Wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m02 czerwca br. po raz jedenasty UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa kujawsko – pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.
W czterech kategoriach wiekowych na starcie stanęło 93 zawodników, którzy ścigali się na 7,2 km rundzie wiodącej po drogach sołectwa Wielka Łąka i Pruska Łąka.
Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
Kategoria żak: Krzysztof Górzyński (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń); kategoria żakini: Maria Okrucińska (UKS Copernicus Toruń SP 32 Toruń); kategoria młodziczka: Zuzanna Charyga (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń) i kategoria młodzik: Tomasz Błażejewski (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń)
Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
   1W dniu 29 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty. Dla swoich najbliższych dzieci z oddziałów przedszkolnych („Krasnale”
i „Misie”) przygotowały część artystyczną pełną miłości i wdzięczności. Przygotowaniem akademii zajęły się p. Małgorzata Potorska oraz p. Iwona Kuchnicka. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki i wspólnie życzyły mamusiom i tatusiom wszystkiego co najlepsze.
   Po występie przedszkolaki wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane laurki pełne gorących życzeń. Po chwilach wzruszenia, nastąpił słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Dzień upłynął w miłej atmosferze.
   Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu miejsc siedzących oraz poczęstunku. 
Więcej…
 
Wycieczka do Biskupina Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Balcerek   
   1W dniu 28 maja klasy 4, 5a i 5b udały się na wycieczkę popularnym Szlakiem Piastowskim. To obowiązkowa trasa każdego Polaka by zapoznać się z częścią wczesnej historii naszego kraju. 
O 7 rano wybraliśmy się do Żnina, gdzie wsiedliśmy w kolejkę, która w deszczu zawiozła nas do Wenecji, a tam zwiedzaliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Z Wenecji autokarem udaliśmy się do Biskupina, gdzie naszym oczom ukazał się okazały widok Osady, w której mieszkali dawno, dawno temu pierwsi Polacy. Deszcz towarzyszył nam również tam. Po obiedzie przejechaliśmy do Kruszwicy, aby odważni mogli wspiąć się na 32 metrową Mysią Wieżę i usłyszeć legendę o Królu Popielu zjedzonym ponoć przez te sympatyczne stworzonka. Następnie, nadal w deszczu i wszyscy już, uczestniczyliśmy w rejsie po Jeziorze Gopło, największym jeziorem Kujaw. 
Mimo deszczowej pogody humory nam dopisywały i pełni wiedzy wróciliśmy szczęśliwie do domu! 
Więcej…
 
Niesamowity świat higieny jamy ustnej Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   13W ubiegłym tygodniu w oddziale przedszkolnym (grupa Misie) realizowany był program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6 - 7 lat i ma na celu wykształcenie  nawyku  dbania o higienę jamy ustnej.

   Podczas zajęć dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz konieczności regularnych wizyt u stomatologa. Wspólnie obejrzeliśmy film, w którym Kapitan Mega Czyścioch wyjaśniał dzieciom, dlaczego zęby i dziąsła są super ważne oraz w jaki sposób płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom. Na koniec Kapitan przekazał wskazówki i porady dotyczące utrzymana właściwej higieny jamy ustnej. Dzieci poznały pozostałych członków drużyny: pastę, nitkę dentystyczną i płyn do płukania, a także dowiedziały się, jak korzystać z tych przyborów. Każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z zadaniami do wykonania: labirynty, łamigłówki i zagadki. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom - nagrodę za gwiazdorski uśmiech. 

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DZIECIOM” Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
15W dniu 16.05.2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu recytatorskiego skierowanego do najmłodszych uczniów naszej placówki. Siedmioro uczestników z klas 0 – III pięknie recytowało wybrane wiersze polskich poetów.
Byli to: Kamila Błaszkiewicz z kl. II, Julia Szczerba z kl. I, Lidka Żurawska z kl. I, Natalia Szczerba z kl. „0”, Jan Rossek z kl. „0”, Emilia Derewecka z kl. „0” oraz Kamil Chrościelewski z oddziału przedszkolnego „Krasnale”.
Konkurs oceniała komisja w składzie:
1. p. dyrektor Julia Szczepańska,
2. p. Anna Preis - polonistka,
3. p. Anna Chmielewicz-Krzyżanowska – logopeda oraz nauczyciel muzyki
Po występach nastąpiła krótka przerwa w trakcie której przygotowane wiersze zaprezentowali uczestnicy „Koła Przyjaciół Biblioteki” z klasy VI.
Więcej…
 
Wycieczka do straży i apteki Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

916.05.2019r. odbyła się piesza wycieczka oddziałów przedszkolnych do OSP w Wielkim Rychnowie i apteki. Wyjście miało na celu zapoznanie z zawodem strażaka i farmaceuty. Dodatkowo dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu dbania o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób i utrwaliły numery telefonów alarmowych. Wspólny spacer był także okazją do sprawdzenia znajomości zasad ruchu drogowego.

Po jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej oprowadził nas pan Piotr Strzelecki, który opowiedział dzieciom o działalności tutejszej straży oraz zaprezentował sprzęt i ubiór strażacki. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenie hełmu strażackiego.

Po wizycie w straży pożarnej udaliśmy się do pobliskiej apteki. O pracy farmaceuty opowiadała nam pani Anna Piątkowska. Dzieci dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna - ludzie przychodzą tutaj nie tylko po lekarstwa, ale także po poradę w wielu sprawach związanych ze zdrowiem. 

Więcej…
 
Chłopcy najlepsi w gminie ! Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

   1W dniu 11 maja br. na CSiR w Kowalewie Pom. rozegrane zostały gminne eliminacje w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła do tych zawodów wystawiła trzy zespoły, tj. zespół dziewcząt i chłopców do trójboju i zespół chłopców do czwórboju. Po dwugodzinnej rywalizacji w czterech konkurencjach wyłonione zostały zespoły, które będą reprezentować naszą gminne w zawodach powiatowych. I tak: Dziewczęta w składzie: Lena Machałowska, Olga Kowalik, Weronika Stopyra, Wiktoria Szulc, Kwaśniewska Agata i Dębińska Jagoda, zajęły II miejsce, chłopcy: Oskar Szczerbicki, Sęk Mikołaj, Kamil Stachowski, Szymon Szewczyk, Kacper Boniecki i Sebastian Szefler wygrali zawody w trójboju lekkoatletycznym.

  Do ostatniej konkurencji toczyła się walka w czwórboju lekkoatletycznym, która wyłoniła najlepszy zespół. Są to nasi uczniowie w składzie: Hubert Kowali, Szymon Boniecki, Jakub Wilmanowicz, Łukasz Karolińczak, Wojtek Olechowski i Jakub Piróg. 

 

Więcej…
 
II Gminny Konkurs Czy znasz swoje ciało na szóstkę? Drukuj
Wpisany przez Julia Idziak   

1010 maja br.  spotkały się drużyny czterech szkół podstawowych z  terenu naszej gminy  w celu zmierzenia się z biologicznymi zagadkami i zadaniami. Uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami  i umiejętnościami z zakresu biologii, ale również na temat higieny i wiedzy o zdrowiu. Konkurs składał się z 7 konkurencji, nad prawidłowością ich przebiegu czuwali nauczyciele biologii swoich drużyn. Bardzo cieszymy się z zaangażowania uczniów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się po raz kolejny. A oto wyniki konkursu:

I miejsce: SP Kowalewo Pomorskie

II miejsce: SP Wielka Łąka

III miejsce: SP wielkie Rychnowo

IV miejsce: SP Pluskowęsy

Wszyscy otrzymali podarunki sponsorowane przez Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego oraz Radę Rodziców z naszej szkoły którym bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
Mikołajek – zderzenie dwóch światów Drukuj
Wpisany przez Danuta Anna Preis   
   1210.05.2019 r. uczniowie klas IV, V a, V b i VI  udali się na wycieczkę do Torunia . Celem wyprawy było obejrzenie musicalu dydaktycznego pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”. Spektakl oparty na książce pt. „Mikołajek” nawiązywał do serii opowiadań o głównym bohaterze i jego perypetiach. W musicalu oprócz Mikołajka występowali: Januszek, Smalec, Lula, Jadzia i mama tytułowego bohatera.
Zderzenie dwóch światów to zderzenie rzeczywistości ze światem wirtualnym. Nie jest dobrze, kiedy dla nas świat wirtualny jest ważniejszy od świata rzeczywistego. Każdy z nas powinien postawić sobie granice między tymi dwoma światami. Głównym przesłaniem musicalu jest przyjaźń i życie w świecie rzeczywistym, w którym powinniśmy czuć się najlepiej. Po obejrzeniu musicalu pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wyjazd do Torunia był dla nas ciekawą lekcją wychowania.  
Więcej…
 
Mistrzostwa Makroregionu za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m18 maja br. w Świeciu nad Osą rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.
UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo startował w pełnym składzie w kategorii młodzik i żak. Na wymagającej technicznie i taktycznie trasie wśród zawodników Sokoła zadowalające wyniki uzyskała kategoria żak i żakini: Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo) wywalczył szóste miejsce, a Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska (obie SP Wielkie Rychnowo) odpowiednio szóste i ósme.
   Startu kategorii młodzik zarówno dziewcząt jak i chłopców nie można zaliczyć do udanych. 

  

 

Więcej…
 
Martyna Lewandowska na podium w Zbójnie Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m11 maja br. trzynastoosobowa reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowała w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Zbójno.  Zawodnicy rywalizowali na selektywnej rundzie o długości 8,2 km.
Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie - tu bardzo dobre zaprezentowała się Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo), która wywalczyła 2 miejsce, dobrze spisała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo) zajmując miejsce tuż za podium.
   W ponad czterdziestoosobowym peletonie żaków dobrze spisał się Jonasz Śliwka     (SP Wielkie Rychnowo), który był 12, Mateusz Płotka (SP Wielka Łąka)  zajął 17 miejsce, Karol Pruski finiszował na 23 miejscu, a Konrad Ostrowski (obaj SP Wielkie Rychnowo)  był 24. 
Więcej…
 
Wycieczka do Torunia Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   110.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa Misie), klasy II i III pojechały na wycieczkę do Torunia. Najpierw obejrzeliśmy musical profilaktyczny pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Mieszkańcy łąki przygotowują się do Festiwalu Kwiatów. Biedronka, konik polny, motyl, pszczoła i mucha to grupa przyjaciół, która spotyka pająka. Owady nie chcą się jednak zaprzyjaźnić z pająkiem, ponieważ się go boją, bo jest brzydki. Jednak z czasem przekonują się, że wygląd nie ma znaczenia - liczy się wnętrze, czyli serce. Pająk pomagając im w czasie burzy ocalił Festiwal Kwiatów. Na koniec wszystkie owady wspólnie świętują i cieszą się, że mają prawdziwych przyjaciół. 

Więcej…
 
Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   610.05.2019r. odbył się IX Gminny Turniej „Przedszkolak Mistrzem Matematyki” dla dzieci 6-letnich, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim. Naszą szkołę reprezentował Arkadiusz Dulnikowski (grupa Misie), który zdobył wyróżnienie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą matematyczną w zakresie obowiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Zadania polegały między innymi na rozwiązywaniu zagadek dotyczących tygodni i miesięcy, układaniu przedmiotów według określonej kolejności, układaniu puzzli na czas czy wykonywaniu dodawania i odejmowania w zakresie 10, również na czas.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Arkowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej…
 
XXIV edycja gminnych konkursów przedmiotowych dla klas II i III „Matematyk na medal” i „Król Ortografii” Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   

   1Dnia 7 i 8 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się XXIV edycja gminnych konkursów przedmiotowych „Matematyk na medal” i „Król Ortografii” dla klas II i III.  Naszą szkołę w konkursach każdego dnia reprezentowała troje drugoklasistów.

     We wtorkowy ranek 7 maja br. uczestnicy konkursu (Wiktoria Mańska, Miłosz Banasik i Franciszek Lipiński ) musieli zmierzyć się z królową nauk i rozwiązaniem zadań matematycznych, natomiast w środę 8 maja br. Amelia Mańska, Franciszek Lipiński i Tomasz Rożnowski pisali dyktando, podczas którego musieli wykazać się czujnością ortograficzną i znajomością interpunkcji.

Więcej…
 
Warsztaty matematyczne śladami Rejewskiego Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   

  1 26 kwietnia 2018 roku 30 uczniów z czterech szkół (S.P. Kowalewo Pom., S.P. Pluskowęsy, S.P. Turzno i S.P. Wielkie Rychnowo) oraz ich nauczyciele matematyki wyruszyli na wycieczkę śladami Mariana Rejewskiego.

   Po dwugodzinnej podróży pociągiem dotarliśmy do schroniska. Następnie komunikacją miejską przemieściliśmy się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Grupa została podzielona na 5 zespołów, aby wziąć udział w 4 różnych warsztatach. Były to: ,,Akademia gier logicznych:, ,,Escape room – pokój zagadek”, ,,Wyszukiwanie informacji” i ,,Marian Rejewski: matematyk i kryptolog z Bydgoszczy”. Zajęcia, które przygotowali dla nas pracownicy biblioteki, były bardzo ciekawe i fantastycznie poprowadzone. Potem była chwila relaksu: pizza i lody dla ochłody rozgorączkowanych umysłów.

Więcej…
 
XV Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

124.04.2019r. w sali MGOK w Kowalewie Pomorskim odbył się „XV Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Styczeń, Urszula Ostrowska oraz Marcin Liwak. Wszyscy  pięknie zaprezentowali przygotowane wiersze, oczywiście o tematyce ekologicznej, zachęcając jednocześnie do dbania o nasze środowisko.  Jury oceniając recytację, pamięciowe opanowanie utworu, ekspresję uczestników, dobór rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniło zwycięzców. Wśród nagrodzonych znalazła się Zuzanna Styczeń, która zdobyła wyróżnienie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!  

 

Więcej…
 


Strona 4 z 60
free pokereverest poker revie