Wycieczka do Torunia

Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   m17.10.2023 r. dzieci z  oddziału przedszkolnego (grupa Misie), klasy pierwszej i drugiej pojechały na wycieczkę do Torunia. Najpierw odwiedziliśmy Pierogarnię Stary Młyn, gdzie odbyły się warsztaty lepienia pierogów. Każdy uczestnik przygotowywał samodzielnie pierogi z twarogiem oraz z kurczakiem. Podczas, gdy nasze pierogi piekły się w piecu, dzieci miały okazję porozmawiać z prowadzącą na temat pierogów, ich rodzajów i sposobów lepienia. Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany moment, czyli degustacja. Dzieciom bardzo smakowały pierogi i z pewnością od tej pory będą pomagały w kuchni podczas ich przygotowywania. 

   Kolejnym punktem naszej wycieczki było Planetarium, gdzie oglądaliśmy seans pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Odbyliśmy także podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyliśmy, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu.

   Podczas wizyty w Toruniu dzieci miały okazję zobaczyć również pomnik Mikołaja Kopernika, rzeźbę Osiołka, pomnik Flisaka oraz Krzywą Wieżę.

 

 
free pokereverest poker revie