INFORMACJA !!! Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje, iż z dniem 26 kwietnia 2019r. zostaje zawieszona akcja strajkowa nauczycieli.

   W związku z powyższym od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zapraszamy wszystkich uczniów ( od „0” 3-5 latków do kl. VIII)

na zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. 

Julia Szczepańska – dyrektor szkoły

 
Zapraszamy do udziału w IX Tour de Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisany przez UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo   
miniaturka„Światowy Dzień Roweru” – 03.06.2019 r.

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim są organizatorami IX Tour de Kowalewo Pomorskie.

Termin imprezy: 03.06.2019r. start Świetlica w Srebrnikach godz. 17:00, meta Kowalewo Pomorskie ok. 19:00

Przewidywana trasa 22 kilometrowego Rajdu wiedzie przez Srebrniki - Mariany – Wielkie Rychnowo – Borówno- Wielka Łąka – Pruska Łąka – Szewa- Chełmonie – Bielsk- Kowalewo Pomorskie

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji – nie czekaj zapisz się już dziś!!!

Szczegółowe informacje oraz obowiązkowa karta zgłoszenia poniżej. 

Więcej…
 
I seria Pucharu Polski za nami Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   m W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski, w tym nasi młodzicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Strzelec Krajeńskich, gdzie rozegrana została I seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.
   Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. "Biało -niebiescy" wywalczyli następujące pozycje: Wśród młodziczek: 24 Katarzyna Kurzyńska; 26 Julia Kolasa; 28 Weronika Rysiewska; 30 Amelia Welka. Młodzicy: 21 Jakub Regulski; 23 Rafał Flader; 32 Dominik Kepka; 37 Aleksander Lipiński.
   Następnego dnia w wyścigu ze startu wspólnego pierwsi do rywalizacji ruszyli młodzicy, którzy do pokonania mieli 40 km. Kraksy i defekty nie ominęły naszych zawodników, którzy ostatecznie swój start zakończyli na następujących miejscach: 30 Aleksander Lipiński, 31 Jakub Regulski, 51 Dominik Kepka, Rafał Flader po upadku nie był w stanie kontynuować jazdy. Wśród młodziczek Katarzyna Kurzyńska finiszowała w głównej grupie na 24 miejscu. Weronika Rysiewska zajęła 34 pozycję, Julia Kolasa 36 miejsce, a Amelia Welka zameldowała się na 38 pozycji. 
Więcej…
 
Czyste powietrze wokół nas Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   1W pierwszym tygodniu kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa Misie) uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma charakter profilaktyczny, składa się z pięciu zajęć warsztatowych i ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Bohaterem programu jest mały, sympatyczny, zielony dinozaur - Dinek, którego polubiły wszystkie dzieci. W ramach zajęć byliśmy na spacerze, w czasie którego każdy przedszkolak wcielił się w rolę badacza - obserwatora. Zadaniem dzieci było zaobserwować jak najwięcej dymów oraz to, skąd one się wydobywają. Następnie w grupach dzieci wykonywały plakat pt. „Źródła dymów”. Kiedy wyjaśniliśmy sobie, co i dlaczego dymi, przeszliśmy do kolejnego tematu - tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Jak się czuję, kiedy dymi papieros?".

Więcej…
 
Pomoc dla Hospicjum Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Potorska   

   506.04.2019r. przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca” odwiedzili Hospicjum „Nadzieja w Toruniu”. W naszej szkole w marcu odbyła się zbiórka dla podopiecznych z Hospicjum, do której przyłączyli się uczniowie wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne. Dzięki ofiarności udało się zebrać wiele potrzebnych artykułów oraz ponad 660 zł. Za zgromadzone pieniądze dokupiliśmy najbardziej potrzebujące rzeczy tj. prześcieradła, pampersy oraz słodki świąteczny upominek.

W imieniu podopiecznych i pracowników Hospicjum Nadzieja pragniemy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Więcej…
 
"Drama Competition" Drukuj
Wpisany przez Małgorzata Balcerek   
   2Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca, a Grupa Teatralna z klasy 5a w składzie: Kończalski Piotr, Kończalski Paweł, Żółtowska Martyna, Zieliński Mateusz, Wiśniewska Magda, Sokołowska Angelika, Piotrowski Mariusz, Paszkiewicz Zuzia, Paszkiewicz Patrycja, Owczarczyk Ola i Kwaśniewski Łukasz, chciała się pochwalić II miejscem w corocznym konkursie z języka angielskiego "Drama Competition" zdobytym w dniu 2 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Do konkursu stanęło 7 drużyn z naszej gminy, wszyscy wspaniale prezentowali swoje przedstawienia. Jury miało ciężkie zadanie, ale na szczęście zdecydowało przyznać naszej "Królowej Śniegu" II miejsce, po grupie z Kowalewa wystawiającej "Królewnę Śnieżkę i siedmiu Krasnoludków". 
To dla nas ogromne wyróżnienie i sukces. Nasze przygotowania zostały zauważone i motywują nas do dalszej pracy nad naszym warsztatem teatralnym i językowym!!! 
Więcej…
 
Życzenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
zyczenia
 
Sezon kolarski 2019 wystartował Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
   mW trakcie pięciodniowej intensywnej i wyczerpującej konsultacji szkoleniowej w Sobótce koło Wrocławia, w dniach 06-07 kwietnia br. zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczyli w dwóch wyścigach kolarskich, będących oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
Pierwszym startem było Międzynarodowe Kryterium Kolarskie rozegrane na ulicach Dzierżoniowa. UKS „Sokół” miał swoich reprezentantów w kategoriach: młodzik i młodziczka. W zmaganiach młodzików najwyżej sklasyfikowany na dziewiątej pozycji był Jakub Regulski (SP Wielka Łąka). Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo) zajął dwudziestą pierwszą pozycję, a rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem Dominik Kepka (SP Wielkie Rychnowo) wywalczył dwudzieste trzecie miejsce. Nasze młodziczki: Weronika Rysiewska, Amelia Welka (obie SP Wielkie Rychnowo) oraz Julia Kolasa (SP Wielka Łąka) po problemach technicznych ukończyły swoje zmagania w drugiej dziesiątce.
Więcej…
 
INFORMACJA Drukuj
Wpisany przez Julia Szczepańska- dyrektor szkoły   

Szanowni Rodzice!

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje, że akcja protestacyjna nauczycieli podjęta w dniu 8.04.2019r. trwa nadal.

Egzaminy Ósmoklasisty odbędą się zgodnie w harmonogramem w dniach:

  • 15 kwietnia
  • 16 kwietnia
  • 17 kwietnia

Uczniów klasy VIII zapraszamy na godz. 8.20.

Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej, długopisu lub pióra z czarnym wkładem oraz linijki w drugim dniu egzaminu.

W dniach 15,16,17 kwietnia dowóz będzie zapewniony.

 

Jednocześnie przypominamy, że:

  • 15,16 oraz 17 kwietnia w związku z egzaminem ósmoklasisty są ustalonymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów.
  • od 18 do 23 kwietnia trwa wiosenna przerwa świąteczna.

 

Julia Szczepańska- dyrektor szkoły

 
Uwaga Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Uwaga!!!
 
Szanowni Rodzice/Opiekunowie prawni.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie informuje,
że od dnia 8 kwietnia 2019 roku do odwołania
nauczyciele szkoły podejmują akcję strajkową.
Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco przesyłanych poprzez e-dziennik.
                              
     Julia Szczepańska -dyrektor szkoły
 
Konkurs z j. angielskiego dla klas IV-VIII "Draw a Comic Book" Drukuj
Wpisany przez Danuta Molenda   

1 

Regulamin konkursu z języka angielskiego ”DRAW A COMIC BOOK

 
MISTRZOWIE POWIATU Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   
   1Wojtek Kowalski, Hubert Kowalik, Łukasz Karolińczak, Jonasz Śliwka, Jakub Wilmanowicz, Szymon Boniecki to Mistrzowie Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego w drużynowych biegach przełajowych, taki tytuł chłopcy wywalczyli sobie w dniu 4 kwietnia br. w Golubiu – Dobrzyniu, gdzie rozegrane zostały ww zawody. Wynik ten dał również prawo startu w Finale Wojewódzkim, który rozegrany zostanie w Włocławku.
   Oprócz tego nasi chłopcy (Konrad Ostrowski, Oskar Szczerbicki, Łukasz Pikul, Mikołaj Sęk, Bartek Piróg i Kacper Boniecki), wszyscy z rocznika klas IV zdobyli wicemistrzostwo powiatu do pierwszego miejsca zabrakło im jedynie 9 pkt.
                Gratulujemy !!! trzymamy kciuki za udany finał wojewódzki.     
Więcej…
 
Gminne Zawody Sprawnościowe klas I-III Drukuj
Wpisany przez Ze sportowym pozdrowieniem - Justyna Lech   
1W sobotę - 30 marca br., uczniowie klas I-III, reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Zawodach Sprawnościowych klas I-III, które odbyły  się w  hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.
  Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Piorunów” złożona z 6 uczennic i 6 uczniów klas I-III. W skład drużyny weszli: Bartosz Dębiński, Maja Kasprowicz, Antoni Rychel, Natalia Szefler, Mateusz Szewczyk, Franciszek Lipiński, Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Nikola Nowakowska, Tomasz Rożnowski, Radosław Sokołowski i Wiktoria Maciołek.
   Po uroczystym otwarciu zawodów i rozgrzewce „Pioruny” rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. W każdej konkurencji liczyła się szybkość oraz dokładność wykonywanych zadań. Wszyscy nasi zawodnicy dzielnie rywalizowali!
Po podsumowaniu wyników okazało się, że 3 drużyny, w tym nasza, muszą zmierzyć się w dogrywce o III miejsce. Niestety, tu zabrakło nam szczęścia, i po konkurencji dogrywkowej, uplasowaliśmy się ostatecznie na 5 miejscu.
   Podczas ceremonii dekoracji, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Wszyscy uczniowie klas I – III otrzymali od organizatora zawodów ciekawe gry planszowe oraz piłki do użytkowania w szkole.
Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach gratulujemy i dziękujemy za walkę, włożony wysiłek oraz sportowego ducha! Rodzicom i rodzeństwu naszych zawodników oraz dyrektor szkoły p. Julii Szczepańskiej dziękujemy za gorący doping z trybun.
Więcej…
 
Udany start w Mistrzostwach Gminy Drukuj
Wpisany przez Dariusz Osmański   

10W sobotę 30 marca br. odbyły się Gminne Eliminacje w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji w każdej kategorii wiekowej, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Każdy zespół składał się z sześciu zawodników.

Biegi odbyły się ze startu wspólnego, z tym, że drużyny ustawiały się w rzędach po 6 zawodników, na początku wyznaczony przez nauczyciela lider zespołu, a pozostali według ustaleń drużyny. Po odbytych biegach nastąpiła krótka przerwa, podczas której startujący uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, a sędziowie podliczyli punktację, ustalając tym samym wyniki zawodów.

                klasyfikacja końcowa : 

Więcej…
 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Szydłowska   
   2W dniu 30 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym ( dla uczniów szkół podstawowych). Organizowany był w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat i grupa II pozostali.
         Dla naszej szkoły udział w tych zmaganiach był szczególnie ważny, gdyż kolarstwo jest naszą wizytówką za sprawą UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. Uczniowie nie zawiedli. Popisali się dobrą znajomością przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz sprawną jazdę na rowerowym torze przeszkód. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie w obu grupach uplasowaliśmy się na II miejscu.
   Dziękuje uczniom, że reprezentowali szkołę, gratuluję wyników sportowych i wiedzy teoretycznej, która na pewno przyczyni się na bezpieczniejszy udział w ruchu drogowym.
   Rodzicom dziękuję za przygotowanie dzieci i wspaniałą codzienną edukację i towarzyszenie dzieciom podczas konkursu.
Więcej…
 
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne Drukuj
Wpisany przez Mirka Rogowska   
1
 


Strona 9 z 63
free pokereverest poker revie