Sokoły drużynowo na Brąz

            1Zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo udanie zaprezentowali się w III Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca br. w powiecie grudziądzkim), który składał się z trzech etapów tj. jazdy indywidualnej na czas, kryterium ulicznym i starcie wspólnym.

            Pierwszego dnia w miejscowości Gruta rozegrano pierwszy etap, była to jazda indywidualna na czas. W kat. młodziczka Paulina Matczak zajęła piąte miejsce, poprawiając swój wynik sprzed dwóch miesięcy o prawie 30 sekund. Jej koleżanka Agata Kowalska była dziewiąta. W kat. młodzik Bartosz Małkiewicz był szósty. Najlepszy wśród kat. żak był Paweł Walenciak , który zajął dziesiąte miejsce.

            Tego samego dnia w Łasinie rozegrano drugi etap – kryterium uliczne. Na szybkiej i trudnej technicznie trasie najlepiej poradziła sobie Paulina, która była czwarta, Bartek zaś był dziewiąty. Koledzy Kacper Sęk i Rafał Marzec zakończyli występ w trzeciej dziesiątce. W kategorii żak Paweł Walenciak zajął jedenaste miejsce.

Więcej…
 
„Kolarze Sokoła zaczarowali ogień w Strzelcach Krajeńskich"

1W ramach Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w dniach 10-12 czerwca br. w Strzelcach Krajeńskich, w niedzielę rozegrano kryterium „Ognia i czarów”.

Świetnie spisali się wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team Toruń, którzy stanęli na podium.

W kategorii junior zwyciężył Piotr Klimkowski zdobywając Puchar Burmistrza Miasta Strzelce Krajeńskie.  

Wśród juniorów młodszych Daniel Śliwka wywalczył trzecie miejsce, a szósty był Adrian Marzec. Wychowankowie trenera Mariana Krych, obecnie trenowani przez Marcina Lewandowskiego tym występem zapewnili sobie kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Już w najbliższy weekend kolarze UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo będą reprezentować Gminę Kowalewo Pomorskie na XV Igrzyskach Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego „Chełmno – Rio 2016”.

Natomiast Piotr Klimkowski jako członek kadry narodowej juniorów wystartuje w Pucharze Świata „Trofeo Karlsberg” w Niemczech, a następnie w Mistrzostwach Polski w Świdnicy.

Więcej…
 
Magia dwóch kółek w „Sokole” jednak działa

         1Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Wielkie Rychnowo w ramach VIII Europejskiego  Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXII Sportowy Turniej  Miast i Gmin w dniu 01 czerwca br. zorganizował otwarty trening rowerowy pt.: „ Rower Tour – zatrenuj z Sokołem”.

         Udział w nim mógł wziąć każdy, jedynym „wymogiem” było posiadanie roweru i dobrego humoru.

         Na trening stawili się wszyscy zawodnicy UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo i działającej przy klubie szkółki oraz świeżo upieczony Mistrz Polski Zrzeszenia LZS w kategorii junior Piotr Klimkowski.

Więcej…
 
Piotr Klimkowski szosowym Mistrzem Polski!!!

m

W dniach 27-29 maja 2016r. w okolicach Krakowa i Myślenic rozegrano XXXIV Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym juniorów „Złote Koło” XII Memoriał im. Józefa Tropaczyńskiego.

Piotr Klimkowski jest wychowankiem UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo, a obecnie reprezentuje barwy TKK „PACIFIC” Nestle Fitness Cycling Team Toruń.

Zawodnik trenera Mariana Krych po bardzo dobrej jeździe na pierwszym trzech etapach wyścigu i po solowej ucieczce oraz samotnych zmaganiach w trudnym górzystym terenie zwyciężył na IV etapie czym zapewnił sobie wygraną w całych Mistrzostwach.

Na starcie stanęło 96 juniorów, a wyścig ukończyło 47 zawodników.

Piotr ponadto okazał się najlepszym zawodnikiem w klasyfikacjach: „najaktywniejszy” zdobywając koszulkę błękitną, „górskiej” wywalczył koszulkę białą w czerwone grochy, którą wręczył mu tata Rafała Majki oraz zdobył koszulkę zieloną „dla najlepszego młodzieżowca”.

Więcej…
 
Paulina Matczak brązową medalistką.

2    Kolejny udany weekend naszych zawodników. W dniu 21 maja pojechaliśmy do Świecia nad Osą, gdzie rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, które należą do najwyższej rangi zawodów dla tej kategorii.

   Paulina Matczak od początku tego sezonu prezentuje wysoką formę, co potwierdziła w tym starcie i zdobyła brązowy medal tych mistrzostw. Co raz lepiej prezentuje się Tymoteusz Śliwka, który w tym wyścigu przysłowiową kreskę przejechał na trzynastym miejscu, a był to jego drugi start.

   Nasi najmłodsi kolarze tj. Karolina Sęk, Wojciech Kowalski, Mateusz Paszkiewicz ukończyli wyścig i zdobyli kolejne bardzo ważne doświadczenia kolarskie.   

Więcej…
 
Pierwsza dziesiątka

            1Nasi kolarze kolejny weekend spędzili na ściganiu. Tym razem zawitaliśmy do miejscowości Zbójno, gdzie po piętnastu latach przerwy odbył się kolejny wyścig w ramach Mistrzostw Województwa w kolarstwie szosowym.

Wyścig rozegrany został na trasie okrężnej o długości pętli 8,5 km. Najmłodsze kategorie tj. żak i młodziczka, miały do pokonania dwie rundy, natomiast młodzik i juniorka młodsza trzy rundy.

            W kategorii żak najlepiej pojechał Paweł Walenciak, który był jedenasty, jego kolega klubowy Tymoteusz Śliwka swój debiut na szosie zaliczy do udanych startów bo był siedemnasty. W młodziczkach nasza dwójka dziewcząt Agata i Paulina do samego końca miały szansę na podium, ostatecznie po trudnym finiszu zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

            Największe emocje dostarczyła kategoria młodzik, w której przez ponad dwie i pół rundy samotnie uciekał nasz zawodnik Rafał Marzec, niestety na pięć kilometrów do mety dogonił go peleton i ostatecznie zajął dwudzieste drugie miejsce. Również i w tej kategorii doszło do finiszu z grupy, wśród finiszujących znalazł się Bartek Małkiewicz, który ze stratą sześciu sekund był piąty na przysłowiowej kresce.

            W tym wyścigu swój debiut zaliczyli oprócz Tymoteusza Śliwki, Wojciech Kowalski, Mateusz Paszkiewicz, Karolina Sęk i Karolina Wiśniewska. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje wyścigi i zgarnęli bagaż doświadczenia. Jest to dla tych bardzo młodych kolarzy pierwszy krok kolarski, teraz muszą intensywnie trenować i zbierać nowe doświadczenia w kolejnych startach.

Więcej…
 
Trzy dni startów w majówkę

2Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo podczas przerwy majowej nie odpoczywali i wzięli udział w trzech startach w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych.

1 maja br. wystartowali w VII Memoriale Janusza Żebrowskiego w Świeciu. W kategorii żak Paweł Walenciak swoje zmagania ukończył na jedenastym miejscu, Bartosz Małkiewicz wśród młodzików był dziesiąty, a Paulina Matczak była czternasta w kat. młodziczka.

2 maja pojechaliśmy do Płużnicy by wystartować w wyścigu ze startu wspólnego. Nasze dziewczęta Agata Kowalska i Paulina Matczak w kategorii młodziczka linię mety minęły odpowiednio na szóstym i siódmym miejscu. Bartosz Małkiewicz po upadku na trasie swój start zakończył na dziesiątej pozycji, a Paweł Walenciak w kategorii żak po defekcie na pierwszych kilometrach swój występ zakończył w drugiej dziesiątce.

Trzeciego dnia wystartowaliśmy w XXI Kryterium Ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego w Lubawie. Doskonale w kategorii żakini zaprezentowała się Agata Kowalska, która zajęła trzecie miejsce. W kategorii młodziczka Paulina Matczak była dziesiąta. Bartosz Małkiewicz zdobył pięć punktów i miał szansę na pierwszą piątkę, ale nieuznany defekt roweru uplasował go na czternastej pozycji.

14 maja nasi zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Województwa w kolarstwie szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno.

Więcej…
 
Ściganie MTB zakończone

 2W sobotę 09 kwietnia br. w Małym Rudniku  rozegrane zostały zawody Grand Prix Grudziądza w Przełajach "ROWEROWA WIOSNA" w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych - Szlakiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016".

Dla Karoliny Sęk, Karoliny Wiśniewskiej, Tymoteusza Śliwki, Aleksandra Lipińskiego i Macieja Rysiewskiego był to pierwszy start w karierze kolarskiej.

Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo na mecie zameldowali się na następujących pozycjach: Karolina Sękdwudziesta dziewiąta, Karolina Wiśniewska – była trzydziesta. W kategorii żak Paweł Walenciak był dziesiąty, Tymoteusz Śliwka – piętnasty, Aleksander Lipiński –dziewiętnasty, a Maciej Rysiewski był dwudziesty szósty.

Na II miejscu sklasyfikowana została Agata Kowalska ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Szkółek Kolarskich.

Więcej…
 
Podziękowanie
podziekowanie1
Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na szosach Chorwacji i Belgi

1Piotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski wychowankowie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo zostali powołani do kadry narodowej juniorów w kolarstwie szosowym na 2016 rok.

Zawodnicy trenera Mariana Krych obecnie reprezentujący barwy TKK „PACIFIC” Toruń uczestniczą w zgrupowaniu treningowym w miejscowości Biograd na Moru w Chorwacji.

Trener kadry narodowej Waldemar Cebula serwuje im optymalne obciążenia treningowe, a to optimum to minimum cztery godziny jazdy rowerem dziennie po terenie górzystym. W dniu 27 marca br. wystartują w pierwszej serii Pucharu Świata – wyścig klasyczny w Belgi.

Więcej…
 
MTB na dobry początek

         1Zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w dniu 12 marca br. wystartowali w pierwszym wyścigu otwierającym sezon kolarski w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Pierwszy start w ramach przygotowań do sezonu szosowego odbył się w Cierpicach k. Torunia. Nasi podopieczni wystartowali w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii tj. żak: Tymoteusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo) zajął szóste miejsce (był to jego pierwszy start) jego kolega klubowy Paweł Walenciak był siódmy. Debiut na trasie udanie zakończył Aleksandr Lipiński (SP Wielka Łąka), który był szesnasty .

         W kategorii młodziczka Paulina Matczak (SP Pluskowęsy)zajęła drugie miejsce, a jej rok młodsza koleżanka Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo) była dziesiąta. W tej kategorii swój debiut zaliczyła również Karolina Wiśniewska (SP Wielkie Rychnowo), która jak się później okazało była najmłodszą zawodniczką zawodów.

Więcej…
 
Z Włoskiej Toskanii do Wielkiego Rychnowa

   mW dniu 07 lutego br. na zaproszenie UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo zawodnicy szosowego klubowego Mistrza Polski TKK „PACIFIC” Toruń oraz następujących UKSów: „Iskra” Mała Nieszawka; „ LUKS” Grodno Nowogród i „Cykliści” Zbójno uczestniczyli   w zbiorowym treningu szosowo – technicznym.

   Czterdziestoosobowa ekipa kolarzy prowadzona przez odpowiedzialnych trenerów: p. Leszka Szyszkowskiego, p. Mariana Krych, p. Diego Abbatescianni, p. Marcina Lewandowskiego, p. Wiesława Młodziankiewicza i p. Dariusza Osmańskiego podzielona na grupy ćwiczebne realizowała zadania szkoleniowe.

Więcej…
 
Przekaż 1% podatku
podatek
Więcej…
 
Badają, szkolą i wychowują w UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo

1    W dniu 29 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka   w Wielkim Rychnowie odbyło się spotkanie trenerów kolarstwa UKS „SOKÓŁ” z udziałem dyrektorów szkół podstawowych: p. Elżbiety Arbart z SP Wielkie Rychnowo, p. Danuty Drożdży z SP Wielka Łąka i p. Renaty Kałuży z   SP Pluskowęsy oraz nauczycielami wychowania fizycznego p. Dawidem Marskim i p. Mikołajem Tuszyńskim.

   Spotkanie miało na celu ocenę wyścigów naborowych oraz prób wydolnościowych przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Fizjologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o przydatności do wyczynowego uprawniania sportu kolarskiego. Ostateczne decyzję odnośnie zawodników zakwalifikowanych do wyczynowego uprawnienia kolarstwa oraz startu w wyścigach zostaną podjęte po przeprowadzeniu badań w Przychodni Medycyny Sportowej SPORVITA w Bydgoszczy.

        Obecnie UKS „SOKÓŁ” prowadzi zajęcia treningowe o charakterze ogólnorozwojowym. W okresie ferii zimowych dla zawodników zakwalifikowanych do wojewódzkiej kadry młodzików odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe w ZS CKU w Gronowie.

Więcej…
 
Życzenia
uks_zyczenia
 
Przedsezonowe badania kolarzy „Sokoła”
         109 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie pracownicy Wydziału Fizjologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przeprowadzili próby wydolnościowe w których uczestniczyli najlepsi zawodnicy wyłonieni w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzeja Grabowskiego.

         W badaniach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z: Pluskowęs, Wielkiej Łąki i Wielkiego Rychnowa. Próby przeprowadzono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

         Zawodnicy poddani zostali próbom w celu optymalizacji obciążeń treningowych zarówno w okresie przygotowawczym jak i startowym.

         W bardzo wstępnej ocenie trenera Mariana Krych wśród badanych są „kolarskie perełki” jak i „ kwarcowe obciążniki”.

Więcej…
 


Strona 8 z 12
free pokereverest poker revie