Dzień Dziecka klasy II Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
Powiększ treść artykułu
   mTo był wyjątkowy Dzień Dziecka w klasie II. Od samego rana podróż autobusem do Urzędu Gminy w Kowalewie Pomorskim, gdzie Pan Burmistrz Jacek Żurawski opowiedział o pracy burmistrza oraz oprowadził nas po Urzędzie Gminy. Był też czas na rozmowę o swoich pasjach i życzenia z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie wiedzą już gdzie przyjść po dowód, załatwić sprawy urzędowe, gdzie jest kasa. Swój spacer  zakończyliśmy w sali plenarnej , gdzie odbywają się między innymi sesje rady miejskiej i inne posiedzenia. Tam na uczniów czekała niespodzianka – coś słodkiego, woda i smycz. Oczywiście był też czas na pamiątkowe zdjęcia.
   Po wizycie w Urzędzie poszliśmy ulicami Kowalewa na lody do Marsjano, gdzie uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu matematyki w praktyce. Każdy spojrzał na menu wybrał to na co miał ochotę, zamówił, zapłacił. Jako niespodziankę, do każdego zamówienia, uczniowie otrzymali po balonie na patyku. 
Więcej…
 
Igrzyska olimpijskie to marzenie każdego sportowca Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
Powiększ treść artykułu
   mPo kilku latach przerwy do kalendarza wydarzeń sportowych wróciły Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne. W środę 31 maja 2023 r. na CSiR w Kowalewie odbyły się długo wyczekiwane Igrzyska Sportowe. Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęła się ceremonia otwarcia oraz zapalenia znicza olimpijskiego. Ogień Olimpijski przyniosła sztafeta, która składała się z jednego uczestnika każdej ze szkół naszej Gminy. Zapalenie znicza i oficjalnego otwarcia dokonała pani  dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.
   Dla zawodników organizatorzy przygotowali wiele konkurencji sportowych, tj. biegi krótko i długodystansowe, sztafety 4x100 m, sztafety pokoleń a także konkurencje techniczne np. skok w dal, rzut piłeczką palantową czy piłką lekarską. Igrzyska były pełne emocji, a co najważniejsze rywalizacja odbyła się w duchu fair-play. W sumie zdobyliśmy 24 medale w tym 7 złotych, 12 srebrnych i 5 brązowych, co w klasyfikacji generalnej dało nam drugie miejsce w rywalizacji. 
Więcej…
 
Sokoły na podium stawały i doświadczenie zdobywały Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
m27 maja br. szesnaścioro zawodników UKS „ Sokół” Wielkie Rychnowo walczyło w Kuczwałach, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Chełmża. Najmłodsze kategorie wiekowe tj. żakinie do pokonania miały jedną rundy, a najstarsze tj. młodzicy pętlę pokonywali czterokrotnie.
Dobrą passę kontynuuje Jagoda Dębińska która wywalczyła 2 miejsce w kategorii młodziczka. Pozostałe nasze "Sokoły" walecznie, a miejsca w "top" 15 w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli:
 1. Dawid Lewandowski 8 miejsce.
 2. Wojciech Matuszkiewicz 9 miejsce.
 3. Nikola Nowakowska 10 miejsce.
 4. Amelia Mańska 12 miejsce. 
 5. Julia Szczerba 12 miejsce.
 6. Amelia Falkowska 13 miejsce.
 7. Wiktoria Ćwiklińska 14 miejsce.
 8. Małgorzata Sekuła 15 miejsce.
 9. Wiktoria Mańska 15 miejsce.  
Więcej…
 
Pomagamy potrzebującym Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka, Małgorzata Potorska, Bartosz Osenka   
Powiększ treść artykułu

   4W maju wolontariusze SKW „Otwarte serca” zorganizowali w naszej szkole zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla potrzebujących rodzin. Wiktoria, Kamil i Oskar w czwartkowe popołudnie najpierw spisali wszystkie przyniesione do szkoły dary, a następnie zajęli się przygotowywaniem paczek. W najbliższym czasie paczki zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w naszą akcję, okazując innym serce - serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Integracja Sensoryczna Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
mNasza szkoła bierze udział w konkursie na wyposażenie sali do Integracji Sensorycznej 

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu: link 

Organizatorem konkursu jest: Fundacja FOR KIDS 

zaś dostawcą nagród jest EMPIS.

 
Szkolny Turniej Rummikuba Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu

   1W poniedziałek 29 maja w naszej szkole odbył się Turniej gry planszowej „Rummikub” dla uczniów klas IV – VIII. Turniej składał się z dwóch rund podzielonych na 20-minutowe gry, w czasie których uczniowie dążyli do pozbycia się wszystkich płytek ze swojego stojaka w jak najmniejszej liczbie ruchów, do czego stosowali różnorodne strategie.

   Końcowym etapem turnieju był finał, do którego zakwalifikowało się czworo uczestników z najlepszym wynikiem. Po dynamicznej i emocjonującej rozgrywce okazało się, że: IV miejsce zajął Andrzej Tosnowiec z kl. VII, III miejsce zajęła Oliwia Sołtys z kl. V, II miejsce zajął Arkadiusz Dulnikowski z kl. IV, zaś szkolnym mistrzem Rummikuba okazał się Miłosz Lewandowski z kl. V. 

Więcej…
 
Tworzymy sztukę użytkową Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
Powiększ treść artykułu

   mDzięki projektowi „Laboratorium Przyszłości” działającemu w naszej szkole, uczniowie klas I-V uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu tzw. sztuki użytkowej. Korzystając z włóczek oraz krosen zakupionych w ramach projektu, dzieci stworzyły kolorowe dywaniki oraz ozdobne pompony. Prace manualne cieszą się dużym powodzeniem wśród naszych uczniów i dają im wiele satysfakcji z tworzenia własnoręcznie wykonanych przedmiotów.

Więcej…
 
Wysokie loty Sokołów w Mistrzostwach Wielkopolski Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

   mPrawie 100 młodych kolarzy i kolarek, w tym siedmioro zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo ścigało się w niedzielę w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim im. Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego rozegranego na Poznańskim osiedlu Krzyżowniki-Smochowice, będącym jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Wielkopolski Szkółek Kolarskich.

   W rywalizacji z kolarzami ze szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa z całej Polski zawodnicy trenowani przez Agnieszkę Zielaskowską i Mariana Krych spisali się doskonale i wywalczyli następujące miejsca: 

Więcej…
 
Klasa IV zwiedzała piękne zakątki Polski Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Balcerek   
Powiększ treść artykułu

   mW tym roku szkolnym klasa 4 odwiedziła dwa bardzo ważne pod względem historycznym miasta, Gniezno i Biskupin. Pod koniec listopada pojechaliśmy do Gniezna, pierwszej stolicy Polski, w którym oczarowała nas dostojna Katedra Gnieźnieńska, Wzgórze Lecha oraz Drzwi Gnieźnieńskie. Braliśmy także udział w warsztatach "Matanka - słowiańska łąka mocy". Po części historycznej był czas na zajęcia artystyczne. W zakładach GabiGlass stroiliśmy bombki z okazji zbliżających się świąt. Kreatywność i dobra zabawa towarzyszyła nam całe warsztaty.

Na początku maja, wraz z klasą V, odwiedziliśmy piękne tężnie po drodze do miejsca docelowego Biskupina. Ta licząca sobie 2,7 tysiąca lat osada to pomnik kultury łużyckiej i najważniejsze stanowisko archeologiczne w naszym kraju. Mogliśmy zobaczyć pozostałości osady obronnej, położonej na półwyspie Jeziora Biskupińskiego, z odwzorowanymi obozowiskami łowców i zbieraczy czy też pierwszych rolników. 

Więcej…
 
Wycieczka do Inowrocławia i Biskupina Drukuj
Wpisany przez Maja Kasprowicz, Amelia Trzmiel   
Powiększ treść artykułu
   1Nasz wyjazd (klasy IV i V) zaczął się od zbiórki przed szkołą o godzinie 7.45.Gdy już wszyscy się zebrali, wyjechaliśmy, w autobusie było ciekawie i wesoło.  
   Kiedy dojechaliśmy do Inowrocławia poszliśmy zwiedzać tężnie solankowe. Było to ciekawe, ponieważ  była to konstrukcja, gdzie z góry spadała słona woda. Obok było kilka ławeczek, na których siedziały zazwyczaj starsze osoby, które korzystały z uzdrowiskowej mocy tężni. Weszliśmy również na górę tężni i zlotu ptaka oglądaliśmy piękny krajobraz. Była też chwila wytchnienia szaleństwa na placu zabaw.
Więcej…
 
Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły Drukuj
Wpisany przez Bartosz Osenka   
Powiększ treść artykułu

2Z radością informujemy, że zaakceptowany został wniosek szkoły o realizację projektu Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły” - Priorytetowego Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Dzięki temu projektowi nasza szkoła otrzyma fundusze na wyposażenie klasopracowni, w której w przyszłym roku szkolnym odbywać się będą różnorodne zajęcia, w tym otwarte warsztaty dla uczniów innych placówek.

 
Pieczemy babeczki Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mCzwartkowe przedpołudnie 11 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy „Krasnale” spędziły bardzo pracowicie. Z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Piekarza, dzieci postanowiły coś upiec. Nie były to bułeczki, czy chlebek, lecz babeczki. Po zajęciach dydaktycznych dotyczących zawodu piekarza, przedszkolaki wraz z pomocnikami: uczniami kl. II oraz paniami: Iwoną i Mirką, udały się do szkolnej kuchni i ochoczo przystąpiły do działania. Na początku dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty potrzebne do wykonania muffinek, omawiały przybory wykorzystywane podczas pieczenia, aż w końcu zabrały się do pracy. Dzieci z wielkim zapałem odmierzały składniki na ciasto, mieszały je i nakładały do foremek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całą salę. Każdy przedszkolak niecierpliwie czekał na efekt końcowy swoich poczynań. Po 30 minutach ujrzeliśmy swoje rumiane, pachnące i ciepłe babeczki. 
Więcej…
 
Wizyta przedszkolaków w straży pożarnej Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mNiejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 18 maja 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się na pieszą wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Rychnowie.
Celem wycieczki było:
 1. - zapoznanie z pracą strażaka,
 2. - wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
 3. - uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
 4. - przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
Więcej…
 
Gminny Dzień Dziecka Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
plakat
 
Dzień Dobrych Uczynków Drukuj
Wpisany przez Bartosz Osenka   
Powiększ treść artykułu
   mW piątek 19 maja wolontariusze SKW „Otwarte Serca” zorganizowali w naszej szkole obchody Dnia Dobrych Uczynków. Tego dnia wszyscy uczniowie w sposób szczególny obdarowywali się dobrymi uczynkami – takimi z własnej inicjatywy, takimi „zerwanymi” ze ściany czy takimi, które losowali w loterii przygotowanej przez wolontariuszy. Każdy dobry uczynek (po wykonaniu) został zapisany na liściu i przypięty na specjalnie wyhodowanym Drzewie Dobrych Uczynków, które wyrosło przy salach 22 i 23.
   Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie włączyli się w dzielenie dobrocią z rówieśnikami, pracownikami i nauczycielami szkoły oraz osobami najbliższymi poza szkołą, m. in. rodzicami i rodzeństwem.
Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   m20 maja br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo  ze zmiennym szczęściem walczyli w Łążynie, gdzie rozegrano VI wyścig o Puchar Wójta Gminy Obrowo.
   Brawa dla naszej młodziczki Jagody Dębińskiej, która "kręcąc" w czteroosobowej ucieczce dnia wywalczyła 2 miejsce. 9 finiszowała Amelia Falkowska , 11 była Wiktoria Ćwiklińska, a Amelia Mańska i Nikola Nowakowska zajęły odpowiednio 13 i 14 miejsce (wszystkie SP Wielkie Rychnowo).
W najstarszej kategorii tj. młodzik 6 miejsce wywalczył Wojciech Matuszkiewicz (SP Wielka Łąka)
Więcej…
 


Strona 6 z 91
free pokereverest poker revie