Pięć pucharów dla kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
m- triumf Martyny Lewandowskiej w kategorii żakini;
- żakinie na podium w klasyfikacji klubowej;
- UKS „Sokół” czwartym klubem w kolarskiej lidze UKS w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa

   W dniu 29 lutego br. Kujawsko - Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych wraz z Kujawsko - Pomorskim Związkiem Kolarskim w Toruniu zorganizował uroczyste podsumowanie Ligi "Szlakiem Uczniowskich Klubów Sportowych 2019".
Miło nam poinformować, iż zawodniczka UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Martyna Lewandowska zwyciężyła w końcowej klasyfikacji indywidualnej w kategorii żakini.
   Ponadto miejsca w "top 10" wywalczyli Wiktoria Nowakowska - 7 miejsce wśród kat. żakini  i Rafał Flader, który był 10 w kat. młodzik.
W klasyfikacji klubowej wywalczyliśmy 3 miejsce w kategorii żakini, a w klasyfikacji generalnej klubów zajęliśmy 4 miejsce.
Więcej…
 
SP Kowalewo Pomorskie z Pucharem Przechodnim Burmistrza Miasta Jacka Żurawskiego w kolarstwie szosowym. Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mW dniu 06 listopada br. rozegrano III Mistrzostwa Szkół Podstawowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie w kolarstwie szosowym.  W zawodach wzięli udział uczniowie  z roczników 2008 -2009.
Licznie przybyli kandydaci na młodych adeptów kolarstwa wspierani przez Zastępcę Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie p. Ilonę Rybicką, dyrektorów szkół, nauczycieli w-fu oraz Prezesa i trenera UKS ""Sokół" Mariana Krych rywalizowali na 1,7 kilometrowej rundzie po drogach leśnych.
           UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo dla najlepszych przygotował medale i nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mógł zregenerować swoje siły przy ciepłej herbacie i słodkim poczęstunku:
 Wyniki klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:  
Więcej…
 
Sokół w poszukiwaniu kolarskich talentów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

   mW dniach 17.10 – 22.10 br. w poszukiwaniu kolarskich talentów szkoleniowcy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo gościli wśród uczniów klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.  Przyszli adepci kolarstwa rywalizowali na dystansie 400 metrów na bieżni CSiR. Chętnych do spróbowania swoich sił na rowerze nie brakowało, a celem przewodnim rywalizacji była popularyzacja kolarstwa wśród młodzieży oraz wyłonienie reprezentacji  Szkoły na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. 

 

Więcej…
 
Zwycięstwa kolarskich Sokołów ma koniec sezonu Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mNa zakończenie udanego sezonu szosowego w minioną niedzielę zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w XII Integracyjnym Kryterium Asów rozegranym w Lubiczu Górnym.
   Przed głównymi wyścigami rywalizację sportową rozpoczęły dzieci z roczników 2008-2013, które do pokonania miały dystans 1200 metrów. Świetnie spisali się młodzi adepci naszej szkółki kolarskiej. W swojej kategorii wiekowej zwyciężył Dawid Lewandowski  (SP Pluskowęsy), a Dominika Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła trzecie miejsce. Solowe zwycięstwo w roczniku 2013 wywalczył Brajan Śliwka.
   Kolejnych emocji dostarczył wyścig kat. żakini, który zakończył się zwycięstwem Martyny Lewandowskiej i czwartym miejscem Wiktorii Nowakowskiej (obie SP Wielkie Rychnowo). 
Więcej…
 
Z sukcesem pojechali dla Ryszarda Szurkowskiego Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

  m28 września br. na poznańskich Smochowicach zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo rywalizowali w XXI Ogólnopolskim wyścigu o puchar Mariana Więckowskiego. Cała impreza miała szlachetne przesłanie: zebranie środków na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego - polskiego kolarza wszech czasów.

   Podczas rozegranego wyścigu ze startu wspólnego doskonale spisali się nasi zawodnicy, którzy wywalczyli następujące miejsca: W kategorii żakini zwyciężyła Martyna Lewandowska, trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Nowakowska (obie SP Wielkie Rychnowo). Także na trzecim miejscu podium swój start zakończył Konrad Ostrowski, a czwarty był Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo). Młodziczka Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) była piąta , a Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) zajął czwarte miejsce w kat. młodzik. 

 

Więcej…
 
Złote kolarskie ostatki Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mMiniony weekend był niezwykle udany w wykonaniu kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. 21 września br. Martyna Lewandowska i Wiktoria Nowakowska wywalczyły złoty medal podczas rozegranych w Robakowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Dziewczyny w kategorii żakini na dystansie 7,1 km wykręciły najlepszy czas tj. 12.03,65 i odniosły zdecydowane zwycięstwo.
   Brawa dla Rafała Flader i Jakuba Regulskiego, którzy w kategorii młodzik wywalczyli piąte miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również żacy: Konrad Ostrowski i Mateusz Płotka z czasem 12.32,04 zajęli szóste miejsce.
   Następnego dnia w Małym Rudniku rozegrano wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Na starcie tych zawodach stanęło blisko 150 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. 
   Czołowe miejsca w "top 10" zajęli: kategoria żak: Konrad Ostrowski bardzo dobre 6 miejsce. W kategorii żakini Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska wywalczyły odpowiednio 6 i 7 pozycję. Wśród młodzików w głównej grupie finiszował Aleksander Lipiński
Więcej…
 
Czwarte kolarskie zwycięstwo Martyny Lewandowskiej Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mBardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy w miniony weekend wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.
   W sobotę do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Znakomicie   spisały się nasze dziewczęta: w kategorii żakini zwyciężyła Martyna Lewandowska, szósta finiszowała Wiktoria Nowakowska.
       Czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli także żacy: Konrad Ostrowski finiszował na 7 miejscu, 13 był Jonasz Śliwka, a 17 Mateusz Płotka. Wśród 51 młodzików Aleksander Lipiński, Rafał Flader  i Jakub Regulski zajęli odpowiednio 15, 19 i 25 miejsce. 
Więcej…
 
Kolarskie Szkółki Motoarena 2019 Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m18 września br. na Motoarenie Urząd Marszałkowski w Toruniu wraz z TKK „Pacific” i ALKS „Stal” Grudziądz po raz piąty zorganizował imprezę pod nazwą „ W pogoni za Mają i Majką szukamy następców Kwiatka”  promującą  działalność Kujawsko -Pomorskich Szkółek Kolarskich powstałych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.
   Gospodarzem organizacyjnym imprezy był UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo.  
Więcej…
 
Zwycięska passa Martyny Lewandowskiej trwa Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mKolejny bardzo udany start zanotowali zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy 07 września br. wystartowali w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie.
   W kategorii żakini świetnie spisała się Martyna Lewandowska, która odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Na 9 pozycji finiszowała Wiktoria Nowakowska.
   Dobrze w kategorii żak zaprezentował się Konrad Ostrowski który był 11. Mateusz Płotka i Michał Dąbrowski po kraksie nie ukończyli rywalizacji.
   Młodziczka Katarzyna Kurzyńska swój start zakończyła na 13 miejscu.
   Wśród 52 młodzików Jakub Regulski był 18, Rafał Flader i Aleksander Lipiński zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 
 
 
 
Więcej…
 
Wakacyjna konsultacja Sokoła Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

   3Zawodnicy kadry wojewódzkiej młodzików UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo w dniach 26-28.07.2019r. uczestniczyli  w konsultacji szkoleniowej na torze kolarskim im. Zbysława Zająca w Szczecinie. 

   Zajęcia miały na celu doskonalenie techniki i taktyki jazdy  w konkurencjach torowych i były pierwszym etapem przygotowań do występu w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

   Do treningów po krótkiej przerwie startowej powrócili także żacy, którzy przygotowują się do najbliższego startu tj. Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Grudziądzu.

 

Więcej…
 
Udane trzy starty kolarskich Sokołów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

m

   W dniach 09-11 sierpnia br. kolarski peleton, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.

   W piątek nasi żacy i żakinie wystartowali w VI Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XVI Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Bardzo dobrze spisała się Martyna Lewandowska, która wywalczyła 2 miejsce, Wiktoria Nowakowska zajęła 7 pozycję. Wśród kat. żak Jonasz Śliwka był 8, a trzy oczka za nim swój start zakończył Mateusz Płotka.

   Następnego dnia w Grucznie rozegrano X Międzynarodowe Kryterium Uliczne. Zadowalająco w rywalizacji na trudnej technicznie rundzie o długości 1100 metrów spisali się zawodnicy naszego klubu, którzy zajęli następujące miejsca:
Kategoria żakini: Martyna Lewandowska wywalczyła 4 miejsce, Wiktoria Nowakowska była 6. Jonasz Śliwka wśród żaków finiszował na 9 pozycji. Młodziczka Katarzyna Kurzyńska wywalczyła 9 miejsce. Nasi młodzicy: Rafał Flader, Jakub Regulski i Aleksander Lipiński zajęli odpowiednio 11, 15 i 18 pozycję.  

Więcej…
 


Strona 1 z 18
free pokereverest poker revie