Sprawozdanie

sprawozdanie

      Sprawozdanie z działalności klubu za lata 2014-2016

Więcej…
 
Życzenia
zyczenia_sokol
 
Mikołajkowy peleton u kolarzy „Sokoła” Wielkie Rychnowo
    1W dniu 19 grudnia br. odbył się Mikołajkowy trening kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo prowadzony przez p. Dariusza Osmańskiego, w którym uczestniczyło 20 adeptów szkółki kolarskiej.
   Stawiający pierwsze kroki w sporcie kolarskim otrzymali koszulki w biało- czerwonych barwach z rąk reprezentanta Polski w kadrze narodowej juniorów, a wychowanka UKS „Sokół” Piotra Klimkowskiego.
Więcej…
 
Sokół na torze
1    Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w ramach szkolenia i okresu przygotowawczego do nowego sezonu, pojechali na światowej klasy welodrom w Pruszkowie. Celem wyjazdu było przybliżenie naszym zawodnikom kolarstwa torowego. Należy również powiedzieć, że jazda po torze jest stosunkowo bezpieczna i prosta, trzeba tylko przestrzegać podstawowych zasad.  
   Dla naszej szóstki zawodników tj. Agaty Kowalskiej, Pauliny Matczak, Wojtka Kowalskiego, Pawła Walenciaka, Rafała Marca i Bartka Małkiewicza było to pierwsze szkolenie na torze. Zawodnicy pod okiem trenerów Mariana Krycha i Dariusza Osmańskiego opanowali sztukę jazdy po torze bardzo dobrze, choć pierwszy kontakt ze "ścianą" na wirażu był trochę przerażający, ale prawa fizyki były po stronie naszych zawodników.
Więcej…
 
„Na starcie do kolarskiej kariery”
          1Po badaniach wykonanych przez pracowników Instytutu Sportu oraz testach sprawnościowych przeprowadzonych przez UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo spośród czterdziestu chętnych uczniów z klas IV- V, szesnastu z nim zaproponowano podjęcie treningów w szkółce kolarskiej.
         W dniu 24 listopada br. na spotkanie organizacyjne zaproszono w towarzystwie rodziców uczniów, których wyniki testów okazały się perspektywiczne. Uczestniczyli w nim następujący uczniowie: Szymon Boniecki; Hubert Kowalik; Kinga Marzec; Karol Pruski; Jakub Piróg; Małgorzata Romanowska; Weronika Rysiewska oraz Jonasz Śliwka.
        Zebranych przywitała dyrektor szkoły p. Elżbieta Arbart, a szkoleniowcy UKS „Sokół”: p. Marian Krych i p. Dariusz Osmański przybliżyli obecnym tajniki uprawiania sportu kolarskiego.
Więcej…
 
Wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo potwierdzili swój talent kolarski
            1Warszawski Instytut Sportu na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego w ramach programu „ Identyfikacja talentów” wykonał badania diagnostyczne, którym poddano 147 zawodników w kolarstwie młodzieżowym.
            Do grupy tej zakwalifikowano dwóch wychowanków UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo tj. Piotra Klimkowskiego w kategorii junior ( członek kadry narodowej juniorów) oraz Adriana Marca w kategorii junior młodszy. Wychowankowie trenera Mariana Krych zostali poddani próbom wydolnościowym w dniu 14 listopada br.
            Badania diagnostyczne mają na celu wzbogacenie systemu kwalifikacji do szkolenia centralnego, w tym powołania kadr: narodowych, wojewódzkich i Szkół Mistrzostwa Sportowego.
 
Więcej…
 
Wychowankowie „Sokoła” z medalami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS

3W ubiegły weekend na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Adrian Marzec i Daniel Śliwka, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Toruń oraz Adrian Brzozowski, obecnie UKS „Copernicus”, którzy niejednokrotnie stawali na podium.

Więcej…
 
„ Posezonowe badania wydolnościowe szkółek kolarskich”
miniaturkaW dniu 13 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Zakład Fizjologii Instytutu Sportu w Warszawie przeprowadził specjalistyczne badania wydolnościowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.
Ich celem było określenie wydolności organizmu do dalszego uprawiania sportu kolarskiego lub wykluczenia z systematycznych treningów. Badaniom poddanych zostało 43 zawodników ze szkółek kolarskich: „Cykliści” Rypin; Ostrowite Rypińskie i „Sokół” Wielkie Rychnowo. W zajęciach szkółki kolarskiej „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z: Pluskowęs; Wielkiej Łąki i Wielkiego Rychnowa. W ocenie trenera Mariana Krych mamy do czynienia z zawodnikami utalentowanymi.
Końcowe opracowania wyników badań szkółki otrzymają w połowie lutego 2017r.
Więcej…
 
"UKS "Sokół" prowadzi nabór do sekcji kolarskiej"

                    

                                kolarstwo1 kolarstwo1 kolarstwo1

 Szkółka kolarska Sokół” Wielkie Rychnowo prowadzi

nabór do sekcji kolarskiej.

Zapraszamy dziewczęta i chłopców z kl. IV -V

SZCZEGÓŁY POD NUMERAMI TELEFONU:

tel. 56 684-21-11, 693-042-314.

 
Agata Kowalska drugą Wicemistrzynią Makroregionu

           3 W minioną sobotę zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe dwójkami na czas, które odbyły się w miejscowości Robakowo.

            W kategorii młodziczka para Agata Kowalska (UKS Sokół” Wielkie Rychnowo)  i Weronika Wróblewska (LUKS Grodno Nowogród) z czasem 11:58,01 zdobyła brązowy medal. Paulina Matczak (UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo) i Kinga Szmania (UKS Dwójka Chełmża) zajęły szóste miejsce. Debiutujący w tym trudnym wyścigu Wojciech Kowalski i Aleksander Lipiński z czasem 16:07,14 sklasyfikowani zostali na osiemnastej pozycji.

Więcej…
 
Szkółki kolarskie rozpoczynają kolejny sezon

Artykuł pochodzi ze strony www.kowalewopomorskie.pl

    bUroczystą imprezą sportową pod hasłem „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka" podsumowano kolejny sezon realizacji Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa- Kujawsko- Pomorskie Szkółki Kolarskie edycja 2016.

   W dniu 22 września organizatorzy- Polski Związek Kolarski i liderzy projektu TKK „Pacific” i ALKS Stal Grudziądz zaprezentowali wszystkie 37 szkółek kolarskich działających w 26 gminach (12 powiatów).

   W gminie Kowalewo Pomorskie działa szkółka kolarska przy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. Prowadzącym jest Dariusz Osmański pod czujnym okiem trenera i prezesa Mariana Krych.

   Na inauguracji nowego sezonu szkółek kolarskich przybyli działacze sportowi z całej Polski: olimpijczycy m.in. z RIO (Michał Gołaś, Edyta Jasińska, Natalia Rutkowska, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel. Był też trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne Marian Więckowski.

   Nie mogło zabraknąć samorządowców i dyrektorów szkół, gdzie działają szkółki kolarskie.

Więcej…
 
Srebro w Jabłonowie Pomorskim

            1W dniu 17 września zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitali do Jabłonowa Pomorskiego, gdzie rozegrany został Ogólnopolski Wyścig Kolarski – „Kryterium Uliczne” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.

W kryterium wystartowały trzy nasze zawodniczki tj. Paulina Matczak, Agata Kowalska i Anita Tomaszewska, wszystkie zawodniczki spisały się doskonale. Paulina zdobyła 11 pkt. i zajęła drugie miejsce, Agata zdobywając dwa pkt. wywalczyła piąte miejsce. Anita swój występ zakończyła w drugiej dziesiątce. Warto wspomnieć, iż Agata i Anita pomimo że są o rok młodsze to doskonale spisują się w tym sezonie.

     Bardzo dobre kryterium zaliczył również Paweł Walenciak, który swój występ zakończył na szóstej pozycji. W najstarszej kat. młodzik nie wystartował Bartek Małkiewicz, a Rafał Marzec i Oskar Gutowski sklasyfikowani zostali w trzeciej dziesiątce.

 

Więcej…
 
Nadzieja kolarstwa wojewódzkiego na naszych drogach.

Artykuł pochodzi ze strony internetowej: http://www.kowalewopomorskie.pl/ Autor:p. Karolina Kowalska

 1Uczestnicy VIII edycji Mistrzostw Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS w dniu 20 sierpnia musieli pokonać nie tylko 44km. starsi, a młodsi 22km. odcinek, własne słabości, ale także upał i wiatr.

W tym dniu 127 kolarzy (chłopcy i dziewczęta) w kat. Żak, Młodzik, Młodziczka i Juniorka Młodsza przemierzało 10km. okrążenie. Główny organizator prezes UKS „Sokół” Marian Krych trafnie wybrał drogi, aby pominąć przejazdy kolejowe, które od zawsze były zmorą organizatorów. Zawodnicy bezpiecznie wyjechali i wrócili na metę.

Start kolarzy zainaugurował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który flagą gminną „wypuścił ich na trasę". Wśród kibiców można było dostrzec przewodniczącego Woj. LZS Michała Marszałkowskiego, dyrektora szkoły Elżbietę Arbart, byłego radnego i dyrektora szkoły Zygmunta Szczepańskiego, przewodniczącą rady rodziców, nauczycieli, sołtysów, trenerów i rodziców.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski na ręce przewodniczącego Michała Marszałkowskiego przekazał podziękowania za dziesięcioletnią współpracę. Organizator Marian Krych wręczył burmistrzowi i dyrektorowi szkoły im. Janusza Korczaka złote gwiazdy dziękując za pomoc w tegorocznej edycji.

Więcej…
 
Sokoły wysoko w Ciechocinku i Raciążku

1Nasze Sokoły w miniony weekend wystartowały w VIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Nizinie Ciechocińskiej, składającym się z dwóch etapów tj. kryterium ulicznego i startu wspólnego.

Pierwszego dnia bezkonkurencyjna była Paulina Matczak, która zdobyła 23 pkt. i pierwsze miejsce, a jej młodsza koleżanka Agata Kowalska uzyskała trzecią lokatę. Również udanie tego dnia zaprezentował się Paweł Walenciak, który swój występ zakończył na szóstym miejscu. W najstarszej kategorii młodzik, bardzo dobrze wystartował Bartek Małkiewicz i zajął siódmą lokatę. Miejsca uzyskane pierwszego dnia dały naszym zawodnikom szansę na walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej wyścigu po dwóch etapach.

Więcej…
 
Brąz Agaty Kowalskiej
mZawodniczka UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo Agata Kowalska z brązowym medalem Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w jeździe indywidualnej na czas.
Na Mistrzostwach w Raszkowie rozegrano dwie konkurencje: jazdę indywidualną na czas i wyścig ze startu wspólnego.
W kategorii dziewcząt z klasy V Agata Kowalska z czasem 4:59:100 wywalczyła brązowy medal. Paweł Walenciak spośród osiemdziesięciu trzech chłopców z klasy V zajął dobre dwudzieste ósme miejsce.
            Następnego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego. Agata Kowalska po zaciętej walce na finiszu została sklasyfikowana na piątej pozycji, a Paweł Walenciak był piętnasty.
Więcej…
 
Wakacyjne starty młodzieży kolarskiej rozpoczęte

1Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo pracowicie rozpoczęli wakacje. W czasie, gdy Agata Kowalska i Paweł Walenciak walczyli o medale na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie pozostali rywalizowali w wyścigach w ramach ligi UKS.

         25 czerwca br. wystartowali w Młyńcu gm. Lubicz, gdzie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe na czas na dystansie 5 km z jednym nawrotem.

         Najlepszy czas spośród naszych młodzików „wykręcił” Bartosz Małkiewicz, który zajął dziesiąte miejsce. Rafał Marzec był dwudziesty trzeci, Kacper Sęk zajął czterdziestą pozycję, a „trzy oczka” dalej sklasyfikowany został Oskar Gutowski.

         W kategorii młodziczka Paulina Matczak była jedenasta, a Anita Tomaszewska zajęła dwudzieste trzecie miejsce.

Więcej…
 


Strona 7 z 12
free pokereverest poker revie