Kolarskie Sokoły w czołówce na „Ślężańskim Mnichu” Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Zielaskowska   
Powiększ treść artykułu
   mNa zakończenie pięciodniowej konsultacji szkoleniowej w Borowicach zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo przenieśli się do Sobótki, gdzie w dniu 16 kwietnia br. wystartowali w XXXVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" będącym oficjalną inauguracją ogólnopolskiego ścigania.
   Kolarze rywalizowali na trudnej, selektywnej 31 km rundzie wokół Sobótki, a łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 1200 osób. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, którzy do pokonania mieli 2 rundy. Wśród 153 zawodników Konrad Ostrowski po aktywnej jeździe ostatecznie ukończył swoje zmagania w peletonie na 79 miejscu, a Mateusz Borzejewicz finiszował za peletonem. 
Młodziczki miały do pokonania jedną rundę. Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyła 22 miejsce, a Wiktoria Ćwiklińska (SP Wielkie Rychnowo) ukończyła swoje zmagania w trzeciej dziesiątce zdobywając cenne doświadczenie, które zaprocentuje
w przyszłości.
Więcej…
 
Warsztaty kuchni molekularnej, czyli połączyć gotowanie z nauką Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu
   mKuchnia molekularna jest w Polsce młodym zjawiskiem, które dopiero zaczynamy odkrywać. Wykorzystuje ona wiedzę naukową z zakresu chemii i fizyki do przygotowywania potraw. Celem tych doświadczeń jest uzyskanie różnych potraw często nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.
Na takich zajęciach 13 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 wcielili się w naukowców. Stworzyli owocowy makaron o kulki do tea buble, które mogli skosztować.. Było pięknie, pysznie, zdrowo i owocowo. Warsztaty odbyły w Centrum Chemii w Małej Skali.
Więcej…
 
Przygotowania do konkursu recytatorskiego Drukuj
Wpisany przez Anna Preis   
Powiększ treść artykułu
  mTroje uczniów z klasy piątej przygotowało się do udziału  w Powiatowym Konkursie Plastyczno- Recytatorskim  . Zadaniem uczestników było recytowanie  wybranego utworu z książek, które ilustrował Jan Marcin Szancer – polski grafik i ilustrator. Nasi  uczniowie: Bartosz Dębiński, Julia Samplacka i Antoni Rychel  przygotowali recytację wierszy Jana Brzechwy, którą nagrali w formie krótkich filmików wideo. Uczestnicy  wystąpili w odpowiednich strojach  z rekwizytami właściwymi do wierszy „Leń”, „Na straganie” i „Kwoka”.
Więcej…
 
Szkolny Bieg Świadomości Autyzmu Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu

   m2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a w  naszej szkole cały miesiąc kwiecień przebiega pod znakiem tego święta. Na szkolnych korytarzach wiszą gazetki tematyczne, które pogłębiają wiedzę uczniów na temat autyzmu, obalają mity, które często mówią, że autyzm to choroba, uświadamiają, że autyzm to odmienny sposób postrzegania otaczającego świata. Uczniowie klas starszych mają pogadanki na temat autyzmu, dowiadują się, że wiele sławnych i genialnych osób na świecie miało zdiagnozowane spektrum autyzmu. 

Więcej…
 
Życzenia Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu
m
 
Spokoju w sercu i ... Drukuj
Wpisany przez UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
Powiększ treść artykułu
m
 
Mindfulness Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   mNa ostatniej lekcji wychowania do życia w rodzinie uczniowie klasy IV mieli okazję wziąć udział w treningu relaksacji oraz uważności. Trening uważności, czyli Mindfulness, to ćwiczenia umysłu, których celem jest złagodzenie odczuwania nieprzyjemnych i mało pożądanych emocji. Dzięki treningowi uważności można osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu, oraz tego, jak radzić sobie ze stresem, jak zmniejszyć napięcie nerwowe, wypracować w sobie umiejętność uspokajania się, kiedy pojawiają się gniew lub zdenerwowanie. Trening uważności uczy czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila. Dzięki treningowi uważności można się nauczyć prowadzić spokojne życie, w harmonii z innymi ludźmi i ze środowiskiem.
Więcej…
 
Gminne Zawody Sprawnościowe klas 1-3 w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisany przez Justyna Lech   
Powiększ treść artykułu

   mPodtrzymując sportową tradycję, w sobotę 18 marca br drużyna naszej szkoły wzięła udział w sportowej rywalizacji dla uczniów klas 1-3 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Nasza 12 osobowa drużyna składała się z wytypowanych przez wychowawców sześciu uczniów i sześciu uczennic klas 1-3. Klasę I reprezentowała Alicja Kasprowicz, Oliwia Zielińska oraz Rafał Hartwig i Franciszek Midura. Klasa II była reprezentowana przez Lenę Katlewską, Antoninę Kiżewską, Marcela Bieleckiego i Karola Zatorskiego. Reprezentanci klasy III to Amelia Kwaśniewska, Lena Nowak, Kamil Chrościelewski i Paweł Klugier. Zawodnicy musieli wykazać się w 8 konkurencjach sportowych dużą sprawnością fizyczną, szybkością, uwagą oraz współpracą.

   Wszyscy nasi uczniowie spisali się wzorowo. Każdy walczył dając z siebie 100%. Po zaciekłej walce, której towarzyszył gromki doping z trybun rodziców dzieci, rodzeństwa i nauczycieli, nasza drużyna uplasowała się na 4 miejscu, tracąc zaledwie 2 punkty do drużyny zajmującej 3 miejsce. Każdy zawodnik, oprócz dobrej zabawy, otrzymał od organizatora pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Tego typu zawody to nie tylko współzawodnictwo, ale również okazja do zacieśnienia koleżeńskich więzi, sprawdzenia się i aktywnego spędzenia czasu. 

Więcej…
 
Wycieczka klas VI i VII do Młyna Wiedzy Drukuj
Wpisany przez Aneta Cziczak   
Powiększ treść artykułu
   m15 marca z samego rana klasy VI oraz VII wraz z wychowawcami oraz nauczycielem WF - p. Wojciechowskim, wybrały się na wycieczkę do toruńskiego „Młyna Wiedzy”. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystaw tematycznych rozmieszczonych na pięciu piętrach Młyna. Mogliśmy zgłębić tajemnice fizyki, grawitacji i astronomii, a także anatomii człowieka oraz akustyki. Największe wrażenie zrobiło na nas Wahadło Foucaulta, które ma 33 metry długości, a jego serce waży 35 kg. Bardzo ciekawa okazała się wystawa O obrotach, której głównym tematem jest ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi. Nie lada gratką okazały się dla wszystkich uczniów wyścigi w „chomiczym kole”. Na kolejnym piętrze czekała na nas równie ciekawa wystawa „Rzeka”, będąca modelem koryta rzeki Wisły. Nawiązując do najdłuższej rzeki Polski, przepływającej przez Toruń, mogliśmy pobawić się przy stanowiskach umieszczonych wzdłuż jej biegu. Rzeka składa się ze źródła podzielonego na dwa strumienie (w odniesieniu do Białej i Czarnej Wisełki), małego basenu nawiązującego do tamy we Włocławku oraz dużego basenu, czyli Morza Bałtyckiego. Kolejne piętra przynosiły nam bardzo wiele wrażeń. Mogliśmy dokonać interaktywnej autopsji dorosłego człowieka, nauczyć się grać muzykę na papciach lub zgłębić tajniki nieważkości na Księżycu.
Więcej…
 
Zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i klasy I Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Powiększ treść artykułu

m

Więcej…
 
Witaj Wiosno !!! Drukuj
Wpisany przez Piotr Wojciechowski   
Powiększ treść artykułu
  m We wtorek 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia barwny korowód , który tworzyli wszyscy uczniowie szkoły wraz z „Misiami” i „Krasnalami” udali się na spacer wokół Wielkiego Rychnowa, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę.
Na czele pochodu dumnie maszerowała „Marzanna” przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie pochodu na sali gimnastycznej zorganizowano wspólne tańce, nie zabrakło „Belgijki”, a także „Kaczuszek” z myślą o najmłodszych.
   Obchody Pierwszego Dnia Wiosny połączone zostały ze wspomnieniem Światowego Dnia Zespołu Downa – co uczniowie pokazali ubierając dwie kolorowe skarpetki nie do pary. 
Więcej…
 
SPOTKANIE Z POETĄ Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu

   m„Nie sposób wyobrazić sobie pracę przedszkola bez literatury dla dzieci, bez poezji. Poezja przemawia do czytelnika prostotą, liryzmem, subtelnym humorem i pięknem formy. Szczególnie wrażliwe są na nią dzieci, gdyż wiersze odwołują się do ich zainteresowań, doznań i emocji. Wspomagają dziecięcą interpretację i percepcję świata; poruszają wyobraźnię i myślenie refleksyjne; inspirują do aktywności twórczej i są wspaniałym przykładem pięknej polszczyzny. Walory wierszy zachęcają do podejmowania inicjatyw umożliwiających poszerzanie kontaktów z poezją”. Dlatego też, 20.03.2023 r. z okazji Światowego Dnia Poezji, w oddziałach przedszkolnych „Krasnale” i „Misie” odbyło się spotkanie autorskie z poetą Henrykiem Nadlewskim. Pan Henryk w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania dla dzieci i dorosłych. Przez wiele lat był członkiem Klubu Poetyckiego im. Edwarda Walasiewicza w Rypinie.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM Drukuj
Wpisany przez Iwona Kuchnicka   
Powiększ treść artykułu
   mDnia 16 marca 2023 r. w oddziałach przedszkolnych, w ramach przeprowadzanej innowacji pt. „Krasnalowy punkt doradztwa zawodowego”, zostało zorganizowane spotkanie z panem Łukaszem, tatusiem naszego przedszkolaka - Nikodema. Pan Łukasz opowiedział dzieciom o swojej pracy. Pracy architekta. Wyjaśnił, iż architekt to osoba zajmująca się projektowaniem budynków, domów, wnętrz, otoczenia oraz przestrzeni miejskiej.  Zapoznał również dzieci z etapami powstawania projektu, budowy bloków, domów czy wielkich wieżowców. Dużą inicjatywą wykazał się również Nikodem, który nauczył swoich rówieśników posługiwania się przyrządami, takimi jak np. dalmierz czy niwelator. Tacie Nikodema w przybliżeniu zawodu architekta pomogły ciekawe ilustracje a także same dzieci, z których pomocą powstały piękne domy z papieru. Każde dziecko miało możliwość zaprojektowania domu na kartce wg własnego pomysłu.
Więcej…
 
Światowy Tydzień Mózgu Drukuj
Wpisany przez Aneta Górtowska   
Powiększ treść artykułu
   mW dniach 13 - 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień  Mózgu. Wydarzenie to jest częścią globalnej kampanii, która zachęca do zdobywania wiedzy na temat funkcjonowania mózgu i zwiększania świadomości społecznej w tej dziedzinie. Z tej okazji, uczniowie na lekcjach biologii i przyrody poznawali fascynujące fakty o mózgu i jego funkcjonowaniu.
   Ćwiczeniem mózgu jest wysiłek intelektualny, dlatego nie zabrakło zagadek, łamigłówek które uruchomiły myślenie strategiczne, planowanie i przewidywanie. Jednym z ważniejszych zadań, jakie uczniowie mieli do wykonania, było stworzenie modeli mózgów. Wszystkie prace można podziwiać na korytarzu szkolnym.
   Uczniowie klasy 4 i 8 na lekcji biologii wykonali, a następnie zaprezentowali innym "swój mózg". Wszyscy mogli zobaczyć, która część mózgu odpowiada za pamięć czy kojarzenie. Klasa 5 stworzyła plakaty, które przedstawiały ilość cukru w wybranych produktach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek włożony w tworzenie plakatów i modeli, które były nie tylko piękne, ale także pełne wiedzy o naszym najważniejszym narządzie.   
Więcej…
 
Bezpieczny Przejazd Drukuj
Wpisany przez Joanna Murzynowska   
Powiększ treść artykułu
   mDnia 14 marca 2023r. w klasach I-III odbyły się zajęcia na temat Bezpieczny Przejazd. Uczniowie poznali bohaterów: Zuzię, Kajtka, tatę Tomasza oraz mamę Anię – Ambasadorkę Bezpieczeństwa, która dbała o to, aby nikomu nic złego się nie stało. Filmiki przeplatane objaśnieniem Ambasadora Bezpieczeństwa pozwoliły przybliżyć uczniom wiadomości na temat bezpiecznego przejazdu. W ciekawy i atrakcyjny sposób zostały omówione przez pana z Polskich Kolei Państwowych kwestie bezpieczeństwa, poruszania się po drodze i na przejazdach kolejowych. Uczniowie poznali znaki związane z przejazdem kolejowym: krzyż św. Andrzeja, znaki odległości od torów, znaki ostrzegawcze o strzeżonym i niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Dowiedzieli się również, co to jest rogatka oraz żółta naklejka.
            Na koniec zajęć był czas na pytania oraz każdy uczeń otrzymał odblaski, plecaki odblaskowe typu worek i książeczki z ciekawymi zadaniami, rebusami dla utrwalenia wiedzy w formie zabawy.
Więcej…
 
W zdrowym ciele, zdrowy duch. Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Szymczak   
Powiększ treść artykułu

   1W marcu klasa 5 rozpoczęła stosowanie zasady w zdrowym ciele zdrowy duch w praktyce. Dzięki wsparciu rodziców jemy w piątki wspólnie zdrowe śniadania. W dzisiejszych czasach wielu uczniów nie je śniadania w domu i często też zapomina o nim w szkole, a to najważniejszy posiłek dnia. Kolorowe kanapki z dużą ilością warzyw nie pozostają długo na naszym stole. Wielu uczniów odkrywa nowe smaki jak kalarepka czy kiełki brokuła. Chcemy być odpowiedzialni i od najmłodszych lat wprowadzać dobre nawyki żywieniowe, jako klasa i szkoła promująca zdrowie. 

 

 

Więcej…
 


Strona 8 z 91
free pokereverest poker revie