nogach – z takim bilansem majówkę zakończyli juniorzy młodsi. Wychowankowie UKS „Sokół”: Adrian Marzec, Bartosz Małkiewicz i Daniel Śliwka wspierani przez kolegów klubowych Konrada Kołodziejskiego, Mateusza Kępczyńskiego i trenera Mariana Krych wystartowali w 44 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej”.
Więcej…
 
Adrian o milimetry od wygranej
3Ponad 400 zawodników, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowało 23 kwietnia br. w wyścigu ze startu wspólnego w Świeciu nad Osą będącego I serią Pucharu Polski i eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski.
            Jako pierwsi wystartowali młodzicy, którzy do pokonania mieli dystans 17,3 km. Dobry występ zanotował Paweł Walenciak, który w rywalizacji ze starszymi kolegami zajął trzydzieste pierwsze miejsce.
Więcej…
 
Agata czwarta Paulina na podium
1_19Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo swój pierwszy wyścig w tym sezonie mają już za sobą. Inauguracja Wojewódzkiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w sezonie 2017 miała miejsce w Cierpicach, gdzie dziewięciu naszych zawodników wystartowało w wyścigu MTB.
            W kategorii młodziczka bardzo dobrze zaprezentował się duet Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo), która była czwarta i Paulina Matczak (PG Kowalewo Pom), która wskoczyła na najniższy stopień podium. W tej samej kategorii Anita Tomaszewska (SP Pluskowęsy) była dziesiąta. Karolina Sęk (SP Wielkie Rychnowo) w kat. żakini zajęła dobre szóste miejsce.
            Nasi żacy ten start także zaliczyli do udanych, Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) był dziesiąty, a Wojciech Kowalski (SP Wielkie Rychnowo) osiemnasty. W kategorii młodzik Paweł Walenciak, Kacper Sęk (PG Kowalewo Pom.) i Tymoteusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo) zakończyli wyścig w drugiej dziesiątce.
Więcej…
 
Szosowy sezon kolarski 2017 rozpoczęty
1W dniach 08-09 kwietnia br. zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczyli w dwóch wyścigach kolarskich, będących oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
Pierwszym startem było Międzynarodowe Kryterium Kolarskie rozegrane na ulicach Dzierżoniowa. UKS „Sokół” miał swoich reprezentantów w kategoriach: junior, junior młodszy, młodzik i młodziczka.
Wychowanek naszego klubu, obecnie junior TKK „Pacific” Piotr Klimkowski (SMS Toruń) wywalczył III miejsce. Wśród blisko setki juniorów młodszych Adrian Marzec był szósty, a Daniel Śliwka i Bartosz Małkiewicz (wszyscy PG Kowalewo Pom.) przyjechali w peletonie zasadniczym.
W zmaganiach młodziczek najwyżej sklasyfikowana tj. na szóstej pozycji została Paulina Matczak (PG Kowalewo Pom.), Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo) była dziesiąta, a Anita Tomaszewska (SP Pluskowęsy) szesnasta. Warto dodać, iż dla dziewcząt był to debiut w wyścigu rangi Ogólnopolskiej.
Następnego dnia w Sobótce k. Wrocławia rozegrano XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich”, w którym uczestniczyło ponad 1500 zawodników.
Więcej…
 
Kolarze „Sokoła” po górskich przygotowaniach do sezonu
1   W dniach 25 – 29 marca br. czworo zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo     tj. Agata Kowalska, Paulina Matczak, Anita Tomaszewska i Paweł Walenciak uczestniczyło w konsultacji szkoleniowej w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „ Hottur” w Borowicach, aby zdobywać nowe górskie doświadczenia i podnieść formę na nadchodzący sezon kolarski.
Podczas konsultacji nasi młodzicy pod opieką trenera Mariana Krych i instruktora Agnieszki Zielaskowskiej doskonalili technikę jazdy na rowerze szosowym oraz kształtowali siłę i wytrzymałość specjalną podczas pokonywania górzystego terenu Gór Karkonoszy.    
Więcej…
 
Kolarskie torowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęte

1W dniach 03- 05 marca br. na torze kolarskim w Pruszkowie rozegrano I serię torowego Pucharu Polski juniorów młodszych, będącą jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zadowalające wyniki sportowe w sprincie drużynowym osiągnęli wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w składzie: Adrian Marzec i Daniel Śliwka, którzy wraz z kolegą klubowym Maciejem Fąk wywalczyli czwarte miejsce.

W konkurencji keirin dobrze spisał się Daniel Śliwka wywalczył trzecie miejsce.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie działalności „Sokoła”

minW dniu 26 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze UKS „Sokół”. Uczestniczyli w nim p. Elżbieta Arbart – dyrektor szkoły, członkowie klubu, rodzice, zawodnicy, sołtysi oraz zaproszeni goście: p. Ewa Bąk – Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie; p. Michał Marszałkowski – Przewodniczący Kujawsko- Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Prezes KPZKOL; Radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim: p. Małgorzata Szczepańska –Zillmann; p. Robert Bejgier; p. Jerzy Koralewski oraz emerytowany dyrektor szkoły i miłośnik „dwóch kółek” p. Zygmunt Szczepański. Klub wiodący TKK „Pacific” reprezentowali: Wiceprezes p. Jarosław Szczepanowski oraz Dyrektor sportowy p. Leszek Szyszkowski.

Więcej…
 


Strona 6 z 12
free pokereverest poker revie