Udany weekend kolarskich Sokołów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mNa ściganiu miniony weekend spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.
            W sobotę do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Bardzo dobrze spisała się Julia Kolasa ( SP Wielka Łąka), która wywalczyła piąte miejsce w kategorii żakini. Wśród żaków Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) i Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo)zameldowali się w głównej grupie na siedemnastym i dwudziestym piątym miejscu, Karol Pruski ( SP Wielkie Rychnowo) był trzydziesty drugi.
            W Świeciu nad Osą na rundzie o długości 11,3 km wystartowali również: Konrad Ostrowski (SP Wielkie Rychnowo), Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo), Mateusz Płotka(Wielka Łąka), Jakub Regulski (SP Wielka Łąka) i Amelia Welka ( SP Wielkie Rychnowo), którzy stawiają pierwsze kroki w sporcie kolarskim i systematycznie zbierają kolejne cenne doświadczenie startowe.
Więcej…
 
Wyścig kolarski w Wielkiej Łące – przeżyjmy to jeszcze raz… Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

sok_miniaturkaPrzedstawiamy zmagania na wyścigu kolarskim rozegranym w Wielkiej Łące w dniu 18 sierpnia 2018r.

Film wykonany przez Angelikę Klimkowską - za co serdecznie dziękujemy:)

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=im9WDVfIYQ0

 
Wykręcili medale Drukuj
Wpisany przez Administrator   
   2Uczestnicy X edycji Mistrzostw Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS w dniu 18 sierpnia mieli do pokonania zupełnie nowa trasę. Po raz pierwszy kolarze ścigali się po drogach sołectwa Wielka Łąka i Pruska Łąka. W poprzednich edycjach wyścig odbywał się po drogach wsi Wielkie Rychnowo przy tamtejszej szkole podstawowej.
   W tym dniu 91 kolarzy (chłopcy i dziewczęta) w kat. Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka przemierzało 8,2km okrążenie. Główny organizator prezes UKS Sokół Marian Krych trafnie wybrał drogi, aby pominąć przejazdy kolejowe, które od zawsze były zmorą organizatorów. Zawodnicy bezpiecznie wyjechali i wrócili na metę. Komisja sędziowska w składzie: Rusiecka Jolanta (przewodnicząca), Pilarski Grzegorz, Pilarski Eugeniusz i Rusiecki Piotr czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów.
Start każdej grupy wiekowej zainaugurował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski flagą startową. Wśród kibiców można było dostrzec ks. proboszcza Benedykta Drewek, przewodniczącego Woj. LZS Michała Marszałkowskiego, dyrektorów placówek oświatowych, radnych, nauczycieli, sołtysów, trenerów i rodziców. Zawodnicy oraz goście w wolnych chwilach posilali się pyszną grochówką i słodkimi wypiekami autorstwa pań z rady sołeckiej.   
Więcej…
 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   1Trzy dni ścigania mają za sobą zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy w dniach 10-12.08. br. wystartowali w Międzynarodowych Wyścigach Kolarskich rozgrywanych w Grudziądzu, Grucznie i Kijewie Królewskim.
W miniony piątek nasi żacy: Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka wystartowali
w V Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Na starcie stanęło 35 żaków, którzy do pokonania mieli pięć rund " na kreskę". Bardzo dobrze spisali się Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka, którzy zafiniszowali odpowiednio na piątej i szóstej pozycji. W kryterium wzięli także udział nasi wychowankowie, obecnie reprezentujący barwy TKK "Pacific" Toruń. W kategorii junior młodszy Bartosz Małkiewicz zajął siódme miejsce, a wśród juniorów Adrian Marzec był szósty.
Więcej…
 
Sokoły wysoko w Ciechocinku i Raciążku Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

mZawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w miniony weekend wystartowali w X Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Nizinie Ciechocińskiej, składającym się z dwóch etapów tj. kryterium ulicznego i startu wspólnego.

Pierwszego dnia na ulicach Ciechocinka rozegrano kryterium uliczne. Młodym kolarzom przyszło się zmierzyć nie tylko z trudną technicznie rundą, ale i temperaturą powietrza przekraczającą 32 stopnie Celsjusza.

W tak trudnych warunkach dobrze spisali się „biało – niebiescy”: w kategorii żak siódme miejsce wywalczył Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka). Weronika Rysiewska (SP Wielkie Rychnowo) zajęła piąte miejsce, a Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) była szósta wśród młodziczek.

Więcej…
 
Udany początek wakacji kolarskich Sokołów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mW miniony weekend zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali  w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego w sezonie 2018.
  30.06.2018r. na ulicach Rypina rozegrano III Kryterium Uliczne. Kolarze w zależności od kategorii wiekowej rywalizowali na 2 km rundzie.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi żacy: Aleksander Lipiński zajął czwarte miejsce, Jonasz Śliwka był dziewiąty. Karol Pruski swoje zmagania skończył na dwudziestej ósmej pozycji. Tymoteusz Śliwka wywalczył trzynaste miejsce w kategorii młodzik, a młodziczki Katarzyna Kurzyńska i Weronika Rysiewska zajęli odpowiednio czternastą i siedemnastą pozycję.
Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium w Wieluniu Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mTroje reprezentantów UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo tj. Aleksander Lipiński, Jonasz Śliwka i Tymoteusz Śliwka w minioną niedzielę wystartowało w 48 Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim   w Wieluniu.
Bardzo dobrze w kategorii żak spisał się Aleksander Lipiński, który wywalczył trzecie miejsce, szósty był Jonasz Śliwka. Tymoteusz Śliwka po kraksie na czwartym okrążeniu nie ukończył rywalizacji w kategorii młodzik.
Znakomicie na wieluńskim kryterium spisał się Adrian Marzec - wychowanek UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific”, który zwyciężył w kategorii junior.
 
 
Więcej…
 
Bartosz Małkiewicz czwarty na kolarskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży !!! Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

m   W minioną niedzielę 117 najlepszych juniorów młodszych z całej Polski przystąpiło do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli nic innego jak Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej.

Pagórkowata, 95 kilometrowa trasa oraz przeciwne wiatry zapowiadały ciekawą rywalizację. Jej trudów nie wytrzymało czterdziestu czterech zawodników.

Znakomicie w tych trudnych warunkach zaprezentował się Bartosz Małkiewicz, wychowanek UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific” Toruń, który wywalczył czwarte miejsce i jednocześnie został najlepszym zawodnikiem województwa kujawsko – pomorskiego.

Zawodnik trenera Mariana Krych przez cały wyścig kontrolował przebieg rywalizacji, był uczestnikiem siedmioosobowej ucieczki, a do ostatniego finiszu dotarło ich tylko czterech.

„ To moje najlepsze miejsce w dotychczasowej karierze kolarskiej. Dziś dałem z siebie wszystko. Dziękuje trenerowi i klubowi Pacific oraz wszystkim, którzy mi pomogli” – podsumowuje Bartosz.

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich Drukuj
Wpisany przez Marian Krych – Prezes UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo   
   mCzwórka zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo tj. Katarzyna Kurzyńska; Aleksander Lipiński; Jonasz Śliwka i Tymoteusz Śliwka wystartowała w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich, które odbyły się w Raszkowie w dniach 23-24.06.2018r.  W imprezie wzięło udział ponad 500 młodych adeptów kolarstwa z całej Polski.
   Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, drugiego wyścig ze startu wspólnego. Nasi reprezentanci pojechali na miarę swoich możliwości, talentu, a trud treningowy i zdobyte doświadczenie zaprocentują w przyszłości.
Więcej…
 
Udane starty kolarzy Sokoła w Grucie i Słupie Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mPrzy temperaturze przekraczającej 32 stopnie Celsjusza młodzi zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo rywalizowali w dniach 09-10 czerwca w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta.
W sobotę w Grucie rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie  5 km. Dystans ten miały do pokonania wszystkie kategorie wiekowe.                   
W kat. żak  dobrze spisał się  Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) , który „wykręcił” czternasty czas zawodów. Debiutujący w jeździe indywidualnej na czas Jonasz Śliwka i Karol Pruski (obaj SP Wielkie Rychnowo) zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce.
Nasze młodziczki: Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) i Weronika Rysiewska (SP Wielkie Rychnowo) swój start zaliczą do udanych, zajęły odpowiednio jedenaste  i czternaste miejsce.
Bardzo dobrze w kategorii młodzik spisał się Tymoteusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo), który wśród startujących sześćdziesięciu pięciu młodzików, z czasem 08.17,09 wywalczył ósme miejsce.
Więcej…
 
Tymoteusz Śliwka w pierwszej czwórce Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
m   Na ściganiu ostatni weekend maja spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kujawsko – pomorskiej ligi UKS.
W sobotę w Łążynie rozegrano wyścig o Puchar Wójta Gminy Obrowo. Kolarze
rywalizowali na rundzie o długości 9 km. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli żacy. Najwyżej z zawodników UKS „Sokół” sklasyfikowany został Jonasz Śliwka, który zajął dwudzieste piąte miejsce.
Wśród młodziczek piętnaste miejsce zajęła Weronika Rysiewska, cztery oczka dalej na mecie zameldowała się Katarzyna Kurzyńska. Młodzik Tymoteusz Śliwka wywalczył siedemnastą pozycję.
Więcej…
 


Strona 4 z 18
free pokereverest poker revie