Kowalewska magia roweru – IX Tour de Kowalewo Pomorskie za nami!!!

Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   1W dniu 3 czerwca br. ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Światowym Dniem Roweru”  208 miłośników „dwóch kółek” wzięło udział w IX Tour de Kowalewo Pomorskie.
   Organizatorami Rajdu byli: UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz   z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim.
   Ponad dwukilometrowy peleton rowerzystów wyposażony w pakiety startowe wyruszył spod Świetlicy w Srebrnikach, następnie trasa wiodła przez Mariany- Wielkie Rychnowo- Borówno- Wielką Łąkę – Pruską Łąkę – Szewę- Chełmonie – Bielsk z metą na Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim.
  Prowadzący peleton Marian Krych - Prezes UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo na bieżąco informował o trudnościach na trasie, ciekawych miejscach oraz zachęcał mijanych pieszych do oklaskiwania rowerzystów.
   Na półmetku, na uczestników Rajdu czekał słodki poczęstunek i zimne napoje o które zadbało Sołectwo Pruska Łąka, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim p. Jerzym Orłowskim na czele. Pomimo wymarzonej tego dnia pogody, rajdowi towarzyszyła dramaturgia kolarska: były kraksy, defekty ogumienia, a także błędna ocena swych możliwości rowerowych. Jednak wszystko zniwelowała doskonała atmosfera, uśmiechy i wzajemna życzliwość uczestników. W peletonie było super fajnie!. 
  O bezpieczeństwo uczestników wzorowo zadbali Policjanci z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim, strażacy z OSP Srebrniki, Służba Medyczna p. Jerzy Prądzyński oraz wozy techniczne UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo.
   Na mecie Rajdu każdy uczestnik otrzymał z rąk Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jacka Żurawskiego i radnych okolicznościowy medal.
   Po krótkim odpoczynku przy poczęstunku przygotowanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim przyszła kolej na następne emocje.   Organizatorzy rozlosowali wśród uczestników 3 nagrody finansowe i 6 nagród rzeczowych.
   Nagrodę w wysokości 1500,00 zł dla najliczniej reprezentowanego Sołectwa oraz Puchar wywalczyło Sołectwo Chełmonie. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Piątkowo, a trzecie Sołectwo Nowy Dwór, które w nagrodę otrzymały darmowe wejściówki na Pływalnię w Kowalewie Pomorskim.
   Podczas rajdu zbierano środki finansowe na pomoc dla Małgosi Dulki. W akcję włączyli się wolontariusze z SP Wielkie Rychnowo pod opieką p. Iwony Kuchnickiej     i p. Małgorzaty Potorskiej. Łącznie udało się zebrać kwotę 533,50 zł.
Organizatorzy Rajdu serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację imprezy. Są to:
- Urząd Marszałkowski w Toruniu,
- Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie,
- - Kujawsko – Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Toruniu,
- Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim,
- Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim,
- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim,
- Bank BNP Paribas Oddział w Golubiu – Dobrzyniu,
- Osada Karbówko,
- Toruński Klub Kolarski „Pacific”,
- Firma Cereal Partners Poland,
- Druhowie z OSP Srebrniki,
- Sołtys Srebrnik p. Danuta Wojciechowska wraz z mieszkańcami sołectwa,
- Sołtys Pruskiej Łąki p. Zbigniew Manikowski wraz z mieszkańcami sołectwa.
- Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. 

Dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację Rajdu. 
 
 
free pokereverest poker revie