AGATA KOWALSKA PODWÓJNĄ MEDALISTKĄ NA MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH

            1W dniach 27-28 czerwca br. w województwie wielkopolskim w miejscowości Raszków odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich.

            Pierwszego dnia punktualnie o godz. 14:00 rozpoczął się pierwszy etap- jazda indywidualna na czas na dystansie 3 km. W kategorii dziewcząt klas IV znakomity wynik z czasem 5:33:636 uzyskała Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo) zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski  w jeździe indywidualnej na czas. Szósty czas wykręciła Anita Tomaszewska ( SP Pluskowęsy).

            Wśród chłopców Rafał Marzec (SP Wielkie Rychnowo) zajął szesnaste miejsce z blisko minutową stratą do zwycięzcy. Kacper Sęk (SP Wielkie Rychnowo) tego startu nie zaliczy do udanych.

Więcej…
 
CZASÓWKA BEZ REWELACJI

220 czerwca br. w miejscowości Młyniec gm. Lubicz zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas.

Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały na trasie o długości 5 km z jednym nawrotem.

W kategorii młodzik brązowy medal z czasem 08:08,56 wywalczył Adrian Marzec Szósty czas wykręcił Daniel Śliwka, a dwudziesty trzeci był Norbert Hass.

Najlepiej w kategorii żak zaprezentował się Rafał Marzec, który zajął dwunaste miejsce  Wśród dziewcząt dobry występ zanotowała Agata Kowalska, która w starciu ze starszymi rocznikowo zawodniczkami zajęła piętnaste miejsce.

Przed zawodnikami UKS „SOKÓŁ” kolejnym bardzo ważnym startem są Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich kl. IV-VI, które już w ten weekend odbędą się w Raszkowie  w województwie wielkopolskim. Reprezentować nas będą: Agata Kowalska, Anita Tomaszewska, Kacper Sęk i Rafał Marzec.

 
POTWIERDZONE NADZIEJE NA MEDAL

   21062015Po udanej akcji całego zespołu Damian Mądrzejewski, wychowanek UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo zwyciężył w VI serii Szosowego Pucharu Polski, rozegranego w Tarnowie Podgórnym w dniach 20-21 czerwca br.

   Na starcie wyścigu ze startu wspólnego stanęło 126 juniorów młodszych, którzy mieli do pokonania 82,5 km trudnej i wymagającej trasy. Sukces Damiana dzielnie wspierali koledzy z drużyny: Piotr Klimkowski.; Mateusz Michalski; Cezary Łączkowski, Dawid Wojtowicz oraz trener Marian Krych. Na dwunastym miejscu finiszował Mateusz Michalski,   a piętnasty na kresce zameldował się Piotr Klimkowski.

   Przypominamy, że Damian Mądrzejewski to absolwent Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, Piotr Klimkowski to absolwent Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie, a Mateusz Michalski jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.

   W sobotę podczas rozegranej jazdy indywidualnej na czas najlepiej z zawodników TKK „Pacific” Toruń zaprezentował się Piotr Klimkowski, który zajął dwunaste miejsce.

   Niestety poza finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży znalazł się Dawid Wojtowicz pseudonim Jordan, którzy swój start zakończył pechowo (3 kraksy + 2 „gumy”).

 
ADRIAN MARZEC KOLARSKIM MISTRZEM POLSKI ZRZESZENIA LZS

         06062015Swoją wysoką dyspozycję potwierdzili zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo podczas rozegranych w dniach 06-07 czerwca br. na szosach Opolszczyzny w miejscowości Niwki Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym.

            W niedzielę na trasie wokół Jeziora Turawskiego rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Na starcie stanęło 84 młodzików, którzy do pokonania mieli 30 km.

            Znakomicie zaprezentowali się nasi zawodnicy Adrian Marzec, Daniel Śliwka oraz Mateusz Sztramkowski z LUKS Grodno Nowogród.

            Adrian Marzec wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Mistrz został wyróżniony koszulką z białym orłem na piersi. Na drugim i trzecim miejscu podium również stanęli nasi reprezentanci. Srebrny medal wywalczył Mateusz Sztramkowski (LUKS Grodno Nowogród) , a brązowy Daniel Śliwka.

            Dla przypomnienia Adrian Marzec i Daniel Śliwka są absolwentami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie, a obecnie kontynuują naukę w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

 
ONI MAJĄ TALENT

   31052015Znakomity start w kolejnych Mistrzostwach Województwa w Ciechocinie zaliczyli nasi podopieczni. Daniel i Adrian na dystansie ponad 40 km ukończyli wyścig na trzecim i czwartym, miejscu Norbert Hass i Mateusz Walenciak nie ukończyli wyścigu po kraksie na trasie. Dobrze i co najważniejsze bezpiecznie wypadli nasi najmłodsi Rafał Marzec był jedenasty Kacper Sęk wjechał na metę w grupie. Nasze dziewczęta również ukończyły swój wyścig w peletonie.

          Kolejny start to trzyetapowy wyścig kolarski Gruta – Łasin – Słup, który odbędzie się w dniach 13-14 czerwca br.

 
INFORMACJA

Wielkie Rychnowo, dn. 20.05.2015r.

INFORMACJA

            Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo uprzejmie informuje, że planowany na dzień 27 czerwca 2015r. Wyścig kolarski ze startu wspólnego w ramach Kolarskiej Ligi UKS 2015 nie odbędzie się.

         W porozumieniu z fundatorem pucharu p. Andrzejem Grabowskim Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie i p. Elżbietą Arbart Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie pragniemy zorganizować wyścig w innym terminie tj. 10 października 2015r.

         Zmiana terminu podyktowana została brakiem możliwości organizacyjnym zorganizowania wyścigu w terminie czerwcowym oraz skoordynowania wyścigu naborowego o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Kowalewo Pomorskie.

                                                                                  Marian Krych

                                                                                  Prezes UKS „SOKÓŁ”

 
KLIMEK GÓRALEM "SOKOŁA"

   17052015Bardzo dobrą passę kontynuują wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Toruń. Piotr Klimkowski, Damian Mądrzejewski, Mateusz Michalski oraz koledzy z drużyny Cezary Łączkowski oraz Dawid Wojtowicz swoją wysoką dyspozycję potwierdzili podczas rozegranego w dniach 15-17 maja br. XII Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury”, który składał się z prologu oraz czterech etapów.

   Zmagania zawodnicy rozpoczęli od prologu, na którym II miejsce zajął Mateusz Michalski przegrywając z pierwszym Filipem Maciejukiem (Mostostal Puławy) o zaledwie 0,18 setnych sekundy. Po południu rozegrano I etap – wyścig ze startu wspólnego na dystansie 61,5 km. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Damian Mądrzejewski, który był III na kresce oraz Piotr Klimkowski szósty na etapie oraz po pierwszym dniu zmagań drugi w klasyfikacji górskiej.

Więcej…
 
ADRIAN MARZEC ZŁOTYM MEDALISTĄ MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW

1605201516 maja br. nasi kolarze wystartowali w Świeciu nad Osą, gdzie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. 

Znakomicie w kategorii młodzik zaprezentował się zawodnik UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo Adrian Marzec, który po imponującym samotnym finiszu z 30 sekundową przewagą nad rywalami wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Międzywojewódzkiego w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego na 2015r. Na czwartym miejscu uplasował się Daniel Śliwka. Na starcie stanęło 64 zawodników, którzy mieli do pokonania 33,9km.

            W kategorii żak mieliśmy czterech reprezentantów. Najlepiej zaprezentował się Rafał Marzec, który zajął jedenaste miejsce, dwudziesty siódmy był Kacper Sęk.

            Debiut na szosie zanotowały nasze dziewczęta, które sklasyfikowane zostały na następujących pozycjach:   dwudziesta pierwsza była Anita Tomaszewska, dwudziesta czwarta na metę wjechała Joanna Mejgier, a dwa oczka dalej wyścig ukończyła Agata Kowalska.

Więcej…
 
RYCHNOWSKIE SOKOŁY ZDOMINOWAŁY PODIUM W GOSTYNIU

   2W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski zawitał do Gostynia  w województwie wielkopolskim, gdzie rozegrana została II seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.

   Na trudnej i wymagającej trasie znakomicie spisali się zawodnicy i wychowankowie działającego przy SP w Wielkim Rychnowie UKS „SOKÓŁ”.

    Szczęśliwą passę zwycięstw kontynuują nasi młodzicy. Na starcie rozegranego w niedzielę wyścigu ze startu wspólnego z metą na szczycie podjazdu w Osowie stanęło 91 młodzików, którzy mieli do pokonania 26 km. Po świetnym solowym finiszu wyścig wygrał Adrian Marzec, a drugi był Daniel Śliwka.

   Wiele radości dostarczył nam także Piotr Klimkowski - wychowanek naszego klubu, obecnie junior młodszy reprezentujący barwy TKK „Pacific” Toruń. Piotr na selektywnej, wymagającej oraz obfitującej w 18 podjazdów trasie na dystansie 78 km zameldował się na III miejscu. Warto dodać, iż na starcie stanęło 182 juniorów młodszych,a wyścig ukończyło 85 zawodników.

 

Więcej…
 
Olśniewające sukcesy kolarzy UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo

    1W blasku złotych pucharów powrócili zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo z rozegranych na terenie całego kraju w dniach 01-03 maja br. wyścigach kolarskich.

   Spektakularne zwycięstwo na ostatnim IV etapie wyścigu Kolarskiego Juniorów Młodszych „Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej” rozegranego   w Kluczborku odniósł Damian Mądrzejewski. wychowanek UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, a obecnie reprezentujący barwy TKK Pacific Toruń. To zwycięstwo dało Damianowi II miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu. Damian wywalczył również I miejsce i białą koszulkę w czerwone grochy dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji punktowej. W punktacji najaktywniejszy zawodnik Piotr Klimkowski zajął III miejsce, a Mateusz Michalski był piąty.

   Sukces Damiana dzielnie wspierali koledzy z drużyny: Piotr Klimkowski.; Mateusz Michalski; Cezary Łączkowski, Dawid Wojtowicz oraz trener Marian Krych.

Więcej…
 
GRAND PRIX Częstochowy - Piotr Klimkowski na podium

 2504201525 kwietnia 2015r. rozegrano 43 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Była to również II Eliminacja do Mistrzostw Polski w kryteriach.

            Na trudnej technicznie i wymagającej trasie Piotr Klimkowski, zawodnik TKK „Pacific” Toruń, a wychowanek UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo w kategorii junior młodszy wywalczył III miejsce.

 
Dokręcili na finiszu

19042015a19042015bNasz duet Daniel Śliwka i Adrian Marzec kolejny raz dali o sobie znać. Tydzień po zwycięstwie w XXVIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce k. Wrocławia ponownie wywalczyli podium. Tym razem zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali w XII Memoriale Szymona Wołocha w Świeciu nad Osą, gdzie mieli do pokonania dystans 17,3 km.

Wspaniałym finiszem nasi zawodnicy Daniel i Adrian w kat. młodzik wywalczyli I i II miejsce. Był to wymagający start na starcie stanęło aż 89 zawodników z naszego kraju, a wyścig ukończyło 80 kolarzy. W wyścigu reprezentował nas również Norbert Hass, który sklasyfikowany został na 51 pozycji. Kolejny start już 1 maja w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w Płużnicy.

 
DZIEWCZĘTA Z PLUSKOWĘS W KOLARSKIM PELETONIE

1_885x768Z inicjatywy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo dyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach p. Renata Kałuża, zorganizowała w dniu 14 kwietnia br. uroczysty apel poświęcony otwarciu sezonu kolarskiego 2015.

Uczennicom szkoły: Joannie Mejgier; Anicie Tomaszewskiej i Paulinie Matczak, zawodniczkom UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo wręczono rowery wyścigowe i koszulki reprezentacyjne. Przygotowaniem ogólnym do sezonu zajmowali się nauczyciel wychowania fizycznego z SP Pluskowęsy p. Dawid Marski oraz trenerzy klubu p. Marzanna Czerw i p. Dariusz Osmański.

W apelu uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Zarząd UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, z dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie p. Elżbietą Arbart na czele.

W imieniu TKK „Pacific” Toruń życzenia owocnego sezonu zawodniczkom oraz słowa podziękowania za współpracę złożył Prezes UKS „SOKÓŁ” p. Marian Krych, życząc przysłowiowego „ połamania kół”.

Więcej…
 
SEZON KOLARSKI W POLSCE OTWARTY

3Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo i TKK „Pacific” Toruń rewelacją otwarcia sezonu podczas rozegranych w dniach 11-12 kwietnia br. wyścigach kolarskich w Dzierżoniowie i Sobótce.

W kategorii młodzik: Daniel Śliwka i Adrian Marzec wywalczyli I i II miejsce w XXVIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce k. Wrocławia. Na trasie rywalizowało 94 młodzików, do przejechania mieli 34 kilometry.

Świetnie w kategorii junior młodszy zaprezentowali się wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Toruń: III miejsce wywalczył Damian Mądrzejewski, a XVII na mecie zameldował się Piotr Klimkowski. Warto dodać, że w wyścigu wystartowało 186 zawodników, mieli oni do pokonania 51 km.

         Piotr Klimkowski doskonale pojechał w pierwszej eliminacji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w Dzierżoniowie. Juniorzy młodsi ścigali się na 15 rundach, które w sumie dały dystans 22 kilometrów. Piotr był pierwszy na mecie, na punkty wyścig wygrał Artur Lewandowski z SMS Toruń.

Doskonale zaprezentowały się zawodniczki TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team, które wygrały obydwa wyścigi .

Więcej…
 
Pracowite ferie kolarzy z naszego regionu

02032015Zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo i LUKS Grodno Nowogród w dniach 13-22.02.2015r. uczestniczyli w zgrupowaniu treningowym kadry wojewódzkiej kat. junior młodszy i młodzik w Jarosławcu.

   Prowadzone zajęcia przez trenerów Mariana Krycha i Wiesława Młodziankiewicza ukierunkowane były na kształtowanie siły i wytrzymałości specjalistycznej oraz techniki jazdy na rowerze.
   Gospodarze ośrodka „GRYFIA” w Jarosławcu zapewnili doskonałe warunki trenującym. Zajęcia treningowe stanowiły przygotowania do sezonu kolarskiego 2015 i pierwszego startu ma Mistrzostwach Województwa MTB w Małej Nieszawce w dniu 14 marca br.
   Pozostali zawodnicy obu klubów trenowali w systemie obozu dochodzeniowego na obiektach szkół podstawowych w Wielkim Rychnowie i Nowogrodzie, siłowni i pływalni w Kowalewie Pomorskim. Zajęcia te prowadzili instruktorzy: Marzanna Czerw i Dariusz Osmański.

Więcej…
 
Przekaż 1% odpisu

pit                                                                                                                                                                                                                                                  

 


Strona 10 z 12
free pokereverest poker revie