Podwójne podium na dobry początek wakacji
Powiększ treść artykułu
   m01 lipca br. podczas wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego w Robakowie bardzo dobry występ zanotowali Dawid Lewandowski i Jagoda Dębińska, którzy wywalczyli 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. 
Na brawa zasługuje postawa wszystkich biało – niebieskich, którzy do ostatnich metrów walczyli o jak najwyższe pozycje i tak: w kategorii młodzik: Wojciech Matuszkiewicz wywalczył 6 miejsce, a nasze młodziczki: Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Amelia Falkowska i Nikola Nowakowska wywalczyły odpowiednio 7,8,9 i 10 miejsce, Florian Błaszkiewicz finiszował na 22 miejscu wśród żaków. Do pechowych swój start zaliczą Małgorzata Sekuła i Ksawery Zieliński, którzy po kraksie nie ukończyli rywalizacji.
Więcej…
 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła
Powiększ treść artykułu
   mKolarski peleton, w tym zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał w dniach 04-06 sierpnia br. do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.
W piątek nasi żacy, młodziczki, młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali
w X Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XVIV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Miejsca w „top 10” w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Wojciech Bukalski 7 miejsce; Konrad Ostrowski9 miejsce; Dawid Lewandowski 9 miejsce i Ksawery Zieliński10 miejsce. Cenne doświadczenie zebrali Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz.
Więcej…
 
Jagoda Dębińska kolarską II Wicemistrzynią Polski
Powiększ treść artykułu

   mW dniach 24-25 czerwca br. reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowała w szosowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Raszkowie. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z prawie 500 młodymi adeptami kolarstwa z całej Polski.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której rewelacyjnie spisała się Jagoda Dębińska, która z czasem 07.55,389 wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski Szkół Podstawowych w roczniku 2009. Z dobrej strony zaprezentowała się Nikola Nowakowska „wykręcając” 17 czas zawodów oraz Wojciech Matuszkiewicz, który wywalczył 25 pozycję.

Drugiego dnia rozegrano wyścigi ze startu wspólnego, gdzie zawodnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie walczyli do ostatnich metrów o jak najwyższe lokaty. Dokonano także oficjalnego otwarcia Mistrzostw, gdzie nasza zawodniczka Jagoda Dębińska reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie w poczcie sztandarowym. 

Więcej…
 
Brązowy medal na Mistrzostwach Makroregionu na czas
Powiększ treść artykułu

 

   110 czerwca br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo z powodzeniem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas, które rozegrane zostały w Młyńcu gm. Lubicz. Doskonale w kategorii młodziczka spisała się Jagoda Dębińska, która wywalczyła brązowy medal i Tytuł II Międzywojewódzkiej Mistrzyni Młodziczek w jeździe indywidualnej na czas. Wielkie brawa dla Wojciecha Matuszkiewicza , który z czasem 08.08,54 wywalczył 7 miejsce w kategorii młodzik.

 

Więcej…
 
Kolarskie zwycięstwo w Pucharze Polski
Powiększ treść artykułu
   mZwycięstwem Jagody Dębińskiej w Jarosławcu - tak pięknie kończymy pracowity początek czerwca pod znakiem ogólnopolskich startów w Pucharach Polski. Nasza młodziczka rywalizowała w Pucharze Polski rozgrywanym w dniach 03-04 czerwca br. w Dąbkach i Jarosławcu w województwie zachodnio - pomorskim, a młodzicy i juniorzy młodsi ścigali się w Niwkach i Turawie w województwie opolskim.
   Jagoda Dębińska w sobotę podczas rozegranej jazdy indywidualnej na czas zaprezentowała się z dobrej strony, kończąc swoje zmagania na 4 miejscu, do podium zabrakło 3 sekund.
   Niedzielna rywalizacja ze startu wspólnego wśród kategorii młodziczka zakończyła się finiszem z peletonu, gdzie doskonale zaprezentowała się nasza Jagoda Dębińska, która wywalczyła swoje pierwsze zwycięstwo na Ogólnopolskim wyścigu.
Więcej…
 
Sokoły na podium stawały i doświadczenie zdobywały
Powiększ treść artykułu
m27 maja br. szesnaścioro zawodników UKS „ Sokół” Wielkie Rychnowo walczyło w Kuczwałach, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Najmłodsze kategorie wiekowe tj. żakinie do pokonania miały jedną rundy, a najstarsze tj. młodzicy pętlę pokonywali czterokrotnie.
Dobrą passę kontynuuje Jagoda Dębińska która wywalczyła 2 miejsce w kategorii młodziczka. Pozostałe nasze "Sokoły" walecznie, a miejsca w "top" 15 w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli:
  1. Dawid Lewandowski 8 miejsce.
  2. Wojciech Matuszkiewicz 9 miejsce.
  3. Nikola Nowakowska 10 miejsce.
  4. Amelia Mańska 12 miejsce. 
  5. Julia Szczerba 12 miejsce.
  6. Amelia Falkowska 13 miejsce.
  7. Wiktoria Ćwiklińska 14 miejsce.
  8. Małgorzata Sekuła 15 miejsce.
  9. Wiktoria Mańska 15 miejsce.  
Więcej…
 
Wysokie loty Sokołów w Mistrzostwach Wielkopolski
Powiększ treść artykułu

   mPrawie 100 młodych kolarzy i kolarek, w tym siedmioro zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo ścigało się w niedzielę w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim im. Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego rozegranego na Poznańskim osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, będącym jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Wielkopolski Szkółek Kolarskich.

   W rywalizacji z kolarzami ze szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa z całej Polski zawodnicy trenowani przez Agnieszkę Zielaskowską i Mariana Krych spisali się doskonale i wywalczyli następujące miejsca: 

Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium
Powiększ treść artykułu
   m20 maja br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo  ze zmiennym szczęściem walczyli w Łążynie, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Obrowo.
   Brawa dla naszej młodziczki Jagody Dębińskiej, która "kręcąc" w czteroosobowej ucieczce dnia wywalczyła 2 miejsce. 9 finiszowała Amelia Falkowska , 11 była Wiktoria Ćwiklińska, a Amelia Mańska i Nikola Nowakowska zajęły odpowiednio 13 i 14 miejsce (wszystkie SP Wielkie Rychnowo).
W najstarszej kategorii tj. młodzik 6 miejsce wywalczył Wojciech Matuszkiewicz (SP Wielka Łąka)
Więcej…
 
Jagoda Dębińska II Wicemistrzynią Mistrzostw Makroregionu ze startu wspólnego
Powiększ treść artykułu

   mW minioną sobotę zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo z powodzeniem wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ze startu wspólnego, które odbyły się w Świeciu nad Osą.

   Bardzo dobry występ zanotowała Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo), która
w kategorii młodziczka wywalczyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni.

Więcej…
 
Kolarskie podium w majówkę
Powiększ treść artykułu
m   Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła 3 miejsce na XXVII Kryterium Ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego w Lubawie. Wielkie brawa dla Wojciecha Matuszkiewicza (SP Wielka Łąka), który wywalczył 4 miejsce w kategorii młodzik.
Pozostałe "Sokoły" walecznie, a miejsca w "top" 15 w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli :

Więcej…
 
Kolejny sezon kolarski ze wsparciem Firmy Gra- Mar rozpoczęty
Powiększ treść artykułu
mZ wielką radością ogłaszamy, iż w 2023 roku zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo startować będą przy wielokierunkowym wsparciu firmy Gra-Mar p. Joanny i Krzysztofa Woźniak. Początek maja przyniósł nam niespodziankę w postaci bardzo nam potrzebnych
i ułatwiających „kolarskie życie” mobilnych stojaków do roweru.
Bardzo, bardzo dziękujemy Firmie Gra - Mar za ich wykonanie.
Więcej…
 
Kolarskie Sokoły w czołówce na „Ślężańskim Mnichu”
Powiększ treść artykułu
   mNa zakończenie pięciodniowej konsultacji szkoleniowej w Borowicach zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo przenieśli się do Sobótki, gdzie w dniu 16 kwietnia br. wystartowali w XXXVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" będącym oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
   Kolarze rywalizowali na trudnej, selektywnej 31 km rundzie wokół Sobótki, a łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 1200 osób. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, którzy do pokonania mieli 2 rundy. Wśród 153 zawodników Konrad Ostrowski po aktywnej jeździe ostatecznie ukończył swoje zmagania w peletonie na 79 miejscu, a Mateusz Borzejewicz finiszował za peletonem. 
Młodziczki miały do pokonania jedną rundę. Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła 22 miejsce, a Wiktoria Ćwiklińska (SP Wielkie Rychnowo) ukończyła swoje zmagania w trzeciej dziesiątce zdobywając cenne doświadczenie, które zaprocentuje
w przyszłości.
Więcej…
 
Spokoju w sercu i ...
Powiększ treść artykułu
m
 
Ferie zimowe po kolarsku
Powiększ treść artykułu
   mW czasie dwutygodniowych ferii zimowych kolarze UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo intensywnie trenowali w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu. Zajęcia ukierunkowane były na kształtowanie wytrzymałości ogólnej i siły. Treningi prowadzone były na szosie, w terenie, sali gimnastycznej, Pływalni i Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim. Ponadto w dniach 30.01-05.02 w pięknej zimowej scenerii w Ośrodku „Polanka” w Kamionkach odbyły się 2 konsultacje szkoleniowe w której łącznie brało udział 19 zawodników.
Więcej…
 
Świąteczne podsumowanie Mistrzowskiego sezonu kolarskich Sokołów
Powiększ treść artykułu
m17 grudnia br. UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo dokonał podsumowania dorobku sportowego i działalności klubu w 2022. Prezes klubu Marian Krych przedstawił prezentację multimedialną podsumowującą najlepszy sezon w historii Rychnowskich Sokołów. Kluczowe sukcesy sportowe to : Tytuł I Wicemistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasyfikacji generalnej klubów w rywalizacji z 23 zespołami; 3 miejsce i brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas wywalczony przez Jagodę Dębińską w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie; W kategorii młodzik Konrad Ostrowski zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego, a w rozegranych Mistrzostwach Międzywojewódzkich ze startu wspólnego wywalczył I miejsce i Złoty Medal.
   Ponadto byliśmy organizatorem XIV edycji Wyścigu kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego, po raz XI organizowaliśmy rajd rowerowy dla wszystkich miłośników „dwóch kółek” pn. „ Tour de Kowalewo Pomorskie”, a dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy odbył się wyścig na rowerach górskich. 
Więcej…
 
UKS „SOKÓŁ” Wielkie Rychnowo na podsumowaniu sezonu TKK „PACIFIC” Toruń
Powiększ treść artykułu
   722 listopada br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz z trenerami uczestniczyli w tradycyjnym podsumowaniu TKK „Pacific” Toruń, który jako nasz klub wiodący wspiera nas nieprzerwanie od początku naszej działalności .
Podczas spotkania podsumowano dorobek medalowy Pacificu, który w sezonie 2022 wywalczył łącznie 37 medali Mistrzostw Polski, jak również dokonano oceny organizacji Międzynarodowego Wyścigu Śladami Królewny Anny Wazówny „o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego” imprezy, która odbyła się w terminie 29-31 lipca 2022 roku i była jedyną imprezą kolarską w Polsce dedykowaną kobietom w randze UCI. Zarząd klubu podziękował wszystkim przedstawicielom władz samorządowych zaangażowanych w to przedsięwzięcie, sponsorom wyścigu, przedstawicielom mediów, służbom mundurowym dbającym o bezpieczeństwo, jak i wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację.
Więcej…
 


Strona 1 z 16
free pokereverest poker revie