Mikołajkowy pokaz chemiczny Drukuj
Wpisany przez Sylwia Zawadzka   
  4 Dnia 4 XII uczniowie klasy IV wraz z opiekunami: p. Sylwią Zawadzką, p. Anną Dębińską oraz p. Krystyną Szefler wzięli udział w wycieczce szkolnej do Torunia.
   Głównym punktem wycieczki był ,,Mikołajkowy pokaz chemiczny” zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Chemików na Wydziale Chemii UMK w Toruniu .Uczniowie w bardzo atrakcyjny sposób zostali wprowadzeni w świat chemicznych doświadczeń. Okazało się to doskonałą formą połączenia nauki z zabawą. ,,Mali chemicy” byli pod ogromnym wrażeniem wszelkiego typu doświadczeń. Duże zainteresowanie wzbudziły różnego rodzaju wybuchy oraz towarzyszące im efekty świetlne. Dzieci kilkakrotnie prosiły o bis.
   Drugim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Cinema City. Uczniowie obejrzeli film pt. ,,Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Dzieci były bardzo zadowolone z wyboru tego filmu. W trakcie dość długiego seansu wykazywały ogromne zainteresowanie fabułą.
   Wycieczka ta niewątpliwie należała do bardzo udanych. Nasz cel został osiągnięty. W doskonały sposób udało nam się połączyć integrację z aspektem dydaktyczno- wychowawczym. Wyjazd dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, interesujących doświadczeń oraz pamiątek w formie samodzielnie zrobionych zdjęć.
Więcej…
 
MIKOŁAJKI W KINIE Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
   Dnia 06.12.2018 r. klasa V B obchodziła mikołajki w nietypowy sposób. Wszyscy uczniowie V B udali się do kina do Torunia na film pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” . W kinie dzieci miały okazję zobaczyć ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA , który przybył na spotkanie z miłośnikami filmu. Uczniowie, oglądając film, przenieśli się w niezwykły świat fantazji i zaskakujących zdarzeń.
   Bohaterką filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”jest Clara, dziewczynka poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej , magicznej krainy. Tam spotka żołnierza Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matką Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład w krainie. Najważniejsze , że zakończenie filmu było szczęśliwe.
Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał dobry humor. Wyprawa do kina była udana . Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Opiekunami wycieczki były p. Anna Dębińska i p. Anna Preis wychowawca klasy V B.
 
Mikołajki w szkole Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   1Z okazji mikołajek Rada Rodziców naszej szkoły, jak co roku przygotowała dla uczniów i pracowników szkoły słodkie upominki. W dniu 06 grudnia br. odwiedziły nas dwie Śnieżynki, w rolę których wcieliły się p. Kamila Pruska i p. Anna Piątkowska z Rady Rodziców, które odwiedziły wszystkie klasy, obdarowując je mikołajkowymi prezentami.
   Tradycja w szkole została więc zachowana, a miłe wspomnienie ze spotkania ze Śnieżynkami pozostanie na długo w pamięci.
   Cieszymy się, że Mikołaj zawsze pamięta o wszystkich naszych dzieciach.
Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
                  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przypomina, iż w dniu 10 grudnia 2018r. (poniedziałek) w godzinach 16-17 odbędą się konsultacje dla rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
Wyjątkowo w dniu 11 grudnia ( wtorek) w godzinach 16-17 odbędą się konsultacje z p. A. Szymczak- nauczycielem matematyki.
Julia Szczepańska
 – dyrektor szkoły
 
Zmiana planu Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   

Plan lekcji obowiązujący w roku szkolnym 2018/2019 - od dnia 03.12.2018 r.

 
" Skąd są dźwięki tej piosenki ? To i więcej o muzyce filmowej.”, czyli „Lekcja w kinie” Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
   1Chętni uczniowie klas II i III mogli kolejny raz wziąć udział w warsztatach w ramach programu "Lekcja w kinie". W tym celu, w środę 28 listopada br., wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Justyną Lech i p. Małgorzatą Szczepańską -Zillmann, udali się do Auli UMK w Toruniu, gdzie odbyła się nietypowa lekcja. Tematem tegorocznej lekcji był dźwięk w filmie, a dokładniej muzyka filmowa. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się, jak ważna jest muzyka w filmach dla dzieci. Dzieci poznały kompozytora i jego rolę w tworzeniu muzyki. Organizatorzy pokazali dzieciom sposoby i możliwości gry na różnych instrumentach. Odkryli tajemnice piosenki i melodii. Lekcja była ciekawym uzupełnieniem edukacji muzycznej dla dzieci.
   Po warsztatach i krótkiej przerwie na posiłek, odbyła się projekcja bardzo pięknego filmu dla dzieci pt. „Balerina”. Po obejrzeniu tego filmu, każde dziecko i dorosły utwierdził się w przekonaniu, że warto mieć marzenia i że są one po to, by je spełniać.
   Jak zawsze „Lekcja w kinie”, to ciekawa alternatywa dla lekcji w szkolnych ławkach.
Więcej…
 
Lekcja w kinie Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
   W dniach 28 i 29 listopada 2018 r. uczniowie klas V – VIII brali udział w „Lekcji w kinie”, która miała miejsce w Toruniu. Tematem zajęć było : ”Co na ekranie z książki zostanie? O ekranizacjach i adaptacjach filmowych”. Uczniowie podczas lekcji poznali wiele ciekawych zagadnień , min.: - jaka jest różnica między adaptacją a ekranizacją,
- dowiedzieli się, które z ulubionych filmów są adaptacjami książek,
- odkryli, że można zekranizować sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry i klocki,
- zobaczyli, jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych,
- dowiedzieli się, czym jest scenopis i przekonali się, dlaczego filmem nie można zastąpić czytania książki.
   Na zakończenie uczestnicy zajęć zobaczyli filmy , klasy V – VI –„Anię z Zielonego Wzgórza”, a klasy VII – VIII - „Siedem minut po północy”. „Lekcja w kinie „ to ciekawa forma poznawania zagadnień dotyczących multimediów , w której chętnie biorą udział nasi uczniowie.
 
Na podium i pojadą dalej Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

   1Za nami kolejne zmagania naszych sportowców. Tym razem w sobotnie przedpołudnie tj. 24 listopada w naszej szkole rozegrany został gminny turniej badmintona. Zawody te pozwoliły nam wyłonić reprezentantów do kolejnego etapu zmagań czyli ćwierćfinału wojewódzkiego w badmintonie. Zmagania rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, dziewcząt i chłopców. Graliśmy systemem każdy z każdym, który pozwolił nam na prawidłową i sprawną organizację zawodów.

   Po zaciętej walce poznaliśmy najlepszych z najlepszych. Wśród dziewcząt rocznik 2003 i młodsze: Nikola Zakrzewska zajęła trzecie miejsce, wśród chłopców Kacper Stachowski zajął pierwsze miejsce, Rafał Flader zajął czwarte miejsce.

   W kategorii dziewcząt rocznik 2006 i młodsi: Wiktoria Nowakowska zajęła drugie miejsce a Zuzia Paszkiewicz była trzecia, w tej samej kategorii wśród chłopców najlepsi okazali się Szymon Boniecki i Hubert Kowalik.

   Wszyscy zawodnicy grali do ostatniej lotki, a co najważniejsze, przestrzegali przepisy i zasady fair play. Trzymamy kciuki za naszych w dalszej rywalizacji.

Więcej…
 
Zabawa andrzejkowa Drukuj
Wpisany przez Julia Idziak   
1   Z okazji imienin Andrzeja w szkole odbyła się dyskoteka dla klas IV- VIII. Uczniowie mogli pohasać przy skocznych kawałkach, które zapewniali wodzireje z klasy VII. Kolejną atrakcją tego wieczoru zapewnili członkowie Samorządu Uczniowskiego w postaci domu „Strachy na Lachy”, gdzie uczniowie sprawdzali moc swoich nerwów. Dodatkowo na końcu tej „przerażającej” drogi mogli skorzystać z usług naszych „wróżek”. Uczniowie opuszczali „Strachy na Lachy” podekscytowani i podładowani wizją co ich czeka dobrego w przyszłym roku.
 
Zabawa Andrzejkowa na rzecz dzieci z SP Wielkie Rychnowo Drukuj
Wpisany przez Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie   
mW ostatnią sobotę listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.
         Zainteresowanie zabawą przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, bilety rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. W dniu balu sala była pięknie przygotowana i przystrojona, a syto zastawione stoły czekały na gości.
         Znakomitą imprezę na bardzo wysokim poziomie zapewnił DJ BERTI, który wszystkich uczestników poderwał do wspólnej zabawy.
Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Zalewska wraz z p. Julią Szczepańską - Dyrektorem Szkoły przywitały zgromadzonych gości, życząc im udanej zabawy.
Pozyskane fundusze w całości wzbogaciły konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane na zorganizowanie m.in. mikołajek dla uczniów.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację imprezy.
Rada Rodziców
przy Szkole Podstawowej
 w Wielkim Rychnowie

 

Więcej…
 
PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
1Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w naszej szkolnej bibliotece odbyły się obchody tego święta, podczas których zorganizowano:
- wystawę pn. „To warto przeczytać” – prezentującą nowości i książki polecane przez czytelników,
- konkurs pisania gęsim piórem dla klas I-VIII,
- warsztaty tworzenia zakładek do książek przy użyciu pieczątek z ziemniaka,
- teatrzyk kukiełkowy oraz głośne czytanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych,
- konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca października oraz najbardziej rozczytaną klasę,
- na drzwiach każdej sali lekcyjnej cytaty, sentencje i wiersze związane z książką.
Oto wyniki szkolnego konkursu pisania gęsim piórem:
Więcej…
 
Michał Brzeziński na podium w konkursie informatycznym Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

   1Organizatorem konkursu umiejętności informatycznych „IT_Junior_2K18” uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkół podstawowych było Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy z zakresu informatyki.

   Konkurs został rozegrany w dniu 22 listopada br., każdy zawodnik zmierzył się z pytaniami z wiedzy ogólnej oraz z czterema modułami szczegółowymi, które zostały wcześniej zadeklarowane przez zawodnika, np. projektowanie grafiki w programie Gimp, elementy programowania w programie Scratch, podstawy tworzenia stron internetowych w języku HTML.

   Po prawie trzech godzinach poznaliśmy szczegółowe wyniki. Okazało się, że nasz reprezentant Michał Brzeziński uczeń klasy ósmej, wśród 41 zawodników, zajął drugie miejsce
w tym konkursie. Zdobył w sumie 47 pkt. Jest to wielki sukces tego ucznia, który po raz pierwszy wystartował w tego typu zmaganiach. Udało mu się opanować stres i skupić na zadaniach .

   Życzymy dalszego rozwoju, wielu osiągnięć i sukcesów z zakresu informatyki oraz technologii informatycznej.

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej Drukuj
Wpisany przez Anna Dębińska   
   1W dniu 22 listopada 2018 roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji do biblioteki szkolnej przywędrowały pluszowe misie wraz ze swoimi opiekunami – dziećmi z naszej szkoły. W bibliotece można było zobaczyć wystawę książek o misiach, wypożyczyć książkę i odebrać misiowy przysmak – lizaka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych – Misie i Krasnale przybyły ze swoimi ulubionymi pluszakami, wysłuchały krótkiego wiersza o zaginionym misiu, pląsały wspólnie przy misiowej muzyce, a następnie w parach układały misiowe puzzle. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i zdobyli misiową nagrodę - lizaka oraz kolorowankę.
Więcej…
 
Święto Szkoły 20 listopada Drukuj
Wpisany przez Laura Ruszkowska z klasy 7   
   1Od 14 aż do 20 listopada 2018r. nasza szkoła obchodziła dzień naszego patrona, czyli Janusza Korczaka. W pierwsze dni obchodów dziewczyny z samorządu szkolnego zbierały marzenia do ''Skrzynki marzeń''. Każdy z nas mógł wrzucić karteczkę, na której napisał swoje marzenie. Kolejnego dnia ( 15.11.) koleżanki i koledzy z mojej klasy 7 odwiedzili wszystkich uczniów, aby przeczytać krótkie gadanink Janusza Korczaka, na przykład „Spowiedź motyl”, „Choinka”'. Pary odpowiedzialne za gadaninki poprzebierały się za radiowców lub bohaterów opowiastek. Również zadaniem każdej klasy było przygotowanie jednego plakatu związanego z postacią Janusza Korczaka. Plakaty te były dekoracją naszej szkoły podczas tego odświętnego dnia. Młodsi narysowali portrety naszego patrona oraz udekorowali korytarze koronami. W piątek każda z klas losowała swój kolor, aby podczas uroczystego apelu było kolorowo. Ponadto każdy z nas musiał wyciąć z kolorowego papieru odbicie swojej ręki, aby mogła powstać dekoracja- piękny i barwny kwiat. Ostatniego dnia odbył się uroczysty apel podsumowujący dni z patronem. Wszyscy uczniowie postarali się o kolorowe ubrania. Wydaje mi się, że gdybyśmy zrobili zdjęcie z góry ( z lotu ptaka) wyglądalibyśmy jak tęcza lub kolorowe balony. Na ogromnym drzewie zostały rozwieszone najciekawsze marzenia, które zostały przeczytane przez panią Szczepańską- Zillmann prowadzącą uroczystość. W czasie tego ostatniego dnia każdy otrzymał pyszne cukierki ze słynnymi cytatami Korczaka. Do dziś uczniowie mogą wspominać dni z patronem, ponieważ cały czas wiszą dekoracje przypominające nam ten szczególny dzień w naszej szkole. Do zobaczenia za rok. 
Więcej…
 
PRÓBNA EWAKUACJA Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
216 listopada br. o godz. 10.30 w naszej szkole została przeprowadzona próba ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. 
Ćwiczenia odbyły się przy wsparciu zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Komendy Powiatowej PSP w Golubiu – Dobrzyniu st. kpt. inż. Piotr Kubacki.
Wszyscy sprawnie i w sposób zorganizowany opuścili budynek. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów w chwili akcji ewakuacyjnej złożyli meldunek Dyrektorowi szkoły p. Julii Szczepańskiej o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych.
Po zakończeniu próby alarmowej uczniowie powrócili do klas.
Próbna ewakuacja jest elementem bezpieczeństwa przeciwpożarowego szkoły. Sprawnie przeprowadzona ewakuacja gwarantuje bezpieczeństwo uczniów w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. 
Dyrekcja szkoły dziękuje st. kpt. inż. Piotrowi Kubackiemu z Komendy Powiatowej PSP w Golubiu – Dobrzyniu za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.
Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   
   1225.11.2018 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na początku odbyło się przedstawienie pt. „Wielka draka o misiowych znakach”, w którym główny bohater miś pojechał w podróż samochodem, mimo że nie znał znaków drogowych. Po drodze spotkało go wiele zabawnych, choć niebezpiecznych przygód. Miś dzięki podróży zrozumiał jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i znajomość znaków, a dzieci miały okazję utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie pojawił się długo wyczekiwany i lubiany przez wszystkich gość - Kubuś Puchatek, który razem z aktorami z Teatru Waśka z Torunia zaprosił wszystkich obecnych do zabaw ruchowych przy muzyce. Po wspólnych tańcach na wszystkich czekała słodka niespodzianka od Kubusia Puchatka. Ostatnim punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Wyjątkowy Miś oraz wręczenie nagród laureatom. Jak podkreślali organizatorzy wybór był bardzo trudny. Wystawa konkursowa liczyła 146 prac plastycznych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. 
Więcej…
 


Strona 9 z 60
free pokereverest poker revie