NOC BIBLIOTEK 2023

Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
   m6 października 2023 roku w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyła się Noc Bibliotek dla uczniów klasy 6. Była to już trzecia edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w naszej szkole. Tegoroczne hasło brzmiało: „Absurd nie czytać”. Akcja ma na celu promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami, a także integrację.
   Wieczór rozpoczęliśmy od filmowego seansu. Obejrzeliśmy film animowany pt. „Moja mama gorylica” udostępniony przez organizatorów specjalnie na to wydarzenie.
   Po seansie odbyły się zawody sportowe, tj. spacer z książką na głowie oraz wyścigi na miotłach. Następnie uczestnicy zapoznali się z twórczością polskiej poetki Wisławy Szymborskiej – jednej z patronek roku 2023 i zaśpiewali wspólnie utwór „Nic dwa razy”. Po wspólnym śpiewie odbył się konkurs pisania gęsim piórem. Uczniowie mieli za zadanie przepisać bezbłędnie jedną zwrotkę wiersza. Zmaganiom uczestników przyglądała się pani Dyrektor - Julia Szczepańska, która oceniała prace konkursowe. Mistrzynią pisania gęsim piórem okazała się Julia Samplacka.
   Kolejne zadanie, jakie czekało na uczestników polegało na wspólnym wykonaniu napisu: „Noc Bibliotek”. Podczas tego wieczoru nie mogło również zabraknąć bibliotecznych zagadek. Każdy z uczniów musiał rozszyfrować wiadomość i odnaleźć w zasobach biblioteki ukrytą książkę, w której znajdował się kupon na nagrodę - słodki upominek oraz zakładki do książek.
   Nasza biblioteczna noc upłynęła bardzo szybko. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i chętnie brali udział we wszystkich aktywnościach. Mieli również okazję zobaczyć bibliotekę szkolną w innej, równie ciekawej odsłonie.
Kolejna edycja Nocy Bibliotek już za rok.
 
 
free pokereverest poker revie