NARODOWE CZYTANIE 2023 Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu

1   8 września 2023 roku już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej pod nazwą „Narodowe Czytanie”. Akcja została zainaugurowana przez Parę Prezydencką w 2012 roku. Od tamtego czasu każdego roku publicznie odczytywane są fragmenty polskich dzieł narodowych. Lekturą tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania 2023 była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie: Antoni Rychel i Bartosz Dębiński z klasy VI oraz Michał Flader-Korzębski z klasy VII. Chłopcy pięknie odtworzyli wybrany fragment dialogu pomiędzy Anzelmem Bohatyrowiczem a Witoldem Korczyńskim. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Gratulujemy talentu i odwagi. Życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
ZAPROSZENIE Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

ZAPROSZENIE

W najbliższą niedzielę tj. 10 września 2023 roku o godzinie 9.00

w Kaplicy w Wielkim Rychnowie zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie  roku szkolnego 2023/2024.

Serdecznie zapraszamy do udziału naszych kochanych Uczniów,

ich Rodziców, Grono Pedagogiczne i Pracowników oraz wszystkich sympatyków naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wspólny piękny początek da owoce głębokich relacji, przyjaźni oraz wiedzy.

 

 
Z uśmiechem i radością witamy rok szkolny 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

   mPoczątek września to tradycyjnie powrót do szkoły po wakacyjnej labie. W tym roku wyjątkowo, bo w poniedziałek 4 września, mimo pięknej pogody i promieni słońca, w naszej szkole oficjalnie pożegnaliśmy wakacje i zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Prowadząca uroczystość p. Małgorzata Szczepańska - Zillmann powitała serdecznie całą społeczność szkolną – uczniów, Dyrektor Szkoły p. Julię Szczepańską, nauczycieli i pracowników szkoły, licznie zgromadzonych rodziców uczniów oraz zaproszonych gości – Zastępcę Burmistrza p. Ilonę Rybicką – Sałatowską, emerytowanego dyrektora szkoły p. Zygmunta Szczepańskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców - p. Wiesławę Kęsikowską,  przedstawicieli OSP – p. Piotra Strzeleckiego, p. Jana Lipińskiego oraz p. Jerzego Behrendta. Pani Dyrektor Julia Szczepańska, po przedstawieniu nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych oddziałów, przekazała uczniom i kadrze wiele ciepłych słów oraz życzyła najlepszych wyników w nauce i miłej pracy.

Więcej…
 
Harmonogram przerw Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
przerwy
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

INFORMACJA

 

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 klas „0”- VIII, które odbędzie się 04 września 2023r. (poniedziałek) o godz. 9:00 na boisku przy szkole.

Dowóz uczniów: rano wyjazd autobusu z Kowalewa Pomorskiego
o godz. 7:50, następnie po kolei trasa tak jak w roku szkolnym,

dowóz do szkoły na godzinę 8:30.

Odwóz uczniów: o godz. 10:30 (wyjazd autobusu spod szkoły).

 

Julia Szczepańska – dyrektor szkoły

 

 
BĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

mBĘDĘ PRZEDSZKOLAKIEM - SPOTKANIA ADAPTACYJNE

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych przedszkolaków i ich Rodziców do wspólnej zabawy i uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych, które odbędą się w naszych oddziałach przedszkolnych 

3-4 latków i 5-6 latków w dniach:

- 31 sierpnia 2023r. (czwartek)  od 10:30 (spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi)

- 01 września 2023r. (piątek) w godzinach od 8:30 do 9:30 ( zabawy adaptacyjne)

04 września 2023r. – godz. 9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  

Podczas spotkań adaptacyjnych dzieci będą mogły poznać swoje nauczycielki oraz pobawić się w swoich salach i na placu zabaw. Prosimy, aby dzieci miały na przebranie kapcie.

  

Serdecznie zapraszamy!!!

   Dyrekcja i wychowawczynie

 

 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mKolarski peleton, w tym zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał w dniach 04-06 sierpnia br. do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.
W piątek nasi żacy, młodziczki, młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali
w X Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XVIV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Miejsca w „top 10” w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Wojciech Bukalski 7 miejsce; Konrad Ostrowski9 miejsce; Dawid Lewandowski 9 miejsce i Ksawery Zieliński10 miejsce. Cenne doświadczenie zebrali Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz.
Więcej…
 
Podwójne podium na dobry początek wakacji Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   m01 lipca br. podczas wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego w Robakowie bardzo dobry występ zanotowali Dawid Lewandowski i Jagoda Dębińska, którzy wywalczyli 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 
Na brawa zasługuje postawa wszystkich biało – niebieskich, którzy do ostatnich metrów walczyli o jak najwyższe pozycje i tak: w kategorii młodzik: Wojciech Matuszkiewicz wywalczył 6 miejsce, a nasze młodziczki: Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Amelia Falkowska i Nikola Nowakowska wywalczyły odpowiednio 7,8,9 i 10 miejsce, Florian Błaszkiewicz finiszował na 22 miejscu wśród żaków. Do pechowych swój start zaliczą Małgorzata Sekuła i Ksawery Zieliński, którzy po kraksie nie ukończyli rywalizacji.
Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w XII Tour de Kowalewo Pomorskie!!! Drukuj
Wpisany przez UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
Powiększ treść artykułu

logoUKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim są organizatorami XII Tour de Kowalewo Pomorskie.
Termin imprezy: 02 września 2023r. (sobota)
Start i Meta: Świetlica Wiejska w Sierakowie, Sierakowo 24, 87-410 Kowalewo Pomorskie

Start godz. 11:30, meta ok. 14:00. 

Przebieg trasy: Start: Świetlica wiejska w Sierakowie – Srebrniki- Mlewiec- Nowy Dwór – Borówno – Borówno Paśniki – Elzanowo- Mariany- ul. Główny Dworzec Kowalewo Pomorskie – Sierakowo – Meta: Świetlica Wiejska w Sierakowie.

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji – nie czekaj zapisz się już dziś!!!
Szczegółowe informacje oraz obowiązkowy regulamin i formularz zgłoszenia w załącznikach.

Więcej…
 
Wykaz podręczników 2023/2024 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
 
„Polska (nie) znana: wielka wyprawa z rodzinką Szwendalskich” Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
29072023   W okresie wakacyjnym, dzieci z grup przedszkolnych pod przewodnictwem p. Iwony Kuchnickiej, brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt.: „Polska (nie) znana: wielka wyprawa z rodzinką Szwendalskich”. Głównym zadaniem projektu było wspieranie działań wychowania patriotycznego.
Dzięki uczestnictwu w projektowych zabawach i ćwiczeniach mieliśmy okazję w ciekawy sposób odwiedzić takie miejsca w Polsce jak: Śląsk, Góry Świętokrzyskie, Toruń, Morze Bałtyckie i Półwysep Helski. Była to również świetna okazja do poćwiczenia orientacji na mapie naszego kraju. Nasza podróż rozpoczęła się od zaplanowania wyprawy wspólnie z rodziną Szwendalskich, która towarzyszyła nam podczas realizacji całego projektu. Pierwszego dnia poćwiczyliśmy zakup biletów w kasie, następnie sami stworzyliśmy własne bilety w podróż pociągiem.
Więcej…
 
Jagoda Dębińska kolarską II Wicemistrzynią Polski Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

   mW dniach 24-25 czerwca br. reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowała w szosowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Raszkowie. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z prawie 500 młodymi adeptami kolarstwa z całej Polski.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której rewelacyjnie spisała się Jagoda Dębińska, która z czasem 07.55,389 wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski Szkół Podstawowych w roczniku 2009. Z dobrej strony zaprezentowała się Nikola Nowakowska „wykręcając” 17 czas zawodów oraz Wojciech Matuszkiewicz, który wywalczył 25 pozycję.

Drugiego dnia rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, gdzie zawodnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie walczyli do ostatnich metrów o jak najwyższe lokaty. Dokonano także oficjalnego otwarcia Mistrzostw, gdzie nasza zawodniczka Jagoda Dębińska reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie w poczcie sztandarowym. 

Więcej…
 
Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

m23 czerwca br. o godzinie 9:00 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 i pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Na początku akademii został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Prowadząca pani Małgorzata Szczepańska- Zillmann  powitała   Sekretarza Gminy Kowalewo Pomorskie panią Monikę Piróg, pana Mariana Krycha prezesa UKS  „Sokół” i proboszcza parafii Wielka Łąka ks. Grzegorza Malinowskiego oraz przybyłych rodziców i młodzież.

Pani dyrektor Julia Szczepańska podziękowała wszystkim za owocną pracę w roku szkolnym 2022/2023 , a uczniom pogratulowała wyników w nauce. Wiele ciepłych słów skierowała do absolwentów szkoły, życząc im dostania się do wymarzonych szkół i zrealizowania swoich marzeń. Pani dyrektor   życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Więcej…
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23 w klasach I- VI Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mPo miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na uroczyste podsumowanie bieżącego roku szkolnego. Choć nastroje wszystkim dopisywały i na twarzach gościł promienny uśmiech, pogoda nie była nam przychylna, dlatego też apel z okazji zakończenia roku szkolnego odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. Punktualnie o godzinie 8:00 zebrali się wszyscy uczniowie klas I- VI wraz ze swoimi rodzicami by wziąć udział w uroczystości kończących rok szkolny 2022/2023.
Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu
   mW czwartek 22.06.2023 r. o godz. 10:00 na placu przed szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych. Zanim jednak nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród, dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany dla mamy i taty z okazji Dnia Rodziny. W ten sposób najmłodsi pragną wyrazić rodzicom swoją miłość i wdzięczność za trud wychowania. Oczywiście wcześniej rodzice zostali obdarowani własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci laurkami.
   Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor oraz wychowawczynie. Dzieci zostały nagrodzone przez zebranych gromki brawami. Następnie każda grupa udała się do swojej sali na pożegnanie. Były gratulacje za trud i wysiłek włożony w zdobywanie nowych umiejętności, życzenia kolejnych sukcesów oraz podziękowania za wspólnie spędzony w przedszkolu czas.
Więcej…
 
Zdrowo i Sportowo Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu

   28072023Dzieci 3, 4, 5 – letnie z oddziału przedszkolnego „Krasnale”, w roku szkolnym 2022/2023 po raz kolejny wzięły udział w akcji Zdrowo i Sportowo organizowanej przez Kids&Sport.

Była to inicjatywa skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem była aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chodzi o to, by pokazać najmłodszym, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Po co to robić… Otóż, powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport, czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej. Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem.

Więcej…
 


Strona 4 z 91
free pokereverest poker revie