Torowe Mistrzostwa Świata z udziałem kolarskich Sokołów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mZ trybun kolarskiego toru w Pruszkowie zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo obserwowali zmagania Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Aktywnym dopingiem, zwłaszcza Polskich reprezentantów zagrzewało do walki ośmioro naszych młodzików.Byliśmy świadkami ustanowienia wspaniałego rekordu świata przez reprezentację Australii w konkurencji: wyścig drużynowy na dochodzenie. Wizyta na Mistrzostwach jeszcze bardziej nas zmotywowała do solidnej pracy treningowej. 
 
Więcej…
 
Pierwszaki w Castoramie Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
   1Dnia 18.02.2019r. odbyła się wycieczka klasy pierwszej do Torunia. W programie wycieczki były warsztaty. Pierwsze zajęcia odbyły się w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczniowie poznali etapy powstawania świeczek oraz co zawierają świeczki. Potem przeszli do działań praktycznych i każdy uczestnik wykonał swoją świeczkę, którą zabrał do domu.
   Następnie udaliśmy się na warsztaty do Castoramy, w ramach organizowanego projektu Majsterkowo. Poznaliśmy różne stanowiska pracy w markecie budowlanym, zasady bezpieczeństwa panujące podczas pracy. Każdy wcielił się w rolę kasjera, szukał drzwi do Narnii i testował praktyczność mebli. Uczniowie musieli uważnie słuchać przedstawionych informacji podczas wędrówki po różnych działach. Gdzie co się znajduje, kto na jakim dziale pracuje, czy choćby co to jest perlator, ponieważ na koniec było 10 pytań, na które odpowiedzieliśmy bezbłędnie.
   Po oprowadzaniu dzieci wykonywały swoje tabliczki, malowały je na czarno wałkiem, wierciły dziurki wiertarko – wkrętarką oraz robiły zawieszki, według własnego pomysłu. Wykonane tabliczki zabrali do domu, łącznie z dyplomami i upominkami. Po tak warsztatowym dniu, szczęśliwi wrócili do domu. Kolejna wycieczka już w marcu.
Więcej…
 
Bal karnawałowy Drukuj
Wpisany przez I. Kuchnicka   
1Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
           14 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych: „Krasnale” i „Misie” oraz uczniów kl. I-III.
           Dzieci już od rana czekały na tę niezwykłą chwilę. W przygotowanych specjalnie na tę uroczystość strojach, trudno było rozpoznać naszych wychowanków. Na balu spotkać można było wróżki, księżniczki, królewny, pszczółki, biedronki, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać uczniów było bardzo trudno. Fantazja dzieci i kreatywność rodziców była imponująca, wszyscy wyglądali bajecznie i kolorowo. Dzieci bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców, które były przeplatane zabawami oraz konkursami. Zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz batonikami. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z oferty sklepiku oraz wzięcia udziału w loterii fantowej, której organizacją zajęli się uczniowie z kl. VI.
Więcej…
 
Walentynki w szkole Drukuj
Wpisany przez Julia Idziak   

   1Z okazji dnia świętego Walentego w szkole Samorząd Uczniowski rozsyłał zakochanym słodkości – samodzielnie wypieczone babeczki. Niektórzy mile zaskoczenie, a niektórzy niecierpliwe oczekiwali na wyznanie swojej drugiej połówki. Popołudniu uczniowie mogli potańczyć przy muzyce zaserwowanej przez dj Szymona i dj Miłosza. W trakcie pląsania na parkiecie dzieci mogły rozwiązywać miłosne zagadki Romea i Julii, wygrać los na loterii i skorzystać ze sklepiku szkolnego. Takie celebrowanie walentynek na pewno sprzyjało rozwojowi pozytywnych wibracji. 
Więcej…
 
Walentynkowa niespodzianka od Rady Rodziców Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   114 lutego br. rozpoczął się w naszej szkole niezwykle miło. To wszystko za sprawą p. Aleksandry Banasik i p. Agnieszki Paszkiewicz z Rady Rodziców, które zawitały do naszej szkoły i obdarowały wszystkich uczniów oraz pracowników słodkim walentynkowym serduszkiem.

Serdecznie dziękujemy za pamięć i miłą niespodziankę!!!
Więcej…
 
BAL KARNAWAŁOWY NA RZECZ DZIECI SP WIELKIE RYCHNOWO Drukuj
Wpisany przez Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie   
   109 lutego br. w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.
   Znakomitą imprezę na bardzo wysokim poziomie zapewnił DJ Rafcio który wszystkich uczestników porwał do wspólnej zabawy. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Zalewską wraz z Dyrektorem szkoły p. Julią Szczepańską przywitały zgromadzonych gości, życząc im udanej zabawy.To była idealna okazja, aby spotkać się i potańczyć, a przede wszystkim poznać siebie nawzajem.
   Organizatorzy dziękują uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz wszystkim, którzy w jakichkolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy.
Pozyskane fundusze w wysokości 2500,00 zł w całości zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka dla uczniów naszej szkoły.
Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
   15W dniu 07.02.2019r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieciom towarzyszyły: p. dyrektor - Julia Szczepańska, wychowawczyni – p. Joanna Murzynowska, p. Ewa Hartwig, p. Mirka Rogowska oraz p. Anna Dębińska.
   Podczas tegorocznej uroczystości przyszli czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece.
   Pasowanie poprowadzili uczestnicy Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy VI, którzy przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek bajkowe zagadki oraz krótki występ artystyczny, a także nauczyli pierszoklasistów mądrego wierszyka, który powinien towarzyszyć w życiu zarówno dzieciom, jak i dorosłym:
„Książka uczy wychowuje, rozwesela smutne dni.
Szanuj książki a zobaczysz, że w życiu pomogą Ci!” 
Więcej…
 
Na wielu strunach……., czyli instrumenty strunowe Drukuj
Wpisany przez Anna Chmielewicz Krzyżanowska   
   1Dnia 14 lutego 2019r. uczniowie z klas 5A i 5B podczas zajęć z muzyki wykonywali własnoręcznie instrumenty strunowe. Jak wiemy instrumenty strunowe należą do najstarszych instrumentów muzycznych. Prawdopodobnie prototypem instrumentów strunowych był łuk z drgającą cięciwą. Dlatego też uczniowie najpierw dokonali podziału instrumentów strunowych na: smyczkowe, szarpane, uderzane, a później mieli możliwość eksperymentowania i wykonali swoje kontrabasy, wiolonczele, gitary, mandoliny, czy banjo, które wyglądają fantastycznie. Na koniec zajęć odbył się wspólny koncert . Instrumenty można zobaczyć na parterze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. 
Więcej…
 
EkoWalentynki 2019 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
   Ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory blisko 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety - mówi Dominik Dobrowolski ekolog i podróżnik, pomysłodawca akcji.
 
W Wielkim Rychnowie akcja organizowana jest w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie . Lokalną koordynatorką akcji jest p. Joanna Murzynowska.
 
Głównymi Partnerami akcji są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System. Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu.
Szczegóły akcji na stronie www.cycling-recycling.eu
 
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
106.02.2019r. Krasnoludki i Misie zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu małego dziecka, dlatego też nasi najmłodsi zaprezentowali specjalny program artystyczny, w którym wyrazili swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Mimo tremy wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane laurki i złożyły życzenia.
Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
INFORMACJA
 
                  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przypomina,
iż w dniu 13 lutego 2019r. (środa) odbędą się wywiadówki w klasach według następującego harmonogramu:
- godz. 16:00 kl. I – III
- godz. 16:15- klasa VIII
- godz. 16:30 kl. IV, VA, VB, VI, VII
 
Oddziały przedszkolne w tym dniu nie mają zebrania, odbędzie się w innym terminie.
 
Julia Szczepańska
 – dyrektor szkoły
 
Zmiana planu Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

Plan lekcji obowiązujący w roku szkolnym 2018/2019 - od dnia 04.02.2019 r.

 
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
1W dniu 31.01.2019 roku odbył się „Konkurs Kolęd i Pastorałek” w Szkole Podstawowej w Mlewie. Naszą szkołę godnie reprezentowało aż 15 uczestników z oddziału „0” oraz klas I-III. Byli to:
kl.”0”
Urszula Ostrowska, Zuzanna Zalewska, Natalia Szczerba, Arkadiusz Dulnikowski, Florian Błaszkiewicz, Dominik Tyszkiewicz
kl.I
Maja Kasprowicz, Małgorzata Sekuła, Natalia Szefler, Julia Samplacka, Julia Szczerba
kl.II
Kamila Błaszkiewicz, Nikola Nowakowska, Julia Waścińska
kl.III
Wiktoria Maciołek
 
Więcej…
 
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z obsługi komputera Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Lewandowska   

ulotka

E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO POMORSKIEGO - ULOTKA

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ

 

 
EkoWalentynki Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
ekowalentynki
 
27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj
Wpisany przez Julia Idziak   
   1Nasza szkoła ucząc empatii młodych ludzi wzięła udział w 27 finale WOŚP. Wolontariusze zorganizowali licytację dla uczniów klas IV – VIII. W czwartek reprezentanci klas wzięli udział w ekscytującym przedsięwzięciu WOŚP. Co można było wygrać? Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją szkoły wystawili pod młotek m.in.: dzień bez niezapowiedzianych kartkówek lub odpowiedzi ustnych, pączki dla całej klasy, dzień z telefonem komórkowym na przerwach, wybór zabaw i gier na zajęciach wychowania fizycznego. W piątek na apelu pani Dyrektor przekazała oficjalnie nagrody wygranym klasom. Nasi wolontariusze zbierali również pieniądze na terenie szkoły oraz w niedzielę przed kościołem. Na podliczenie puszek wolontariusze wraz z opiekunem pojechali do sztabu w MGOK w Kowalewie Pomorskim. Bardzo wszystkim dziękujemy za zebranie ogromnej sumy pieniędzy na szlachetny cel. 
 
 
Więcej…
 


Strona 7 z 60
free pokereverest poker revie