DZIEŃ DRZEWA

Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mW październiku, dzieci z oddziału przedszkolnego  „Krasnale” obchodziły Święto Drzewa. Ta ogólnopolska akcja ma na celu angażowanie ludzi do sadzenia drzew i krzewów, opieki nad nimi oraz podejmowania różnorodnych działań dla drzew i środowiska.
   Podczas zajęć dydaktyczno- wychowawczych, poprzez różnorodne metody i formy pracy, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat drzew. Przedszkolaki poznały najbardziej popularne drzewa naszych lasów, badały wygląd liści, rozróżniały i nazywały owoce, poznały budowę drzewa. Wiedzą już, że drzewa produkują tlen, pomagają w oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń, tworzą siedliska dla dzikich zwierząt i roślin. Dlatego też drzewa należy chronić!
 
   W czasie zabaw badawczych w ogrodzie i w parku dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, liści i gałęzi. Z zebranego podczas spaceru materiału przyrodniczego stworzyliśmy w klasie ścieżkę sensoryczną, która była ciekawym urozmaiceniem dnia.
   Dzień drzewa stał się również okazją do integracji ze starszymi kolegami i koleżankami z kl. II. Wspólnie z nimi udaliśmy się do nowo otwartej w naszej szkole eko-pracowni, by przeprowadzić eksperyment przyrodniczy. Każdy przedszkolak z pomocą starszaków posadził w ziemi dary natury, takie jak: kasztany, żołędzie i orzechy włoskie. Zarówno przedszkolaki, jak i starszaki zrobiły to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Jesteśmy ciekawi, czy po upływie odpowiedniego czasu i właściwej pielęgnacji, uda nam się wyhodować młode sadzonki drzew. Z wielką niecierpliwością będziemy obserwować naszą hodowlę.
Mamy ogromną nadzieję, że wiosną uda nam się posadzić w szkolnym ogrodzie, samodzielnie wyhodowaną sadzonkę drzewa, które później będzie rosło razem z nami.
 
 
free pokereverest poker revie