Uczniowie SP Wielkie Rychnowo laureatami Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty Gminy Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu

4

     W dniu 15 listopada br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury podsumowano XVII edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty.  Dzięki temu programowi jednorazowe stypendia otrzymali uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym byli laureatami najwyższych miejsc wojewódzkich lub gminnych konkursów przedmiotowych.

Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ uczniowie naszej szkoły także zostali wyróżnieni w tym programie.

Byli to:

  • Kinga Derewecka – III miejsce w konkursie matematycznym „Liga zadaniowa"
  • Jakub Dulnikowski- I miejsce w Gminnym Konkursie Matematyk Na Medal
  • Kamil Romanowski- II miejce w Gminnym Konkursie Matematyk Na Medal

            Wyróżnieni zostali również ich nauczyciele: Małgorzata Szczepańska Zillmann i Agnieszka Szymczak.

Wyróżnionym w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli rodzice, dyrektor szkoły  p. Elżbieta Arbart, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Murzynowska – LipińskaWręczenia wyróżnień i nagród dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Jerzy Koralewski.

Więcej…
 
Iberia - pokaz tańców gruzińskich Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielazkowska   
Powiększ treść artykułu

 gruzinskieDnia 08 listopada 2013 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność oglądać występ tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Iberia z Tbilisi w Gruzji. Zespół ten był wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach na całym świecie. Artyści w Polsce gościli na zaproszenie Agencji Artystycznej „Promocja”. Licznie zgromadzeni uczniowie z zapartym tchem oglądali przygotowany pokaz  najbardziej popularnych tańców gruzińskich, takich jak: acharuri, xorumi, qartuli, ilouri, svanuri, kazbeguri, farikaoba (taniec z szablami) i mtiuluri. Program prowadził p. Eugeniusz Chudak- Morzuchowski.

 
Podsumowanie zbiórki kasztanów Drukuj
Wpisany przez Joanna Majewska   
Powiększ treść artykułu

kasztany

     W dniu 14 listopada br. odbyło się podsumowanie zbiórki kasztanów zorganizowanej przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce –oddział „0” 5 latki

II miejsce : oddział „0” 6 latków i kl. IV

III miejsce: klasa I

Klasy zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

W sumie zebraliśmy 396 kg kasztanów, środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na potrzeby dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Dziękujemy za udział w akcji.

 
UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo laureatem Finału Konkursu Ministra Sportu i Turystyki pn. ORLIK DLA WSZYSTKICH 2013 Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
Powiększ treść artykułu
6     

     W dniu 16 listopada br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie wyróżnień. Do finału konkursu zakwalifikowano 32 projekty z całego kraju.

     UKS „SOKÓŁ”  do konkursu zgłosił zorganizowany wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie  III Rajd Rowerowy  pod nazwą Tour de Kowalewo Pomorskie, który odbył się 14 września 2013r.

Komisja Konkursowa przy Krajowym Zrzeszeniu LZS sklasyfikowała nasz projekt  na XV miejscu. UKS „SOKÓŁ” na podsumowaniu reprezentowali: Elżbieta Arbart- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie; Marian Krych- Prezes i Agnieszka Zielaskowska – Członek Zarządu.

Więcej…
 
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
Powiększ treść artykułu

8 listopada w naszej szkole uczniowie klasy IV przygotowali uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to najważniejsze święto narodowego, które przypomina nam, że po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863),  zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz Pani Dyrektor i nauczyciele. Uczniowie przedstawili losy Naszej Ojczyzny, śpiewali pieśni patriotyczne celem lepszego zrozumienia historii przez najmłodsze pokolenia.

 
Jestem widoczny, jestem bezpieczny Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

przysiekNa chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym wzrokiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie.

  

W poniedziałek, 23 września br., dzieci z oddziałów przedszkolnych, pojechały do Przysieka, gdzie uczestniczyły w akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.

   Akcja była skierowana do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a organizowana była  przez CARITAS Diecezji Toruńskiej.  W siedzibie Caritas w Przysieku, nasze 5 i 6-latki, uczestniczyły w zajęciach i warsztatach edukacyjnych, celem których było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci  w ruchu drogowym.  

   Do akcji CARITAS–u przyłączyło się wiele instytucji - toruński WORD, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji w Toruniu oraz Grupa Ratowników Medycznych PCK.  Wszystkie instytucje przeprowadziły z dziećmi ciekawe zajęcia i pogadanki. Celem ich było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

W poniedziałek, 23 września br., dzieci z oddziałów przedszkolnych, pojechały do Przysieka, gdzie uczestniczyły w akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.

Więcej…
 
Strachy, duchy, wampiry i czarownice, czyli Halloween u sześciolatków Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

halloween      Już na kilka dni przed świętem Halloween w grupie sześciolatków czuć było halloweenowy nastrój, połączony z wyczekiwaniem i napięciem. Dzieci rozmawiały za co się przebiorą i jak będzie wyglądał ich strój. Również w sali zajęć, można było zobaczyć niecodzienny wystrój, bowiem dzieci przystroiły salę samodzielnie wykonanymi  dyniami. Z dnia na dzień wszyscy  odliczali czas do finałowego czwartku - 31 października. Rano w szkole zjawiły się więc  wiedźmy z miotłami, diabły, kościotrupy, wampiry  i duchy. Również  i wychowawczyni poddała się nastrojowi dnia i przy pomocy jednej z mam dzieci przeistoczyła się w wiedźmę, co wśród wielu uczniów wzbudziło sensację.

Więcej…
 
Zwycięstwo w unihokeju Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

Pierwszy etap eliminacji został rozegrany w dniu 19 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. Nasze reprezentacje dziewczynek i chłopców wywalczyły sobie mistrzostwo gminy i awans do zawodów powiatowych. Dziewczynki pokonały drużyny z Pluskowęs (2:0) i Wielkiej Łąki (1:0). Chłopcy wygrali z Wielką Łąką (2:1) i Pluskowęsami (3:1).

     Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Po raz pierwszy eliminacje gminne zostały rozegrane na zmienionych zasadach tj. pole bramkowe zostało powiększone oraz doszedł bramkarz, który nie posiada kija a chroniony jest specjalnym kaskiem i ochraniaczami.

 

Więcej…
 
Szczypiorniści wygrali wszystko Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

Kolejny mały sukces  w zawodach gminnych odnieśli nasi wychowankowie, tym razem byli niepokonani w  mini piłce ręcznej.  Zawody  rozegrano  26 października br.  w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pom. Nasi szczypiorniści rozegrali trzy spotkania, i wszystkie wygrali.  Najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Noga, zaś najlepszym strzelcem Daniel Śliwka. Nasze dziewczęta w swoich spotkaniach uległy tylko drużynie z Kowalewa zajmując ostatecznie drugie miejsce. Aktualnie nasi uczniowie przygotowują się do zawodów w tenisie stołowym, który ma być rozegrany w połowie listopada.

 
Daniel Śliwka srebrnym medalistą w Finałach Wojewódzkich Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
Powiększ treść artykułu

finalPo przejściu eliminacji gminnych i powiatowych dwójka naszych uczniów tj. Daniel Śliwka i Adrian Marzec w dniu 3 października br. wyjechała do Bydgoszczy, aby reprezentować naszą gminę i powiat w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Zawody rozegrano w Fordonie na polanie przy Dolinie Śmierci.

Trudna technicznie trasa o długości 1000 m, nie przeszkodziła naszym zawodnikom  w znakomitym występie. Adrian Marzec ukończył bieg na bardzo dobrym XII miejscu, a Daniel Śliwka został srebrnym medalistą tych zawodów.

Jest to imponujący sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie. Nasz powiat od kilkunastu lat nie uzyskał tak dobrego wyniku w tej konkurencji.

Więcej…
 


Strona 91 z 91
free pokereverest poker revie