CZYTAMY Z SERCEM

Drukuj
Wpisany przez Aneta Górtowska, Anna Danuta Preis, Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu
   mJuż po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Akcja została  przeprowadzona przez: p. Anetę Górtowską, p. Annę Danutę Preis oraz p. Annę Dębińską. Trzeciego października uczniowie klasy VI SP im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Głównym celem była promocja literatury i czytelnictwa oraz rozwijanie wśród uczniów wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, a także propagowanie zdrowego stylu życia, żeby zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego. Koleżanki i koledzy głośno odczytali wybrane utwory dotyczące serca. Cała klasa wysłuchała tekstów w ramach lekcji j. polskiego i zwróciła uwagę na aspekt zdrowotny i uczuciowy. 
   Również nasi najmłodsi, tj. dzieci z oddziałów przedszkolnych przyłączyły się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz akcji Czytamy z Sercem. Podczas spotkań w bibliotece szkolnej dzieci wysłuchały i obejrzały bajkę pt. „Serce Misia” przedstawioną w formie teatrzyku kamishibai, dzięki czemu dowiedziały się jak należy dbać o serce i dlaczego zdrowe serduszko jest tak ważne dla człowieka.
Także w ramach akcji "Czytamy z sercem" odbył się w naszej szkole konkurs na "Model serca" dla klas 4-8. Wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Prace i wyniki konkursu prezentujemy poniżej:
1 miejsce – Arkadiusz Dulnikowski klasa 5
2 miejsce – Remigiusz Śliwka klasa 8
3 miejsce – Anastazja Kazaniecka klasa 5
Wyróżnienie: Łukasz Liwak klasa 6 i Lena Pisarek klasa 5
Gratulujemy !!!!
 
 
free pokereverest poker revie