Logo Szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie

,,Nie ma zbrodni bez kary…”

   W czwartek, 8 maja, uczniowie klas VI, VII i VIII mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego, przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. To już trzecie z kolei przedstawienie, w ramach cyklu teatralnego organizowanego przez Dom Kultury w Wąbrzeźnie. 

   Spektakl stał się doskonałym pretekstem do tego, aby przypomnieć młodzieży ponadczasową prawdę moralną, że: NIE MA ZBRODNI BEZ KARY. Historia tytułowej bohaterki, która dla władzy i osobistych ambicji decyduje się na zbrodnię, a ostatecznie ponosi za nią sprawiedliwą karę, była doskonałym punktem wyjścia do refleksji nad konsekwencjami ludzkich wyborów. Ponadto przedstawienie stanowiło wartościową powtórkę przed egzaminem ósmoklasisty. „Balladyna” bowiem, to jedna z lektur obowiązkowych, a jej analiza często pojawia się w arkuszach egzaminacyjnych.

   Tego typu inicjatywy są nie tylko formą nauki, ale i sposobem na budowanie wśród młodzieży świadomości literackiej i moralnej. Teatr, jako narzędzie edukacji, spełnił tu swoją rolę znakomicie.

Galeria zdjęć

,,Nie ma zbrodni bez kary…” 5 ,,Nie ma zbrodni bez kary…” 4 ,,Nie ma zbrodni bez kary…” 3 ,,Nie ma zbrodni bez kary…” 2 ,,Nie ma zbrodni bez kary…” 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności