Już żegnamy się... Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   119.06.2019r. o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych. Na początku zaprezentowały się dzieci z grupy młodszej, które pożegnały przedszkolaków  idących od września do szkoły. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenkę o wakacjach. Następnie grupa starsza przedstawiła krótki program artystyczny, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów przez Panią Dyrektor - Julię Szczepańską, która pogratulowała przedszkolakom pierwszych sukcesów i życzyła bezpiecznych wakacji. Następnie każda klasa wraz ze swoim wychowawcą udała się do sali, gdzie na dzieci czekały niespodzianki ufundowane przez rodziców. Po części oficjalnej odbył się wspólny piknik na placu zabaw przed naszą szkołą.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony rok szkolny, życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu! 

 

Więcej…
 
Pożegnanie absolwentów naszej szkoły Drukuj
Wpisany przez Danuta Molenda   
   1We wtorek, 18 czerwca br. odbyło się pożegnanie klasy ósmej. Na uroczystości  uczniowie klasy ósmej z pocztu sztandarowego przekazali sztandar nowemu pocztowi z klasy siódmej, a następnie pani dyrektor przyjęła ślubowanie absolwentów naszej szkoły.
Zanim nastąpiło pożegnanie, nauczyciele wręczyli klasom IV-VIII nagrody i medale za różne osiągnięcia.
   Klasa siódma zorganizował uroczystość dla klasy ósmej i  pożegnała ją zarówno poważnie, jak i wesoło. Uczniowie otrzymali na pamiątkę tarcze absolwenta naszej szkoły. 
Klasę ósmą pożegnała również pani dyrektor Julia Szczepańska, która przez 3 lata była ich wychowawczynią. Na zakończenie z krótkim programem artystycznym wystąpili ósmoklasiści dziękując za wspólnie spędzone lata. Uroczystość była wzruszająca, wielu osobom łza zakręciła się w oku.  
Mamy nadzieję, że absolwenci będą nas dobrze wspominać i uda im się zrealizować własne życiowe cele. 
Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
   1Dnia 18 czerwca  2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz kl. I-II pod opieką p. A. Dębińskiej, E. Hartwig, I. Kuchnickiej oraz M. Potorskiej wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim.  Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i JuraParku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci oraz wzajemna integracja.
   Dzieci odbyły spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, przedstawiającej poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów w naturalnych rozmiarach oraz liczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Spacer pozwolił dzieciom uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata.
Więcej…
 
Sokoły walczyły na Mistrzostwach Makroregionu w jeździe na czas Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   415 czerwca br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali    w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Młyńcu gm. Lubicz. Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały na trasie o długości 4,8 km z jednym nawrotem.
Jako pierwsze do walki o medale ruszyły młodziczki. Z dobrej strony zaprezentowała się Julia Kolasa, która wywalczyła 7 miejsce, Katarzyna Kurzyńska była 13. Wśród młodzików Rafał Flader „wykręcił” 10 czas zawodów.
Nasze żakinie: Martyna Lewandowska i Wiktoria Nowakowska zajęły odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce. Wśród 54 zawodników kategorii żak Jonasz Śliwka wywalczył 17 miejsce. 
Więcej…
 
Pielgrzymka do Lichenia... Drukuj
Wpisany przez Mirosława Rogowska   

   1W sobotę 8.06. odbyła się pielgrzymka dzieci  klasy IV  z rocznicy Pierwszej Komunii Świętej do Lichenia. Było super. Pogoda dopisała. Z panią przewodnik zwiedziliśmy w Licheniu:

las grąblińki (miejsce objawień Maryi): ważniejsze pomniki, przeszliśmy szlakiem drogi krzyżowej, starą część Sanktuarium: kościół św. Doroty, grobowce wizjonerów, Kaplice Krzyża, weszliśmy na Golgotę, zobaczyliśmy pokoje papieża Jana Pawła II, który był w Licheniu, nową bazylikę, a w niej nawę główną i kaplice dolnej bazyliki. W jednej z nich była wystawiona kopia całunu turyńskiego. W szatkach komunijnych uczestniczyliśmy na uroczystej mszy, po której w procesji przeszliśmy z ważną intencją za głównym ołtarzem. Mieliśmy czas wolny z naszymi opiekunami na obiad, lody i spacer.

Dziękujemy opiekunom: p. Sylwii Zawadzkiej, Marii Gumowskiej, Mirosławie Rogowskiej i rodzicom za organizację wyjazdu oraz opiekę. 

Więcej…
 
„Noc w szkole…” To się działo naprawdę. Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

   1Zostać w szkole po zajęciach, to mało atrakcyjne zajęcie, ale zostać w szkole po to, aby się dobrze bawić i integrować to brzmi lepiej. Na taki super pomysł wpadli ósmoklasiści i wciągnęli jeszcze do niego trzech nauczycieli. Nocka rozpoczęła się w piątek o godzinie 19.30 zakończyła się w sobotę ok. godziny 6 rano. Spotkanie było świetną okazją do integracji zespołu klasowego. Podczas tej nocy rozegraliśmy mecze piłki siatkowej i halowej, obejrzeliśmy wspólnie film, rozegraliśmy klasowy turniej w trybie „Szybki mecz” gry FIFA 19, tańczyliśmy i śpiewaliśmy oraz zamówiliśmy pizzę aby mieć siłę na całą noc.

  Tej nocy oczywiście nikt nie zasnął, a ósmoklasiści świetnie się bawili, szkoła okazała się dobrym miejscem do wspólnych zabaw i rozrywki lepszej od komputera czy telewizji !. Taka noc w szkole to doskonała okazja do lepszego poznania się. 

Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Administrator   

INFORMACJA – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W WIELKIM RYCHNOWIE INFORMUJE, IŻ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 19 CZERWCA 2019r.(środa) według harmonogramu:

  • - kl. I-III godz. 8:00

  • - kl. IV-VIII godz. 9:00

Dowóz – rano bez zmian tak jak w roku szkolnym, odwóz godz. 10:40.

Julia Szczepańska – dyrektor szkoły

 
Kowalewska magia roweru – IX Tour de Kowalewo Pomorskie za nami!!! Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   1W dniu 3 czerwca br. ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Światowym Dniem Roweru”  208 miłośników „dwóch kółek” wzięło udział w IX Tour de Kowalewo Pomorskie.
   Organizatorami Rajdu byli: UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz   z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim.
   Ponad dwukilometrowy peleton rowerzystów wyposażony w pakiety startowe wyruszył spod Świetlicy w Srebrnikach, następnie trasa wiodła przez Mariany- Wielkie Rychnowo- Borówno- Wielką Łąkę – Pruską Łąkę – Szewę- Chełmonie – Bielsk z metą na Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim.
  Prowadzący peleton Marian Krych - Prezes UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo na bieżąco informował o trudnościach na trasie, ciekawych miejscach oraz zachęcał mijanych pieszych do oklaskiwania rowerzystów.
   Na półmetku, na uczestników Rajdu czekał słodki poczęstunek i zimne napoje o które zadbało Sołectwo Pruska Łąka, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim p. Jerzym Orłowskim na czele. Pomimo wymarzonej tego dnia pogody, rajdowi towarzyszyła dramaturgia kolarska: były kraksy, defekty ogumienia, a także błędna ocena swych możliwości rowerowych. Jednak wszystko zniwelowała doskonała atmosfera, uśmiechy i wzajemna życzliwość uczestników. W peletonie było super fajnie!. 
Więcej…
 
Eu – geniusz nad jeziorem Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   

   4Grupa rozwijająca kompetencje z biologii udała się na zajęcia nad jezioro Kamionki. Na miejscu zmierzyli się z zadaniami praktycznymi z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Nasi sympatycy biologii przy pomocy atlasów i kluczy do oznaczania roślin identyfikowali drzewa nagonasienne i okrytonasienne znalezione na terenie wokół jeziora. Dodatkowo analizowali  stan zanieczyszczenia powietrza przy pomocy bioindykatorów – porostów występujących na drzewach. Zweryfikowali różnorodność biocenozy jeziora i lasu oraz zależności między organizmami w podanych ekosystemach. Na koniec zajęć badali stan wody w jeziorze, w której w okresie wakacyjnym chętnie się przychodzą ochłodzić.

Uczestnicy poszerzyli nabyte już wiadomości i umiejętności oraz wykorzystali je w zadaniach praktycznych w terenie. Uczenie się poza murami szkoły jest atrakcyjniejsze i sprawia więcej przyjemności młodzieży. Dlatego warto przeprowadzać takie zajęcia terenowe. 

Więcej…
 
Wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m02 czerwca br. po raz jedenasty UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa kujawsko – pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.
W czterech kategoriach wiekowych na starcie stanęło 93 zawodników, którzy ścigali się na 7,2 km rundzie wiodącej po drogach sołectwa Wielka Łąka i Pruska Łąka.
Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
Kategoria żak: Krzysztof Górzyński (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń); kategoria żakini: Maria Okrucińska (UKS Copernicus Toruń SP 32 Toruń); kategoria młodziczka: Zuzanna Charyga (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń) i kategoria młodzik: Tomasz Błażejewski (UKS Kometa Obrowo Copernicus Toruń)
Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
   1W dniu 29 maja 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty. Dla swoich najbliższych dzieci z oddziałów przedszkolnych („Krasnale”
i „Misie”) przygotowały część artystyczną pełną miłości i wdzięczności. Przygotowaniem akademii zajęły się p. Małgorzata Potorska oraz p. Iwona Kuchnicka. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki i wspólnie życzyły mamusiom i tatusiom wszystkiego co najlepsze.
   Po występie przedszkolaki wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane laurki pełne gorących życzeń. Po chwilach wzruszenia, nastąpił słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Dzień upłynął w miłej atmosferze.
   Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu miejsc siedzących oraz poczęstunku. 
Więcej…
 
Wycieczka do Biskupina Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Balcerek   
   1W dniu 28 maja klasy 4, 5a i 5b udały się na wycieczkę popularnym Szlakiem Piastowskim. To obowiązkowa trasa każdego Polaka by zapoznać się z częścią wczesnej historii naszego kraju. 
O 7 rano wybraliśmy się do Żnina, gdzie wsiedliśmy w kolejkę, która w deszczu zawiozła nas do Wenecji, a tam zwiedzaliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Z Wenecji autokarem udaliśmy się do Biskupina, gdzie naszym oczom ukazał się okazały widok Osady, w której mieszkali dawno, dawno temu pierwsi Polacy. Deszcz towarzyszył nam również tam. Po obiedzie przejechaliśmy do Kruszwicy, aby odważni mogli wspiąć się na 32 metrową Mysią Wieżę i usłyszeć legendę o Królu Popielu zjedzonym ponoć przez te sympatyczne stworzonka. Następnie, nadal w deszczu i wszyscy już, uczestniczyliśmy w rejsie po Jeziorze Gopło, największym jeziorem Kujaw. 
Mimo deszczowej pogody humory nam dopisywały i pełni wiedzy wróciliśmy szczęśliwie do domu! 
Więcej…
 
Niesamowity świat higieny jamy ustnej Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   13W ubiegłym tygodniu w oddziale przedszkolnym (grupa Misie) realizowany był program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6 - 7 lat i ma na celu wykształcenie  nawyku  dbania o higienę jamy ustnej.

   Podczas zajęć dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz konieczności regularnych wizyt u stomatologa. Wspólnie obejrzeliśmy film, w którym Kapitan Mega Czyścioch wyjaśniał dzieciom, dlaczego zęby i dziąsła są super ważne oraz w jaki sposób płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom. Na koniec Kapitan przekazał wskazówki i porady dotyczące utrzymana właściwej higieny jamy ustnej. Dzieci poznały pozostałych członków drużyny: pastę, nitkę dentystyczną i płyn do płukania, a także dowiedziały się, jak korzystać z tych przyborów. Każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z zadaniami do wykonania: labirynty, łamigłówki i zagadki. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom - nagrodę za gwiazdorski uśmiech. 

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DZIECIOM” Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
15W dniu 16.05.2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu recytatorskiego skierowanego do najmłodszych uczniów naszej placówki. Siedmioro uczestników z klas 0 – III pięknie recytowało wybrane wiersze polskich poetów.
Byli to: Kamila Błaszkiewicz z kl. II, Julia Szczerba z kl. I, Lidka Żurawska z kl. I, Natalia Szczerba z kl. „0”, Jan Rossek z kl. „0”, Emilia Derewecka z kl. „0” oraz Kamil Chrościelewski z oddziału przedszkolnego „Krasnale”.
Konkurs oceniała komisja w składzie:
1. p. dyrektor Julia Szczepańska,
2. p. Anna Preis - polonistka,
3. p. Anna Chmielewicz-Krzyżanowska – logopeda oraz nauczyciel muzyki
Po występach nastąpiła krótka przerwa w trakcie której przygotowane wiersze zaprezentowali uczestnicy „Koła Przyjaciół Biblioteki” z klasy VI.
Więcej…
 
Wycieczka do straży i apteki Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

916.05.2019r. odbyła się piesza wycieczka oddziałów przedszkolnych do OSP w Wielkim Rychnowie i apteki. Wyjście miało na celu zapoznanie z zawodem strażaka i farmaceuty. Dodatkowo dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu dbania o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób i utrwaliły numery telefonów alarmowych. Wspólny spacer był także okazją do sprawdzenia znajomości zasad ruchu drogowego.

Po jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej oprowadził nas pan Piotr Strzelecki, który opowiedział dzieciom o działalności tutejszej straży oraz zaprezentował sprzęt i ubiór strażacki. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenie hełmu strażackiego.

Po wizycie w straży pożarnej udaliśmy się do pobliskiej apteki. O pracy farmaceuty opowiadała nam pani Anna Piątkowska. Dzieci dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna - ludzie przychodzą tutaj nie tylko po lekarstwa, ale także po poradę w wielu sprawach związanych ze zdrowiem. 

Więcej…
 
Chłopcy najlepsi w gminie ! Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

   1W dniu 11 maja br. na CSiR w Kowalewie Pom. rozegrane zostały gminne eliminacje w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła do tych zawodów wystawiła trzy zespoły, tj. zespół dziewcząt i chłopców do trójboju i zespół chłopców do czwórboju. Po dwugodzinnej rywalizacji w czterech konkurencjach wyłonione zostały zespoły, które będą reprezentować naszą gminne w zawodach powiatowych. I tak: Dziewczęta w składzie: Lena Machałowska, Olga Kowalik, Weronika Stopyra, Wiktoria Szulc, Kwaśniewska Agata i Dębińska Jagoda, zajęły II miejsce, chłopcy: Oskar Szczerbicki, Sęk Mikołaj, Kamil Stachowski, Szymon Szewczyk, Kacper Boniecki i Sebastian Szefler wygrali zawody w trójboju lekkoatletycznym.

  Do ostatniej konkurencji toczyła się walka w czwórboju lekkoatletycznym, która wyłoniła najlepszy zespół. Są to nasi uczniowie w składzie: Hubert Kowali, Szymon Boniecki, Jakub Wilmanowicz, Łukasz Karolińczak, Wojtek Olechowski i Jakub Piróg. 

 

Więcej…
 


Strona 7 z 63
free pokereverest poker revie