Kujawsko -Pomorskie Szkółki Kolarskie otwarte

        410 grudnia br. na obiektach Areny Toruń Urząd Marszałkowski w Toruniu zorganizował inaugurację działalności Kujawsko - Pomorskich Szkółek Kolarskich – projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

         Wśród 27 szkółek kolarskich Powiat Golub- Dobrzyń reprezentowały 4 szkółki z następujących gmin: Kowalewo Pomorskie („Sokół”), Golub- Dobrzyń, Zbójno i Ciechocin.

         Naszą szkółkę reprezentowali: Paulina Matczak (SP Pluskowęsy); Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka); Kacper Sęk i Agata Kowalska – Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich w 2015roku (SP Wielkie Rychnowo). Zawodnikom towarzyszył trener p. Dariusz Osmański oraz Prezes UKS „SOKÓŁ” p. Marian Krych.

Więcej…
 
Krajowe podsumowanie sukcesów Polskiego kolarstwa

            1W dniach 04-06 grudnia 2015r. w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon kolarski 2015 oraz konferencja szkoleniowa dla trenerów z całego kraju.

            W naradzie uczestniczyli trenerzy p. Marian Krych i p. Dariusz Osmański z UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo oraz p. Wiesław Młodziankiewicz reprezentujący LUKS „GRODNO” Nowogród oraz „CYKLIŚCI” Zbójno.

            Szeroki wachlarz tematyczny konferencji obejmował także dyskusję nad projektem kalendarza startów w sezonie 2016, w którym dokonano istotnych zmian w związku z rozgrywanymi w tym roku Igrzyskami Olimpijskimi Rio de Janeiro 2016.

Więcej…
 
KOLARSKIE PRZYMIARKI DO SEZONU 2016

   10W dniu 21 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się organizacyjne spotkanie sekcji kolarskiej UKS ”SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo.

   Dominującym tematem zebrania było złożenie propozycji szkolenia dla najlepszych zawodników z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie uczestniczących w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Kowalewo Pom. p. Andrzeja Grabowskiego.

   W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie ze szkół podstawowych z Wielkiej Łąki, Pluskowęs i Wielkiego Rychnowa, w towarzystwie swoich rodziców, Zarząd UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie p. Elżbieta Arbart .

   Wstępnego podsumowania sezonu dokonał Prezes UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo p. Marian Krych. Szczegółowo klasyfikację indywidualną podsumowującą sezon 2015 zaprezentował trener Dariusz Osmański, której ze szczególną uwagą wysłuchali zainteresowani.

   Na zakończenie uczestnikom spotkania zaprezentowano nowe rowery, na których w sezonie 2016 będą ścigać się członkowie klubu. Sprzęt pozyskano   w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Więcej…
 
SP Wielkie Rychnowo z Pucharem Przechodnim Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego w kolarstwie szosowym

            1Po dwóch wyścigach eliminacyjnych rozegranych w Wielkim Rychnowie i w Kowalewie Pomorskim w dniu 06 listopada br. odbył się wyścig finałowy w którym wystartowali „najlepsi z najlepszych”.

            Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i udziale wszystkich dyrektorów szkół z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie, nauczycieli w-fu, trenera Mariana Krych oraz dyrektora sportowego TKK „Pacific” Toruń p. Leszka Szyszkowskiego wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych w klasach IV-VI. Wyniki przedstawiają się następująco:

Więcej…
 
MTB wokół toru

N11asze „Sokoły” po długim sezonie na sosie, wyruszyły na wyścig o Puchar Szkółek Kolarskich. Tym razem zawitaliśmy do Pruszkowa, gdzie zostały rozegrane wyścigi MTB oraz Festyn Sportowy z okazji Narodowego Dnia Sportu. Nasza reprezentacja składała się z czterech zawodników tj. Pauliny Matczak, Agaty Kowalskiej, Kacpra Sęk i Rafała Marzec. Miała ona możliwość zobaczenia toru od środka, gdzie odbywały się zajęcia na trenażerach, rolkach i wiele innych pobocznych atrakcji.

Pogoda dopisała wszystkim zawodnikom jak i kibicom licznie zgromadzonym wokół toru BGŻ BNP Paribas Arena w Pruszkowie.

     Trasa wyścigu wiodła wokół toru a na niej najlepiej zaprezentowały się dziewczęta. Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo) ukończyła zmagania na V miejscu, a Paulina Matczak (SP Pluskowęsy) w swoim roczniku zajęła VI miejsce Nasi chłopcy (obaj z Wielkiego Rychnowa) zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce zawodników.

            Zawody były znakomitym miejscem do zdobywania doświadczenia i integracji grupy zawodników .

Więcej…
 
Po heroicznym boju „Klimek” i spółka z brązowym medalem Mistrzostw Polski!!!

    1W dniach 02-04 października br. kolarski peleton zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski  w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.

   W jeździe drużynowej na czas brązowy medal wywalczyli wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, obecnie juniorzy młodsi startujący w TKK „Pacific” . Zawodnicy trenera Mariana Krycha na mecie zameldowali się z czasem 39:11:580. Warto dodać,iż w kategorii juniorów młodszych w wyścigu drużynowym na czas na starcie stanęło 19 zespołów z całego kraju. Złożone z czterech zawodników drużyny miały do pokonania 29 km.

Więcej…
 
Złoty medal na zakończenie sezonu

    27092015Adrian Marzec, zawodnik UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo wywalczył złoty medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas, które rozegrane zostały w dniu 26.09.br w Robakowie.

   Adrian w duecie z Jakubem Wiśniewskim na dystansie 16 km wykręcił najlepszy czas tj. 20:04,70 i odniósł bezapelacyjne zwycięstwo. Tuż za podium swój start zakończyła dwójka Daniel Śliwka i Konrad Kołodziejski.

   W kategorii żak dobrze zaprezentowali się Kacper Sęk i Rafał Marzec, którzy ukończyli swoje zmagania na ósmej pozycji, druga dwójka Oskar Gutowski i Paweł Walenciak zajęła trzynaste miejsce. Wśród dziewcząt Agata Kowalska i Paulina Matczak uplasowały się na dziesiątej pozycji.

   Następnego dnia zawodnicy udali się do Małego Rudnika, gdzie rozegrano ostatni wyścig w sezonie w ramach Kolarskiej Ligi UKS.

Więcej…
 
INFORMACJA

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo zaprasza do obejrzenia informacji

z dotychczasowych osiągnięć naszych zawodników

i wychowanków w sezonie 2015 .

Prezentacja została zaprezentowania na zebraniu sołeckim

w Wielkim Rychnowie w dniu 22.09.br.


 UKS SOKÓŁ - sezon 2015

 
„KLIMEK” II WICEMISTRZEM POLSKI NA GÓRSKICH MISTRZOSTWACH POLSKI

  1209201512 września br. w okolicach Jeleniej Góry rozegrano Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.

   W kategorii junior młodszy wychowanek UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo Piotr Klimkowski wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Na starcie wyścigu ze startu wspólnego stanęło stu czterdziestu dwóch juniorów młodszych z całego kraju. Zawodnicy mieli do pokonania   dystans 47,5km, zaczynając od 10km dojazdu z Cieplic do Przesieki, a następnie trzy ciężkie, górskie rundy obfitujące w wiele stromych podjazdów, w końcówce nachylenie sięgało nawet 21%. Pozostali z naszych wychowanków zajęli następujące miejsca: czterdziesty był Mateusz Michalski, a Damian Mądrzejewski swój start zakończył na czterdziestej szóstej pozycji.    link do wyników: http://wyniki.datasport.pl/results1583/wyniki/01_JUNIOR_ML.pdf

            Piotr Klimkowski, podopieczny trenera Mariana Krych tuż po zdobyciu brązowego medalu tak podsumował swój występ "Od startu jechało mi się bardzo dobrze. Jak tylko wyścig się rozpoczął czułem się mocny i wiedziałem ze dziś powalczę. Dzięki mojej drużynie jechałem z przodu blisko czuba, czujnie i chciałem mieć wszystko pod kontrolą. W końcu wszystko tak się potasowało ze zostaliśmy w 3 po ataku i pojechaliśmy na drugiej rundzie. Jechaliśmy równo i mocno ale na ostatniej rundzie około 2 km do mety miałem kraksę z zawodnikiem Copernicusa po czym dwójka zawodników odjechała nam. Szybko wstałem i pojechałem na metę no i udało się zrobić medal. Z całości wyścigu jestem zadowolony, przyjechałem z myślą o medalu, choć i tak miałem cichą nadzieje ze powalczę o złoty medal. Ale w końcu medal brązowy tez mnie satysfakcjonuje i jest podsumowaniem mojej ciężkiej pracy jaką wykonałem przez cały sezon. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, a teraz odpoczywam i przygotowuje się na resztę startów”.

Więcej…
 
DUET MARZEC – ŚLIWKA NIE ZAWODZI

1Bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo podczas rozegranych w dniu 05 września br. w Nowogrodzie Mistrzostw Województwa w kolarstwie szosowym o „Puchar Wójta Gminy Golub – Dobrzyń”.

W niesprzyjających warunkach atmosferycznych i na trudnej selektywnej trasie swoją wysoką dyspozycję potwierdzili nasi młodzicy, którzy do pokonania mieli 32 km.      

   Pierwszy na mecie po finiszu z pięcioosobowej grupy zameldował się Adrian Marzec, drugi był Daniel Śliwka. Norbert Hass, Bartosz Małkiewicz i Mateusz Walenciak sklasyfikowani zostali w trzeciej i czwartej dziesiątce.

   W kategorii żak na dystansie 16 km najlepiej spośród zawodników UKS „SOKÓŁ” zaprezentował się Kacper Sęk, który zajął trzynastą pozycję. Oskar Gutowski i Paweł Walenciak uplasowali się w trzeciej dziesiątce, a Rafał Marzec z powodu defektu nie ukończył wyścigu. Dziewczęta Agata Kowalska i Paulina Matczak przyjechały odpowiednio na czternastym i szesnastym miejscu.

   Przed zawodnikami UKS „SOKÓŁ” kolejnym bardzo ważnym startem są Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich MTB, które w dniu 20 września br. odbędą się w Obiszowie w województwie dolnośląskim.

Więcej…
 
Udane dwa weekendy kolarzy Sokoła

30082015     Kolejne udane starty mieli kolarze UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo. Przez ostatnie dwa weekendy nasi zawodnicy wzięli udział w czterech wyścigach kolarskich. W dniach 22-23.08.2015 zawitaliśmy do Wielkich Łunaw, gdzie odbyła się jazda na czas i start wspólny. Wśród naszych dziewcząt dobrze zaprezentowała się Paulina Matczak, która z czasem 7.55,59 zajęła dziewiąte miejsce, jej koleżanka Anita Tomaszewska sklasyfikowana została na dwudziestej drugiej pozycji. Nasi najmłodsi zawodnicy kat. żak tj. Kacper Sęk, Rafał Marzec, Oskar Gutowski i Paweł Walenciak, sklasyfikowani zostali w drugiej dziesiątce. W kategorii młodzik Daniel Śliwka zajął siódme miejsce. Następnego dnia Paulina przyjechała w peletonie na jedenastej pozycji. W kat. żak najlepiej zaprezentował się Kacper Sęk. Daniel Śliwka po udanym finiszu zajął trzecie miejsce.

Więcej…
 
MŁODZI KOLARZE NA NASZYCH DROGACH

Artykuł pochodzi ze strony internetowej: http://www.kowalewopomorskie.pl/ Autor: p. Karolina Kowalska

            38Uczestnicy VII edycji Mistrzostw Województwa w Kolarstwie Szosowym  o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS w dniu 16 sierpnia musieli pokonać nie tylko 30km. starsi, a młodsi 15km. odcinek, własne słabości, upały, ale także rozkład jazdy pociągów relacji Toruń - Olsztyn.  

            W tym dniu 63 kolarzy (chłopcy i dziewczęta) w kat. Żak, Młodzik, Młodziczka i Juniorka Młodsza przemierzało pętlę z Wielkiego Rychnowa poprzez Kowalewo, Sierakowo, Srebrniki, do Wielkiego Rychnowa. Główny organizator prezes UKS Sokół Marian Krych fenomenalnie wpisał godziny startu i przejazdów poszczególnych grup przez przejazdy kolejowe na ruchliwej trasie. Zawodnicy bezpiecznie wyjechali i wrócili na metę.

            Start kolarzy zainaugurowała runda honorowa w wykonaniu wszystkich zawodników przed gośćmi. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski flagą gminną „wypuścił ich na trasę". Wśród kibiców można było dostrzec Przewodniczącego Rady Jerzego Orłowskiego wraz z radnymi, prezesa Woj. LZS Michała Marszałkowskiego oraz dyrektorów placówek oświatowych dyrektora BGŻ BNP PARIBAS Magdalenę Boniecką, byłego radnego i dyrektora szkoły Zygmunta Szczepańskiego, przewodniczącą rady rodziców, nauczycieli, sołtysów, trenerów i rodziców.

Więcej…
 
SOKOŁY SZEŚĆ RAZY NA PUDLE

            2Zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo po krótkiej wakacyjnej przerwie w startach wzięli udział w trzydniowych zmaganiach, gdzie dwa pierwsze starty to Międzynarodowe Kryteria Uliczne, na sam koniec odbył się wyścig ze startu wspólnego.

            W piątek 31 lipca br. zawodnicy zawitali do Grudziądza, gdzie nasi młodzicy zajęli czołowe miejsca, tj. wygrał Mateusz Sztramkowski (LUKS Grodno Nowogród), drugi był Daniel Śliwka, na trzecim miejscu zameldował się Adrian Marzec. Agata Kowalska w kategorii młodziczka swój start zakończyła na czternastej pozycji.

            Drugiego dnia pojechaliśmy na VI Międzynarodowe Kryterium Uliczne do Gruczna, gdzie na trudnej technicznie i krótkiej pętli znakomicie zaprezentowali się „biało – niebiescy”, którzy zdominowali klasyfikację końcową. W kategorii młodzik zwyciężył Jakub Wiśniewski (UKS Sprint Grębocin) przed Mateuszem Sztramkowskim i Jakubem Krysztofiakiem (obaj LUKS Grodno Nowogród) oraz naszymi Danielem Śliwką i Adrianem Marcem.

Więcej…
 
UKS SOKÓŁ na podium Mistrzostw Polski

21072015    Znakomicie zaprezentowali się wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo podczas finałów XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży   w kolarstwie torowym, rozegranej w dniach 20-22 lipca br. na torze kolarskim w Pruszkowie.

W konkurencji sprint drużynowy zespół naszych wychowanków w składzie: Piotr Klimkowski, Damian Mądrzejewski i Cezary Łączkowski pod opieką trenera p. Mariana Krych zdobył tytuł II WICEMISTRZA POLSKI i brązowy medal. Walka o medale była bardzo zacięta, nasza drużyna po brąz pojechała ze średnią prędkością 62,06 km na godzinę.

Sukces jest tym większy, że ww. zawodnicy specjalizują się w wyścigach szosowych, kolarstwo uprawiają od pięciu lat, są również stypendystami Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie p. Andrzeja Grabowskiego   i absolwentami szkół podstawowych w Wielkim Rychnowie i Wielkiej Łące.

 
„Mądzioł” tylko piąty

   1012072015W dniach 10 -12 lipca 2015r. w Koziegłowach (województwo śląskie) rozegrano Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

   Brali w niej udział wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo: Damian Mądrzejewski, Piotr Klimkowski i Mateusz Michalski obecnie reprezentujący barwy TKK „PACIFIC” Toruń wraz z kolegami z drużyny: Dawidem Wojtowiczem i Cezarym Łączkowskim.

   W finałowym wyścigu jazdy indywidualnej na czas na dystansie 10 km dziewiąte miejsce wywalczył Damian Mądrzejewski, a jedenasty był Piotr Klimkowski.

   W niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 109, 9km, w którym na stracie stanęło 117 zawodników zakwalifikowanych do finału w wyniku 6 eliminacji. Rozegrany na wymagającej trasie wyścig był bardzo selektywny, do mety dotarło tylko 85 zawodników.

   Postrzegany za faworyta i zwycięzcę wyścigu Damian Mądrzejewski nie wykorzystał wsparcia kolegi klubowego Piotra Klimkowskiego i na mecie zameldował się na piątej pozycji, a zwycięzcą został Jakub Wangin z GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki.

   Trener Marian Krych krytycznie ocenia występ swoich podopiecznych. Zadania taktyczne wykonał tylko Piotr Klimkowski.

 
Optymistyczny start „Klimka” na Kryterium w Kole

    0507201505 lipca br. na ulicach Koła w województwie wielkopolskim odbyło się VIII Kryterium Kolarskie o Srebrną Szprychę. Był to jednocześnie Memoriał Zdzisława Walczaka.

   W iście tropikalnych warunkach atmosferycznych bardzo dobrze zaprezentował się wychowanek UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, obecnie junior młodszy reprezentujący barwy TKK „Pacific” Toruń Piotr Klimkowski.

   Piotr w klasyfikacji końcowej kryterium zajął drugie miejsce, a trzeci był jego kolega klubowy Cezary Łączkowski.

   Był to ostatni sprawdzian zawodników trenera Mariana Krych przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w kolarstwie szosowym, która rozegrana zostanie w terminie 10-12 lipca w Koziegłowach.

 


Strona 9 z 12
free pokereverest poker revie