Wrześniowe imprezy u Krasnali

Drukuj
Wpisany przez Mirosława Adamczyk, Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mWrzesień w przedszkolu to czas, który w głównej mierze poświęcony jest adaptacji dzieci. W oddziale przedszkolnym 3-4 latków („Krasnale”) nie zabrakło również czasu na organizację różnorodnych imprez.
   Świętowanie rozpoczęło się od Dnia Kropki, które przypada 15 września. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane do przedszkola w „kropkowe” stroje. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęły od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti, która powstała w oparciu o książkę pt. „The Dott”  (czyli “Kropka”). Po projekcji filmiku przedszkolaki własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki, której życie zmieniło się dzięki małej kropce. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talenty. Podstawą pozostałych zabaw i aktywności była oczywiście ,,kropka’’. Dzieci uczestniczyły w „kropkowej” gimnastyce, kształtowały swoją percepcję wzrokową poprzez wyszukiwanie takich samych „kropkowych” wzorów. Nie zabrakło także ,,kropkowych dzieł sztuki’’ z kolorowych farb – słoneczek, kwiatków, a nawet pięknej „kropkowanej” gąsienicy. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło.
 
   Kolejne święto było bardzo istotne, ponieważ bezpośrednio dotyczyło naszych Milusińskich, a mianowicie 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione w 2013 roku w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz ich kształcenia. W tym dniu czekały na dzieci różne niespodzianki i atrakcje. Dzieci wspólnie się bawiły oraz tańczyły przy swoich ulubionych utworach. Radość i śmiech świadczyły o udanej zabawie. Dzięki wspaniałym Rodzicom, dzieci mogły również liczyć na drobne upominki, z których każde dziecko było bardzo zadowolone.
   28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka, w którym nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły. Krasnale poznały różne gatunki oraz kolory jabłek. Dzieci zobaczyły jak zbudowane jest jabłko. Ponadto poznały jakie produkty i przetwory z nich powstają. Szczególną uwagę zwrócono na walory witaminowe oraz na niezbędne mycie owoców przed spożyciem. Po zakończeniu prezentacji i zabawy nadszedł wyczekiwany czas degustacji. Bardzo dziękujemy mamie Damiana i Artura za upieczenie szarlotki, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Zachęcajmy dzieci jak najczęściej do spożywania jabłek, ponieważ są nie tylko symbolem zdrowia, ale m.in. odżywiają mózg.
   Ostatnim wrześniowym świętem był Dzień Chłopaka, który odbył się 29 września. W tym dniu dziewczynki przejęły dowodzenie i zatroszczyły się o swoich kolegów. Wspólnie odśpiewały uroczyste „Sto lat”, złożyły życzenia oraz wręczyły upominki – dyplomy, medale, cukierki oraz imienne rakiety z lizakiem, które na twarzach chłopców wywołały wiele radości. W podziękowaniu dziewczynki otrzymały od swoich kolegów lizaki. Dzień upłynął na wspólnej zabawie i tańcach.
   Przed nami kolejne miesiące przedszkolnych zabaw, na które zaplanowano wiele wyjątkowych świąt i uroczystości.
 
free pokereverest poker revie