Kolarskie Wicemistrzostwo dla UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   m03 października br. na Motoarenie w Toruniu odbyło się podsumowanie kolarskiej Ligi „Szlakiem Uczniowskich Klubów Sportowych za sezon 2023” połączone z prezentacją szkółek kolarskich działających w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Z wielką radością informujemy, iż drużyna UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo z liczbą 1153pkt. wywalczyła tytuł II Wicemistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasyfikacji generalnej klubów w sezonie 2023. Na ten sukces składają się bardzo dobre wyniki w końcowej klasyfikacji indywidualnej i tak w: kategorii młodzik Wojciech Bukalski wywalczył 4 miejsce, a Dawid Lewandowski wywalczył 8 miejsce. W kategorii młodziczka Jagoda Dębińska wywalczyła 4 miejsce, a Nikola Nowakowska zajęła 10 miejsce. 
Więcej…
 
Wizyta ratowników WOPR u przedszkolaków Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu

   m3 października przedszkolaków grupy „Misie” oraz „Krasnale” odwiedzili wyjątkowi goście - ratownicy toruńskiego oddziału  Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, p. Marek Popek oraz p. Natalia. Celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie pierwszej pomocy i zapoznanie z pracą ratownika wodnego. Ratownicy zaprezentowali dzieciom niezbędny sprzęt do ratowania życia- przenośny defibrylator AED, nosze, urządzenie do udrażniania dróg oddechowych przy zadławieniach,  a także wyposażenie apteczek. Po pokazaniu bardzo ciekawego ekwipunku ratowników nasze przedszkolaki przystąpiły do praktycznego szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły układanie poszkodowanego z pozycji bocznej. Sprawdzały czy poszkodowany oddycha, jeśli nie - przystępowały do procedury RKO. Bardzo przydatne w tym momencie były fantomy różnych rozmiarów do doskonalenie umiejętności masażu serca. Zarówno Misie jak i Krasnale poradziły sobie z tym zadaniem perfekcyjnie. Pan Marek podkreślał jak udzielać pierwszej pomocy, by zarówno poszkodowany, jak i udzielający pomocy byli bezpieczni. Kolejnym etapem szkolenia było opatrywanie ran i złamań, gdzie w ruch poszły bandaże i chusty. Dzięki wielkiemu profesjonalizmowi ratowników WOPR czas szkolenia przebiegł w miłej atmosferze. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, na które pan Marek udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Cieszymy się, że najmłodsi uczniowie naszej społeczności szkolnej zdobyli ważną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. 

Więcej…
 
Zdrowo i kolorowo Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

mW pierwszym tygodniu października dzieci z oddziału przedszkolnego – grupa „Misie” rozmawiały o owocach i warzywach. Jako podsumowanie naszych działań w ramach tematyki tygodnia postanowiliśmy przygotować pyszne sałatki: jarzynową i owocową. Dzieci samodzielnie pokroiły wszystkie składniki, a następnie przystąpiły do degustacji. Zdecydowana większość stwierdziła, że przygotowane wspólnymi siłami sałatki smakują wyśmienicie.

Więcej…
 
Rychnowskie Sokoły w czołówce Mistrzostw Polski Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

mW dniach 30 września - 01 października br. kolarski peleton,  w tym kolarze z Gminy Kowalewo Pomorskie zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe dwójkami na czas i jeździe drużynowej na czas. Jazdę dwójkami na czas skończyliśmy  dobrym występem naszych młodzików Wojciecha Bukalskiego i Dawida Lewandowskiego, którzy wśród 28 duetów z całej Polski wywalczyli 8 miejsce w kategorii młodzik. Nasz drugi duet Mateusz Borzejewicz i Konrad Ostrowski w rywalizacji ze starszymi rocznikowo kolegami w kategorii junior młodszy wywalczył 18 miejsce.

Więcej…
 
Piknik „Bezpieczny przedszkolak” Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   m28.09.2023 r. w naszej szkole odbył się piknik pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”, w którym udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy „Misie” i „Krasnale”. Do naszej szkoły w godzinach przedpołudniowych przyjechali policjanci z Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim, strażacy z OSP w Wielkim Rychnowie oraz ratownicy z ZRM P Kowalewo Pomorskie. Spotkanie z przedstawicielami służb ratowniczych było okazją nie tylko do utrwalenie ogólnych zasad bezpieczeństwa w domu czy na drodze, ale także do zapoznania się ze specyfiką pracy policjanta, strażaka czy ratownika. Podczas spotkania dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt, którego używa się podczas różnych akcji, a także wsiąść do samochodów specjalistycznych i wcielić się w rolę strażaka, policjanta czy ratownika. Dzieci były bardzo ciekawe i zadawały mnóstwo pytań, na które nasi goście z chęcią udzielali odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się piknikiem przygotowanym przez rodziców. Na wszystkich czekały pyszne bułeczki, owoce oraz babeczki. 

Więcej…
 
Kolarskie Sokoły na podium Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

7Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy  wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego. 

W sobotę 09 września br. do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii młodzik 9 miejsce wywalczył Wojciech Bukalski, tuż za nim finiszował Dawid Lewandowski . Wśród młodziczek 10 miejsce wywalczyła Amelia Mańska, 12 była Wiktoria Mańska, Nikola Nowakowska i Amelia Falkowska wywalczyły odpowiednio 13 i 24 miejsce. Nasi żacy Arkadiusz Dulnikowski i Florian Błaszkiewicz finiszowali w peletonie na 27 i 28 pozycji. W kategorii żakini Urszula Ostrowska i Małgorzata Sekuła zajęły odpowiednio 12 i 13 pozycję.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Dzień Chłopaka Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   mW piątek 29.09.2023 r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów laurkę w kształcie serduszka z napisem „SUPER CHŁOPAK”. Po zabawie w swoich ulubionych kącikach przyszedł czas na wręczanie prezentów. Dziewczynki zaśpiewały „Sto lat” i złożyły swoim kolegom najserdeczniejsze życzenia, wręczając wcześniej przygotowane upominki: samolociki z lizakiem oraz dedykacją, laurki i dyplomy.

Więcej…
 
Projekt matematyczny Matematyka wokół Kopernika Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu

   5Od 1 września do 31 grudnia 2023r. w naszej szkole będzie realizowany projekt „Matematyka wokół Kopernika” wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą w Pluskowęsach w ramach X edycji Programu mPotęga, organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.  Projekt ma na celu rozwijanie kompetencji matematycznych, wyobraźni, kreatywności i twórczego myślenia, a jednocześnie  przybliżyć uczniom postać Mikołaja Kopernika w  550 rocznicę urodzin astronoma.

   14 września w ramach projektu „Matematyka wokół Kopernika” została nawiązana współpraca z Muzeum Okręgowym, a dokładniej z Domem Kopernika w Toruniu. Uczniowie klasy V i VI wraz z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej szkoły w Pluskowęsach wspólnie uczestniczyli w warsztatach.

Więcej…
 
Misje Parafialne Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
misje
 
Dot Day – Dzień Kropki Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
Powiększ treść artykułu
   mDnia 15.09.2023r. w klasach I – III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wstępem do obchodów tego dnia był film o Vashti, która nie wierzyła we własne siły, po czym zobaczyła swoją pracę wyeksponowaną w ramce i zaczęła tworzyć duże i małe kropki.
Tym motywem postanowiliśmy przejść do działania. Na 4 stanowiskach można było wykropkować farbami i patyczkiem misia i koła olimpijskie. Pokolorować piłki i stworzyć własne wzory. Wykleić z plasteliny tęczę lub sowę. Były też origami z koła, gdzie można zrealizować swoje pomysły. Kto chciał, mógł sobie zrobić zdjęcie w kropkowej ramce. Chętni uczniowie mieli elementy swojego stroju w kropki. Tym wyjątkowym dniem rozbudziliśmy w dzieciach kreatywność i wiarę we własne siły, a wszystko w kropki, kropeczki, koła kółeczka. 
Więcej…
 
Dzień Kropki Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   m15 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pomysłowości i odkrywania talentów. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w grochy, kropki i kropeczki. Zajęcia rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki z kropką. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Następnie wysłuchaliśmy historii o małej dziewczynce, której wydawało się, że nie potrafi rysować. Pewnego dnia nauczycielka zachęciła ją, by spróbowała namalować choć małą kropkę na kartce. Vashti bardzo  się zdziwiła, kiedy okazało się, że jej praca zawisła nad biurkiem nauczycielki. Od tej pory dziewczynka zaczęła rysować różne kropki. Mała Vashti  dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i  zrozumiała, że warto próbować różnych rzeczy, nawet gdy nie zawsze nam wychodzą, bo inni mogą uznać je za wspaniałe osiągnięcie. Później każdy przedszkolak wykonał samodzielnie pracę plastyczną. Przeczytaliśmy również książkę pt. „Naciśnij mnie” Hervé Tulleta, która skrada serca wszystkich czytelników. Ta niezwykła książka zachęca do wspólnej zabawy. To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać i której trzeba klaskać. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzają wyobraźnię czytelnika. Z pewnością wrócimy jeszcze do tej i innych pozycji Tulleta. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

Więcej…
 
Wycieczka do Bydgoszczy Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska – kierownik wycieczki   
Powiększ treść artykułu
   m1Dnia 14.09.2023r. uczniowie klas I – III w ramach programu Poznaj Polskę wybrali się do Bydgoszczy. Dzięki rządowemu wsparciu uczniów czekało wiele atrakcji. Gdy dojechaliśmy na miejsce rozpoczęliśmy swoją przygodę od Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Płynęliśmy trasą Słoneczną, która rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku. Po drodze mijamy Operę Nova, hotel na Wyspie Młyńskiej, zabytkowego budynku Poczty Polskiej czy Bydgoską Łuczniczką zawieszoną nad nurtem Brdy. Na pokładzie tramwaju znajdował się audioprzewodnik, który opowiadał w przystępny sposób dla dzieci o zabytkach. Największe wrażenie wywarło podnoszenie się statku w śluzie. Po rejsie udaliśmy się na spacer po Starówce Bydgoskiej, przez który biegnie 18 południk, zobaczyliśmy Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, Kościół Farny, urokliwe uliczki i mosteczki prowadzące na Wyspę Młyńską, Aleję Autografów, budynek Sądu Rejonowego. 
Więcej…
 
Sprzątanie Świata Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu
   mW dniu 15 września br. uczniowie wraz opiekunami przystąpili do corocznej akcji sprzątania świata. Wszystkie grupy miały inna trasę tak, aby w tym szczególnym dniu posprzątać jak największy obszar wokół szkoły.
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów
i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadam Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu

   115 września na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Nasza świetlica również aktywnie włączyła się w świętowanie tego dnia. Dzieci wykonały piękne prace . Obiecujemy, że będziemy rozwijać nasze zdolności twórcze przez cały rok, nie tylko w Dzień Kropki!

 

 

 

Więcej…
 
Pierwszy tydzień w przedszkolu Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
Powiększ treść artykułu

   20230906_111121_1024x768Za nami pierwsze wspólnie spędzone chwile. Dzieci z radością powróciły po wakacjach do przedszkola. Stęsknione za wspólną zabawą z kolegami i koleżankami odważnie przekroczyły próg naszej sali. Dla niektórych był to powrót do znanego sobie świata, a dla innych rozpoczęcie nowej przygody w życiu. Uśmiechy goszczące na twarzach dzieci utwierdzają nas w przekonaniu, że dobrze czują się w naszej szkole. Zapraszam do oglądania zdjęć z naszych pierwszych dni w przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024. 

Więcej…
 
„Tour de Kowalewo Pomorskie” - wielkie święto miłośników roweru za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mW dniu 02 września br. rekordowa liczba 257 miłośników „dwóch kółek” wzięła udział w XII edycji rajdu rowerowego „ Tour de Kowalewo Pomorskie”.
   Po starcie z centrum Sierakowa uformował się ponad trzykilometrowy peleton rowerzystów jadący w trasę okrężną po Gminie Kowalewo Pomorskie wiodącą przez następujące miejscowości: Sierakowo – Srebrniki – Mlewiec- Nowy Dwór – Borówno- Elzanowo- Mariany- Kowalewo Pomorskie.
   Główni organizatorzy imprezy: UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskie zadbali, aby każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znalazły się m.in. zdrowe przekąski od Firmy Nestle Pacific.
   Pogoda, jak i dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom, a wyprawa połączyła pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, spośród których najmłodsi przejechali trasę w fotelikach swoich rodziców, jak również „wcześniej urodzone” pokolenie.
Więcej…
 


Strona 3 z 91
free pokereverest poker revie