Sokół w poszukiwaniu kolarskich talentów Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

   mW dniach 17.10 – 22.10 br. w poszukiwaniu kolarskich talentów szkoleniowcy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo gościli wśród uczniów klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.  Przyszli adepci kolarstwa rywalizowali na dystansie 400 metrów na bieżni CSiR. Chętnych do spróbowania swoich sił na rowerze nie brakowało, a celem przewodnim rywalizacji była popularyzacja kolarstwa wśród młodzieży oraz wyłonienie reprezentacji  Szkoły na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. 

 

Więcej…
 
Mistrz Gminny – chłopcy jadą dalej Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
   1Kolejne zawody za naszymi uczniami, po lekkoatletyce przyszedł czas na gry zespołowe.  Pierwszą grą był  unihokiej. W dniu 15 października nasze reprezentacje pojechały do Kowalewa Pomorskiego, gdzie rozegrane zostały gminne eliminacje w tej dyscyplinie. 
Dobrze spisały się nasze dziewczęta, które zajęły trzecie miejsce. Ich koledzy nie dali szans innym zespołom, wygrali wszystkie trzy spotkania i z kompletem punktów i tytułem Mistrza Gminy, zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Zawody rozegrane zostaną, jak co roku, w Szkole Podstawowej we Wrockach.
Chłopcy grali w składzie: Szymon Boniecki, Krzysztof Borkowski, Damian Dąbrowski, Antek Górka, Hubert Kowalik, Wojtek Olechowski, Jakub Piróg, Bartek Robionek. 
Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj
Wpisany przez Administrator   
   615 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Niewątpliwie jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły oraz uczniów. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego skierowały w stronę świętujących wiele miłych, serdecznych słów, jednak przede wszystkim podziękowały za zaangażowanie i trud wkładany w nauczanie, wychowywanie i przekazywane wartości. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, pracownicy oraz byli i obecni nauczyciele. Ten dzień był także bardzo ważny dla naszych odważnych pierwszoklasistów, bowiem tego dnia zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Każdy, bez wyjątku przeszedł test polegający na wypiciu magicznej mikstury – soku z cytryny. Choć niektórym skrzywiły się miny, wszyscy byli bardzo zadowoleni. Pierwszoklasistom życzymy motywacji do nauki i łatwości w jej zdobywaniu.
Natomiast całemu gronu nauczycielskiemu należą się ogromne podziękowania oraz najserdeczniejsze życzenia… 
Więcej…
 
Informacja Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
INFORMACJA
 
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przypomina,
iż w dniu 17 października 2019r. (czwartek) w godzinach 16-17 odbędą
się konsultacje dla rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Nieobecni nauczyciele podczas konsultacji: p. A. Szymczak ( matematyka),
p. N. Zachwieja (chemia), p. M.Opałka (informatyka)
 
Julia Szczepańska
 – dyrektor szkoły
 
Zwycięstwa kolarskich Sokołów ma koniec sezonu Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mNa zakończenie udanego sezonu szosowego w minioną niedzielę zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w XII Integracyjnym Kryterium Asów rozegranym w Lubiczu Górnym.
   Przed głównymi wyścigami rywalizację sportową rozpoczęły dzieci z roczników 2008-2013, które do pokonania miały dystans 1200 metrów. Świetnie spisali się młodzi adepci naszej szkółki kolarskiej. W swojej kategorii wiekowej zwyciężył Dawid Lewandowski  (SP Pluskowęsy), a Dominika Lewandowska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła trzecie miejsce. Solowe zwycięstwo w roczniku 2013 wywalczył Brajan Śliwka.
   Kolejnych emocji dostarczył wyścig kat. żakini, który zakończył się zwycięstwem Martyny Lewandowskiej i czwartym miejscem Wiktorii Nowakowskiej (obie SP Wielkie Rychnowo). 
Więcej…
 
Wycieczka do Górzna Drukuj
Wpisany przez Marta Rychel   

   2W dniu 3.10.2019 roku (czwartek) klasa III brała udział w klasowej wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. Wycieczka zorganizowana została w ramach wygranej w konkursie „Ekowypady za elektroodpady”. Dzieci z uśmiechem na twarzy i pełne energii przemierzały leśne ścieżki edukacyjne wiodące przez Rezerwat Przyrody Szumny Zdrój, pokonując aż 8 kilometrów. Po leśnym spacerze klasa wzięła udział w zajęciach poszerzających ich wiedzę na temat wilków. Za udział w zajęciach, w prezencie wszyscy otrzymali czapki z daszkiem oraz koszulki. Dzieci choć zmęczone, z rumieńcami na twarzy przyznały, że wycieczka była bardzo udana. 

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

1230.09.2019r. (poniedziałek) w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w każdej grupie dziewczynki przygotowywały dla swoich kolegów laurki. Chłopcy w tym czasie mogli bawić się wybranymi przez siebie zabawkami. Kiedy wszystko było już gotowe, dziewczynki zaśpiewały „Sto lat”, złożyły kolegom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im przygotowane wcześniej „LEGITYMACJE SUPERCHŁOPAKA” oraz drobne upominki, przygotowane przez rodziców.

O tym, że prezenty bardzo się podobały świadczyły uśmiechy na twarzach chłopców i słowa podziękowania skierowane do koleżanek z grupy. 

 

Więcej…
 
Z sukcesem pojechali dla Ryszarda Szurkowskiego Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

  m28 września br. na poznańskich Smochowicach zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo rywalizowali w XXI Ogólnopolskim wyścigu o puchar Mariana Więckowskiego. Cała impreza miała szlachetne przesłanie: zebranie środków na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego - polskiego kolarza wszech czasów.

   Podczas rozegranego wyścigu ze startu wspólnego doskonale spisali się nasi zawodnicy, którzy wywalczyli następujące miejsca: W kategorii żakini zwyciężyła Martyna Lewandowska, trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Nowakowska (obie SP Wielkie Rychnowo). Także na trzecim miejscu podium swój start zakończył Konrad Ostrowski, a czwarty był Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo). Młodziczka Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) była piąta , a Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) zajął czwarte miejsce w kat. młodzik. 

 

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
1220 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju
i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności.
   W tym roku szkolnym świętowanie rozpoczęliśmy już 10 września. Nasze oddziały przedszkolne: „Krasnale”(3-5 latki) i „Misie”(6- latki) pod opieką wychowawczyń
i p. Malgorzaty Szlas, wyjechały na obchody Gminnego Dnia Przedszkolaka. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury czekało na nas wiele atrakcji.
Na początku uroczystości życzenia z okazji zbliżającego się święta przekazali przedszkolakom uczestniczący w imprezie organizatorzy: p. Jacek Żurawski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego oraz p. Barbara Niewidział – Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.
Więcej…
 
Złote kolarskie ostatki Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mMiniony weekend był niezwykle udany w wykonaniu kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. 21 września br. Martyna Lewandowska i Wiktoria Nowakowska wywalczyły złoty medal podczas rozegranych w Robakowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Dziewczyny w kategorii żakini na dystansie 7,1 km wykręciły najlepszy czas tj. 12.03,65 i odniosły zdecydowane zwycięstwo.
   Brawa dla Rafała Flader i Jakuba Regulskiego, którzy w kategorii młodzik wywalczyli piąte miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również żacy: Konrad Ostrowski i Mateusz Płotka z czasem 12.32,04 zajęli szóste miejsce.
   Następnego dnia w Małym Rudniku rozegrano wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Na starcie tych zawodach stanęło blisko 150 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. 
   Czołowe miejsca w "top 10" zajęli: kategoria żak: Konrad Ostrowski bardzo dobre 6 miejsce. W kategorii żakini Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska wywalczyły odpowiednio 6 i 7 pozycję. Wśród młodzików w głównej grupie finiszował Aleksander Lipiński
Więcej…
 
Sztafety na medal Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
   1Początek nowego roku szkolnego przyniósł nam kolejne emocje sportowe. 19 września br. w Kamionkach rozegrane zostały sztafetowe biegi przełajowe. Pierwszy raz w zmienionej formule, czyli w skład sztafety wchodziło pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Nasza szkoła wystawiła do zawodów dwie kategorie wiekowe - młodsza roczniki 2007 i młodsi oraz starsza 2005 i młodsi. Zmieniona formuła przyniosła bardzo dużo emocji, ponieważ do ostatniej zmiany trwała walka o awans do zawodów powiatowych. Według komunikatu końcowego  w  kategorii młodszej przegraliśmy o jedną sekundę,  a w starszej o siedem. Występ naszych sztafet zaliczamy do bardzo udanych i liczymy, że w biegach przełajowych indywidualnych uda się zakwalifikować kilku naszym zawodnikom do rywalizacji na wyższym szczeblu.
 
Więcej…
 
Informacja Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

Plan lekcji obowiązujący w roku szkolnym 2019/2020 - od dnia 07.10.2019 r.

 
Sprzątanie Świata 2019 Drukuj
Wpisany przez Mirosława Adamczyk   

  19 Od wielu lat w Polsce wrzesień to czas porządków. „Sprzątanie Świata” to międzynarodowa akcja, w którą corocznie włącza się społeczność naszej szkoły. Tym razem akcja rozpoczęła się w dniu 20 września. Od samego rana nasi uczniowie zaopatrzeni w niezbędne narzędzia i przybory wyruszyli na sprzątnie terenu wokół naszej szkoły. Akcja poprzedzona była pogawędką na temat celu kampanii, wyznaczenia terenu oraz przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Każdy uczeń zaangażował się w akcję i starał się jak najlepiej wykonać zadanie. Na koniec pełne worki zostały umieszczone w określonym miejscu.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość ekologiczna naszych wychowanków i całego społeczeństwa. Zachęcamy do promowania nieśmiecenia i dbania  o nasze środowisko.

Więcej…
 
Czwarte kolarskie zwycięstwo Martyny Lewandowskiej Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
mBardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy w miniony weekend wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.
   W sobotę do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Znakomicie   spisały się nasze dziewczęta: w kategorii żakini zwyciężyła Martyna Lewandowska, szósta finiszowała Wiktoria Nowakowska.
       Czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli także żacy: Konrad Ostrowski finiszował na 7 miejscu, 13 był Jonasz Śliwka, a 17 Mateusz Płotka. Wśród 51 młodzików Aleksander Lipiński, Rafał Flader  i Jakub Regulski zajęli odpowiednio 15, 19 i 25 miejsce. 
Więcej…
 
Kolarskie Szkółki Motoarena 2019 Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m18 września br. na Motoarenie Urząd Marszałkowski w Toruniu wraz z TKK „Pacific” i ALKS „Stal” Grudziądz po raz piąty zorganizował imprezę pod nazwą „ W pogoni za Mają i Majką szukamy następców Kwiatka”  promującą  działalność Kujawsko -Pomorskich Szkółek Kolarskich powstałych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.
   Gospodarzem organizacyjnym imprezy był UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo.  
Więcej…
 
Informacja Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   

INFORMACJA

                   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje, iż w dniu 19 września 2019r. (czwartek) odbędzie się wywiadówka ogólna o godz. 16:00, a około 16:30 zebrania z wychowawcami, tylko rodzice uczniów klasy III będą mieli spotkanie w piątek 20 września o godz. 16:30.

Julia Szczepańska

 – dyrektor szkoły

 


Strona 5 z 63
free pokereverest poker revie