Dzień Bez Opakowań Foliowych Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   223 stycznia obchodzony jest ważny dzień dla każdego, kto dba o środowisko i dobrą kondycję Ziemi. Mowa o Dniu Bez Opakowań Foliowych - inicjatywie, która zrodziła się kilka lat temu w trosce o planetę, na której żyjemy.
Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami” na naszych osiedlach, ulicach, wsiach. Co roku jako śmieci kończy ponad 500 miliardów opakowań foliowych. Kwestia opakowań foliowych jest na tyle poważna, że zajmują się nią rządy i instytucje państwowe, które wprowadzają kolejne regulacje mające na celu ograniczenie liczby foliowych śmieci. Produkcja jednej torebki trwa mniej niż sekundę, służy nam średnio przez 20 minut, tyle co droga do domu, a rozkłada się blisko 400 lat.
Więcej…
 
Nietypowa lekcja j. polskiego – miniatury teatralne Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
Powiększ treść artykułu
   mUczniowie klasy piątej przygotowali nietypową lekcję j. polskiego bawiąc się w teatr. Wszyscy  byli zaangażowani w przygotowanie scenek teatralnych związanych z mitami. Klasa została podzielona na sześć grup, które miały samodzielnie przydzielić sobie role i zadania. Uczniowie musieli również zadbać o odpowiednie rekwizyty i kostiumy oraz charakteryzację. Do tego należało wybrać odpowiednią muzykę, która współgrała z przedstawieniem. Ważny był przydział obowiązków przez każdego ucznia i wywiązanie się z przydzielonego zadania w określonym terminie. 
Więcej…
 
Rekomendowany program profilaktyczny „Unplugged” w naszej szkole Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   2W miesiącach od października 2022r.  do stycznia 2023r. w ramach lekcji GDDW w klasach VII oraz VIII pedagog szkolna, jako uprawniony trener, przeprowadziła cykl 12 zajęć w ramach realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego „Unplugged”. Zajęcia koncentrowały się na umiejętnościach życiowych, przekonaniach normatywnych i wiedzy o substancjach psychoaktywnych młodzieży naszej szkoły. W trakcie realizacji programu uczniowie korzystali ze specjalnie opracowanych  przez twórców programu zeszytów ćwiczeń, które zakupione zostały przez Urząd Miasta i Gminy w Kowalewie Pomorskim w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Ćwiczenia te okazały się być bardzo pomocne w trakcie realizowania niektórych ćwiczeń.
Więcej…
 
Karnawałowy czas Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu

   4_1024x766Karnawał  to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. Nasi uczniowie doskonale ten czas wykorzystali i licznie przybyli na zorganizowaną z tej okazji imprezę. Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę. Dużą popularnością cieszyła się kilkukrotnie zatańczona Belgijka. Zrobiło to na nas wszystkich ogromne wrażenie. Przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę okazał się konkurs na Króla i Królowa balu . O słodki poczęstunek zadbali rodzice uczniów z kl. 8. Dzieci wspaniale się bawiły i ciężko im było zakończyć wspólne tańce. Cieszymy się, że tak duża zabawa odbyła się bez zakłóceń i w tak miłej atmosferze.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację zabawy karnawałowej , jak również wspaniałym opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas zabawy.

Więcej…
 
Karnawałowy Bal Przebierańców dla uczniów klas I-III Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

    mKarnawał kojarzy się wszystkim z organizowaniem hucznych balów i zabaw. W naszej szkole również jesteśmy wierni tej tradycji i z tej okazji w ostatni czwartek przed feriami zimowymi, tj. 26 I 2023r, odbył się „Karnawałowy Bal Przebierańców” dla uczniów najmłodszych klas I - III pod hasłem „Z ekologią mi do twarzy”.  Specjalnie na tę uroczystość została przystrojona aula szkoły, gdzie odbył się bal. Muzykę podczas balu zapewnili: DJ Kacper i DJ Łukasz z klasy VIII, natomiast rozrywkę i animację zapewniły cztery uczennice klasy VIII - Zosia Dawiec, Olga Kowalik, Agata Kwaśniewska i Lena Machałowska. Dziewczyny zadbały o dobrą zabawę dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, wciągając ich do wspólnych tańców.

Więcej…
 
Przedszkolny bal karnawałowy Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   126.01.2023 r. w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Od rana na szkolnych korytarzach oraz w przedszkolnej sali spotkać można było policjantów, strażaków, księżniczki, biedroneczki, czarownice, żołnierza, SpiderMana i wiele innych. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy, ale nikt nie miał ochoty układać puzzli,  wznosić budowli  z kloców czy bawić się lalkami. Dzieci podziwiały swoje stroje i atrybuty przyniesione do przedszkola. Po pierwszym śniadaniu opowiedzieliśmy  sobie o karnawałowych zwyczajach w Polsce i na świecie, a następnie rozpoczęliśmy nasz bal. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne, świetnie się bawiąc przy znanych przebojach. Rodzice przygotowali dla uczestników balu słodką niespodziankę. Na stole nie zabrakło tradycyjnych chruścików, które chyba każdemu z nas kojarzą się z karnawałem. Na koniec wszystkie panie jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie dzieci tak świetnie się bawiły i miały tak przepiękne stroje, że każdy jest Królem i Królową Balu. Na pamiątkę wspólnej zabawy każda klasa otrzymała statuetkę Króla i Królowej Balu 2023. 

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mW zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to święto Babci i Dziadka. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 24 i 25 stycznia 2023 roku w naszej szkole, w grupach: „Krasnale” i „Misie” odbyła się wyjątkowa uroczystość. Po długiej przerwie w występach „na żywo”, dzieci mogły zaprezentować jasełkowy program artystyczny bezpośrednio przed swoimi babciami, dziadkami, a także rodzicami.
Wszystkie przedszkolaki wykonały dla swoich bliskich przepiękne laurki. Atmosfera była niezwykle uroczysta i pełna radości. Babcie i dziadkowie po recytacji wierszy swoje wnuczęta nagrodzili gromkimi brawami, a na ich twarzach widać było wiele łez szczęścia.
Wszystkim Babciom i Dziadziom jeszcze raz składamy najszczersze życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz samych pogodnych dni i pociechy ze swych wnucząt. 
Więcej…
 
POKAZ GRUPY ZAELEKTRYZOWANI Drukuj
Wpisany przez Mirosława Adamczyk   
Powiększ treść artykułu

   mW piątek, 20.01.b.r. nasza szkoła gościła przedstawiciela Grupy Zaelektryzowani, który zaprosił oddziały przedszkolne oraz uczniów klas 1-4 na niecodzienną lekcję chemii i fizyki pt. „Poczuj chemię do fizyki”. W programie znalazły się nietypowe eksperymenty, doświadczenia, zabawa z gazem oraz ćwiczenia zręcznościowe. Uczniowie mogli zobaczyć zabawy z wodorem oraz z helem i ciekłym azotem. Chętni mieli okazję nie tylko do jazdy na rowerze przeciwskrętnym, ale również do przejażdżki poduszkowcem czy próby nadmuchania foliowego rękawa. Jazda na rowerze przeciwskrętnym okazała się nie lada wyzwaniem dla Marceliny i Kacpra.

Więcej…
 
X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Mlewie Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech – wychowawca klasy III   
Powiększ treść artykułu
1Okres Świąt Bożego Narodzenia w naszej chrześcijańskiej tradycji nierozerwalnie wiąże się między innymi ze śpiewaniem kolęd i pastorałek. Podtrzymując tę tradycję dwoje uczniów z klasy III – Amelia Gimińska i Jakub Skotarczak wzięło udział w X Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Mlewie, który odbył się w środę 18 stycznia 2023r. Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych i oddziałów zerowych oraz uczniów z klas I- III. Do zmagań przystąpiło wielu wykonawców: solistów i zespołów. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w swojej kategorii wiekowej, tj. soliści z klas 1-3.
Oto wrażenia Amelki i Jakuba z udziału w tym konkursie:
Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu

   m13 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dla uczniów klasy I. Program artystyczny pt. „W krainie książek” przygotowali uczniowie klasy V uczestniczący w spotkaniach Koła Przyjaciół Biblioteki. Pierwszoklasistom towarzyszyła wychowawczyni – pani Małgorzata Szczepańska-Zillmann oraz Pani Dyrektor – Julia Szczepańska. Gościnnie udział wzięli również uczniowie klasy IV.

   Tradycyjnie po występie artystycznym, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki i je szanować oraz zachowywać się odpowiednio w bibliotece szkolnej, jak na prawdziwych czytelników przystało. Po złożeniu przysięgi przez naszych najmłodszych uczniów, Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia wielką księgą – symbolem wiedzy i mądrości, poprzez dotknięcie prawego ramienia każdego dziecka i od tej chwili nasze „pierwszaki” zostały już oficjalnie czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Należy jednak nadmienić, że cała klasa I już od września bardzo chętnie zagląda do szkolnej biblioteki i interesuje się książkami.

Więcej…
 
Akcja – Rodacy Bohaterom Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu
   mW grudniu nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Rodacy Bohaterom”.  Akcja ma na celu niesienie pomocy naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu. W  tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, chcemy  pokazać, że mimo dzielących nas kilometrów i granicy, pamiętamy.
Zbieraliśmy żywność długoterminową, wypisane i własnoręcznie zrobione kartki świąteczne oraz znicze (białe i czerwone).
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane serce! 

 
WYNIKI KONKURSU „Świąteczny PIERNIK”. Drukuj
Wpisany przez Mirosława Adamczyk   
Powiększ treść artykułu
   m1Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest pieczenie i dekorowanie pierników. Wykreowanie magicznych kształtów i piernikowych ozdób sprawia wiele przyjemności oraz mnóstwo radości. Aromatyczne, pyszne,  a  zarazem pięknie ozdobione pierniki są niezwykłą dekoracją każdego domu i świątecznego stołu.
                Jakie niesamowite cuda można zrobić z piernika pokazali uczniowie klas 1-3 w konkursie „Świąteczny piernik”. Na konkurs dostarczono 18 pierników. Wśród prac można było zobaczyć m.in. domki, choinki, ludzika, bałwanka. Korzenny zapach oraz aromat pierników wprowadził nas w nastrój zbliżających się świąt.
Więcej…
 
„Jeden zero dla Nieba” Drukuj
Wpisany przez Mirosława Rogowska   
Powiększ treść artykułu
   mTegoroczne jasełka bożonarodzeniowe pt. „Jeden zero dla Nieba” przygotowała klasa VIII pod kierownictwem p. Mirosławy Rogowskiej.   Były przedstawiane 22.12.2022 roku w trzech grupach: klasy I -III, IV- V, VI- VII. Uczniowie pięknie przedstawili historię narodzenia Dzieciątka Jezus, które pokonuje wszelkie ciemności grzechu. W sposób zabawny ukazali też walkę między aniołami, w której wygrywa drużyna Archanioła. W przedstawieniu było zaangażowanych osiemnastu uczniów: to aktorzy i obsługa muzyczna. W atmosferę świąt Bożego narodzenia wprowadził nas Jakub Skotarczak – uczeń klasy III, który na początku jasełek zaśpiewał kolędę „Gdy śliczna Panna”.
Więcej…
 
„Przerwa z planszówkami” oraz projekt „Przerwoumilacz” Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   1Ku wielkiemu zadowoleniu naszej szkolnej społeczności w tym roku szkolnym, po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do „ Przerw z planszówkami”.
Od października chętni uczniowie mogą w każdy poniedziałek i czwartek podczas długiej przerwy zmierzyć się z kolegami i koleżankami w potyczkach gier planszowych, czy zręcznościowych. Można zagrać między innymi w „Callisto”, „Cortex”, „Uno”, „Dubble”, „Jenga” lub poukładać magiczne kwadraty, czy Tangramy.
   Chętnych nie brakuje i w każdy dzień planszowy sala 35 zapełnia się w ekspresowym tempie. Zawsze zajęte są wszystkie krzesełka.
To wielkie zainteresowanie Przerwą z planszówkami, a przez to integracja społeczności szkolnej i budowanie relacji międzyludzkich bardzo cieszy wychowawców i nauczycieli. Dlatego postanowiliśmy rozbudować nasze Przerwy z planszówkami.
Więcej…
 
Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w klasie III Drukuj
Wpisany przez Lena Nowak   
Powiększ treść artykułu
2Miesiąc grudzień jest magicznym czasem, ponieważ każdy z nas z niecierpliwością czeka na święta Bożego Narodzenia. W mojej klasie dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia były niezwykle twórczym czasem. Codziennie wykonywaliśmy zadania z naszego klasowego kalendarza adwentowego np. śpiewaliśmy kolędy, robiliśmy ozdobę świąteczną do klasy, przygotowywaliśmy własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i prezenty dla kolegi albo koleżanki.
   W ramach świątecznych przygotowań dekorowaliśmy pierniczki, które upiekły dla nas pani Ania i Kasia, mama Kamila i mama Pawła. Wszyscy mieliśmy doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.
Więcej…
 
Życzenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
zyczenie2021
 


Strona 10 z 91
free pokereverest poker revie