Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj
Wpisany przez Sylwia Zawadzka   
1Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.
W pierwszych dniach maja obchodzone są trzy ważne święta:
1 maja , który zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 maja , który od 2004 r. ustanowiony został Dniem Flagi.
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji.
   Ze względu na minione wydarzenia, uroczysty apel w naszej szkole został przeniesiony na 8 maja. Nie jest to jednak data przypadkowa. Jest to bowiem Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej.
Więcej…
 
Kolarskie zwycięstwo w majówkę Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mNa ściganiu początek maja spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigachw ramach kujawsko – pomorskiej ligi UKS.
            1 maja br. w Toruniu na torze rallycrossowym o długości 850 metrów rozegrano Kryterium Uliczne. Bardzo dobrze w kategorii żakini zaprezentowała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo), która wywalczyła I miejsce.
Na tym szybkim i emocjonującym kryterium wystartowali także: Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo); Julia Kolasa (SP Wielka Łąka); Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy); Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo); Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) ; Konrad Ostrowski, Karol Pruski SP Wielkie Rychnowo); Mateusz Płotka; Jakub Regulski (SP Wielka Łąka); Weronika Rysiewska; Jonasz Śliwka i Amelia Welka (wszyscy SP Wielkie Rychnowo), którzy zdobyli nowe cenne doświadczenia i wywalczyli miejsca  w czołówce.
3 maja br. w Lubawie rozegrano XXIV Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Miasta. Kolarze rywalizowali na pętli o długości 1800 metrów przebiegającej przez Rynek, część trasy prowadziła po kostce brukowej.  
Więcej…
 
Przyjaciele Zippiego Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   1W tym roku szkolnym, w oddziale przedszkolnym (grupa Misie) realizowany był program promocji zdrowia psychicznego - „Przyjaciele Zippiego”. Od października do maja, co tydzień odbywały się zajęcia - tzw. spotkania z Zippim, na które z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci.

Program „Przyjaciele Zippiego” składa się z 6 części, a na każdą część składają się 4 zajęcia. Głównym celem programu jest rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci. Poprzez słuchanie opowiadań i wykonywanie ćwiczeń, dzieci uczą się, jak znaleźć rozwiązanie różnych problemów, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. W czasie 24 spotkań, jakie odbyły się w naszej szkole rozmawialiśmy z dziećmi:

- o uczuciach - tj. smutek, radość, złość, zazdrość, zdenerwowanie, rozdrażnienie;
- o komunikacji - uczyliśmy się mówić to, co chcemy powiedzieć, a także słuchać siebie nawzajem;
- o przyjaźni - jak utrzymać przyjaźń, jak ją nawiązać, jak rozwiązywać konflikty z przyjaciółmi;
- o rozwiązywaniu konfliktów - jak rozwiązywać problemy, co to jest przemoc i jak sobie z nią poradzić;
- o przezwyciężaniu zmiany i straty - jak poradzić sobie ze zmianami, które zachodzą w naszym życiu
- o radzeniu sobie w różnych sytuacjach.

Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Administrator   

INFORMACJA

                   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przypomina,

iż w dniu 10 maja 2019r. (piątek) odbędą się wywiadówki w klasach według harmonogramu:

  • - Kl. II i kl. III godz. 16:00
  • - Kl. I godz. 16:30
  • - Kl. IV-VIII 16:30

Po wywiadówkach odbędą się konsultacje ze wszystkimi nauczycielami.

Julia Szczepańska

– dyrektor szkoły

 
ZBIÓRKA LEKTUR DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   W naszej szkole rusza akcja „Podaruj książkę bibliotece”. Wszyscy, którzy chcieliby ofiarować bibliotece szkolnej lekturę mają teraz taką możliwość. Zbiórka ma na celu odnowienie i wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej.

Oddane książki nie muszą być nowe, ważne aby nie były poplamione bądź podarte i mogły służyć jeszcze innym uczniom w kolejnych latach.

Zbiórka trwa do 31.05.2019 roku.

Książki można zostawiać w bibliotece szkolnej, świetlicy szkolnej oraz sekretariacie. Każdy darczyńca otrzyma pozytywną uwagę w dzienniku oraz weźmie udział w losowaniu nagrody niespodziankiJ

UWAGA!

               Zbieramy tylko lektury szkolne z spośród tytułów na załączonej liście. - lista lektur - pdf

 
Kolarska Liga UKS 2019 wystartowała Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

   m27 kwietnia br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wystartowali w wyścigu inaugurującym kolarską Ligę UKS, który odbył się w Nowogrodzie.  Zawodnicy rywalizowali na selektywnej rundzie o długości 8 km.

   Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie - tu bardzo dobre zaprezentowała się Wiktoria Nowakowska (SP Wielkie Rychnowo), której niewiele zabrakło do pierwszego podium, ostatecznie zajęła 4 miejsce. Dobrze spisała się Martyna Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo) finiszując na 7 pozycji.

   W ponad czterdziestoosobowym peletonie żaków zadowalająco spisali się „biało – niebiescy”: Konrad Ostrowski wywalczył 11 pozycję, Jonasz Śliwka był 17, Karol Pruski 19, a Mateusz Borzejewicz (wszyscy SP Wielkie Rychnowo) swój start zakończył na 33 miejscu. 

Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Administrator   
   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przypomina, iż zgodnie z harmonogramem roku
szkolnego 2018/2019 dzień: 02.05.2019 r. jest wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
   
  Uczniowie wracają do szkoły 06 maja 2019r.

Julia Szczepańska

– dyrektor szkoły

 
INFORMACJA !!! Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje, iż z dniem 26 kwietnia 2019r. zostaje zawieszona akcja strajkowa nauczycieli.

   W związku z powyższym od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zapraszamy wszystkich uczniów ( od „0” 3-5 latków do kl. VIII)

na zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. 

Julia Szczepańska – dyrektor szkoły

 
Zapraszamy do udziału w IX Tour de Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisany przez UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo   
miniaturka„Światowy Dzień Roweru” – 03.06.2019 r.

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim są organizatorami IX Tour de Kowalewo Pomorskie.

Termin imprezy: 03.06.2019r. start Świetlica w Srebrnikach godz. 17:00, meta Kowalewo Pomorskie ok. 19:00

Przewidywana trasa 22 kilometrowego Rajdu wiedzie przez Srebrniki - Mariany – Wielkie Rychnowo – Borówno- Wielka Łąka – Pruska Łąka – Szewa- Chełmonie – Bielsk- Kowalewo Pomorskie

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji – nie czekaj zapisz się już dziś!!!

Szczegółowe informacje oraz obowiązkowa karta zgłoszenia poniżej. 

Więcej…
 
I seria Pucharu Polski za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski, w tym nasi młodzicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Strzelec Krajeńskich, gdzie rozegrana została I seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.
   Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. "Biało -niebiescy" wywalczyli następujące pozycje: Wśród młodziczek: 24 Katarzyna Kurzyńska; 26 Julia Kolasa; 28 Weronika Rysiewska; 30 Amelia Welka. Młodzicy: 21 Jakub Regulski; 23 Rafał Flader; 32 Dominik Kepka; 37 Aleksander Lipiński.
   Następnego dnia w wyścigu ze startu wspólnego pierwsi do rywalizacji ruszyli młodzicy, którzy do pokonania mieli 40 km. Kraksy i defekty nie ominęły naszych zawodników, którzy ostatecznie swój start zakończyli na następujących miejscach: 30 Aleksander Lipiński, 31 Jakub Regulski, 51 Dominik Kepka, Rafał Flader po upadku nie był w stanie kontynuować jazdy. Wśród młodziczek Katarzyna Kurzyńska finiszowała w głównej grupie na 24 miejscu. Weronika Rysiewska zajęła 34 pozycję, Julia Kolasa 36 miejsce, a Amelia Welka zameldowała się na 38 pozycji. 
Więcej…
 
Czyste powietrze wokół nas Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   1W pierwszym tygodniu kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa Misie) uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma charakter profilaktyczny, składa się z pięciu zajęć warsztatowych i ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Bohaterem programu jest mały, sympatyczny, zielony dinozaur - Dinek, którego polubiły wszystkie dzieci. W ramach zajęć byliśmy na spacerze, w czasie którego każdy przedszkolak wcielił się w rolę badacza - obserwatora. Zadaniem dzieci było zaobserwować jak najwięcej dymów oraz to, skąd one się wydobywają. Następnie w grupach dzieci wykonywały plakat pt. „Źródła dymów”. Kiedy wyjaśniliśmy sobie, co i dlaczego dymi, przeszliśmy do kolejnego tematu - tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?".

Więcej…
 
Pomoc dla Hospicjum Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   506.04.2019r. przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca” odwiedzili Hospicjum „Nadzieja w Toruniu”. W naszej szkole w marcu odbyła się zbiórka dla podopiecznych z Hospicjum, do której przyłączyli się uczniowie wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne. Dzięki ofiarności udało się zebrać wiele potrzebnych artykułów oraz ponad 660 zł. Za zgromadzone pieniądze dokupiliśmy najbardziej potrzebujące rzeczy tj. prześcieradła, pampersy oraz słodki świąteczny upominek.

W imieniu podopiecznych i pracowników Hospicjum Nadzieja pragniemy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Więcej…
 
"Drama Competition" Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Balcerek   
   2Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca, a Grupa Teatralna z klasy 5a w składzie: Kończalski Piotr, Kończalski Paweł, Żółtowska Martyna, Zieliński Mateusz, Wiśniewska Magda, Sokołowska Angelika, Piotrowski Mariusz, Paszkiewicz Zuzia, Paszkiewicz Patrycja, Owczarczyk Ola i Kwaśniewski Łukasz, chciała się pochwalić II miejscem w corocznym konkursie z języka angielskiego "Drama Competition" zdobytym w dniu 2 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Do konkursu stanęło 7 drużyn z naszej gminy, wszyscy wspaniale prezentowali swoje przedstawienia. Jury miało ciężkie zadanie, ale na szczęście zdecydowało przyznać naszej "Królowej Śniegu" II miejsce, po grupie z Kowalewa wystawiającej "Królewnę Śnieżkę i siedmiu Krasnoludków". 
To dla nas ogromne wyróżnienie i sukces. Nasze przygotowania zostały zauważone i motywują nas do dalszej pracy nad naszym warsztatem teatralnym i językowym!!! 
Więcej…
 
Życzenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
zyczenia
 
Sezon kolarski 2019 wystartował Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mW trakcie pięciodniowej intensywnej i wyczerpującej konsultacji szkoleniowej w Sobótce koło Wrocławia, w dniach 06-07 kwietnia br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczyli w dwóch wyścigach kolarskich, będących oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
Pierwszym startem było Międzynarodowe Kryterium Kolarskie rozegrane na ulicach Dzierżoniowa. UKS „Sokół” miał swoich reprezentantów w kategoriach: młodzik i młodziczka. W zmaganiach młodzików najwyżej sklasyfikowany na dziewiątej pozycji był Jakub Regulski (SP Wielka Łąka). Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo) zajął dwudziestą pierwszą pozycję, a rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem Dominik Kepka (SP Wielkie Rychnowo) wywalczył dwudzieste trzecie miejsce. Nasze młodziczki: Weronika Rysiewska, Amelia Welka (obie SP Wielkie Rychnowo) oraz Julia Kolasa (SP Wielka Łąka) po problemach technicznych ukończyły swoje zmagania w drugiej dziesiątce.
Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Julia Szczepańska- dyrektor szkoły   

Szanowni Rodzice!

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje, że akcja protestacyjna nauczycieli podjęta w dniu 8.04.2019r. trwa nadal.

Egzaminy Ósmoklasisty odbędą się zgodnie w harmonogramem w dniach:

  • 15 kwietnia
  • 16 kwietnia
  • 17 kwietnia

Uczniów klasy VIII zapraszamy na godz. 8.20.

Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej, długopisu lub pióra z czarnym wkładem oraz linijki w drugim dniu egzaminu.

W dniach 15,16,17 kwietnia dowóz będzie zapewniony.

 

Jednocześnie przypominamy, że:

  • 15,16 oraz 17 kwietnia w związku z egzaminem ósmoklasisty są ustalonymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów.
  • od 18 do 23 kwietnia trwa wiosenna przerwa świąteczna.

 

Julia Szczepańska- dyrektor szkoły

 


Strona 5 z 60
free pokereverest poker revie